Кияни раділи недовго: енергетики повернули графіки відключення світла

Активісти району

У понеділок, 27 жовтня 2025 року у столиці та регіоні ввели погодинний графік відключення світла в побутових споживачів: енергетики пояснили це останніми обстрілами інфраструктури у прифронтових регіонах, а також негодою, що вирувала у частині країни

У Києві зранку в понеділок, 27 жовтня, знову ввели погодинні графіки відключень електроенергії

Зранку у понеділок, 27 жовтня, до Києві та області повернулися стабілізаційні відключення електроенергії. Графіки вже складають у ДТЕК Київські електромережі – станом на 10:30 ранку вони ще не були готові, втім, у соцмережах кияни вже почали скаржитись на відключення світла. У НЕК Укренерго пояснюють: знеструмлення довелося застосувати до побутових клієнтів через складну ситуацію у енергосистемі.

Про початок стабілізаційних погодинних відключень зранку у понеділок, 27 жовтня, повідомили у НЕК “Укренерго”. Там зауважили, що така потреба з’явилася через складну ситуацію у енергосистемі країни. І додали, що проблемою також є негода, яка повністю або частково знеструмила 54 населені пункти країни.

“Внаслідок російських ударів по енергооб’єктах, на ранок є знеструмлені споживачі у кількох регіонах. Зокрема – у Сумській, Запорізькій та Дніпропетровській областях. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше відновити стабільне енергопостачання для всіх споживачів. Аварійно-відновлювальні роботи тривають в усіх регіонах, де є пошкоджені мережі”, – написали у НЕК.

Обмеження обіцяють скасувати, щойно ситуацію стабілізують. Обсяг обмежень у окремих населених пунктах та цілих регіонах – від 1 до 2,5 черги. А споживання електроенергії, кажуть в Укренерго, залишається на досить високому рівні – станом на 06:00 понеділка, зауважили енергетики, воно було таким саме, як зранку у п’ятницю, 24 жовтня.

Своєю чергою, про відімкнення побутових споживачів від світла повідомили також у ДТЕК Київські електромережі. Щоправда, там написали про екстрені відключення – але їх згодом скасували, надавши перевагу погодинним відключенням за графіком.

Київ в умовах знеструмлень: світло в понеділок мало бути без обмежень цілий день

Нагадаємо, Інформатор писав, що станом на ранок понеділка, 27 жовтня, Київ мав бути зі світлом. Заходи обмеження споживання електроенергії НЕК “Укренерго” обіцяла застосовувати лише в окремих регіонах України. Та й те, вони не мали стосуватися побутових споживачів – відтак, кияни могли трохи порадіти світлу в домівках.

А про те, що екстрені відключення повернулися до столиці, Інформатор повідомляв ще у середині жовтня. Для мешканців столиці це означає, що будь-які графіки не діють, світло може зникати без попередження. Час його відновлення також наразі невідомий, втім, аби пришвидшити процес, киян закликають ощадливо використовувати електроенергію, якщо вона, звісно, є.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Дражливе питання – від Київради вимагають внести до нового Статуту столиці райради

У громадських радах міста стверджують: без цього елементу децентралізації, що мав би повернути владу в райони, сенсу в "Конституції для киян" не буде Київрада вже намагалася повернути райради – напередодні великого вторгнення, на початку лютого 2022-го: на фото – депутати зустрічають Миколу Тищенка (на трибуні), що опонував ідеї. Фото: Дінара …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах: