Київ входить у зиму: майже 90% житлових будинків вже підключили до опалення

Активісти району

У столиці вже підключили до опалення майже усі житлові багатоповерхівки, власне, йдеться про майже 90% від житлового фонду, що перебуває в управлінні комунальних керуючих компаній

У Києві вже лише окремі будинки не підключені до тепла

У Києві вже підключили до опалення майже усі житлові багатоповерхівки. Власне, йдеться про майже 90% від житлового фонду, що перебуває в управлінні комунальних керуючих компаній. Решта — готові до оперативного запуску систем.

Про це повідомив міський голова Віталій Кличко у Telegram-каналі, підкресливши, що столиця відновила пошкоджену після ракетних атак 2023 року енергетичну інфраструктуру та увійшла в сезон стабільно. Мер міста відвідав декілька енергооб’єктів Києва й зауважив, що робота з їхнього відновлення триває практично цілодобово.

“При цьому 29 жовтня Київ розпочав опалювальний сезон. І до тепла вже підключені майже 90% житлових будинків, які управляються комунальними керуючими компаніями. А всі інші будинки — мають можливість оперативного підключення”, – додав Віталій Кличко у дописі.

Міський голова нагадав, що місту вдалось ліквідувати наслідки жахливих ракетних атак на енергообʼєкти в 2023 році, відновити втрачену тоді виробничу потужність електроенергії. Київ стабільно пройшов опалювальний сезон у 2024-му, і планово розпочав подачу тепла у жовтні 2025 року.

“На жаль, паралельно зі стартом опалювального сезону, міські служби ліквідовують наслідки нових масованих атак, яких ворог завдав по критичній інфраструктурі цієї осені”, – зауважив Кличко.

Втім, каже він, місто продовжує реалізовувати концепцію розподіленої когенерації. Вже взимку 2025-2026 року встановлення когенераційних установок дозволить виробляти додатково близько 100 мВт електроенергії для безперебійної роботи об’єктів критичної інфраструктури, каже він. І називає це “унікальним досвідом”, що місто здобуває в умовах війни.

“Виїхати з міста усім, хто може”: найпохмуріший сценарій від Флеша

Нагадаємо, Інформатор писав, що Київ почав прогріватися одразу після офіційного старту опалювального сезону. Ще станом на 31 жовтня половина, або понад 50% міських будинків, вже були з теплом, а кияни почали навіть скаржитись на спеку. Йдеться про понад половину будинків, що перебувають в управлінні комунальних керуючих компаній.

А ще, ми розповідали про найгірший сценарій, що його озвучив днями військовослужбовець ЗСУ, експерт із радіотехнологій Сергій Бескрестнов (“Флеш”). За його словами, киянам слід підготуватися до можливих перебоїв з електропостачанням. Тому, каже він, за можливості потрібно придбати генератори, які зможуть забезпечити електрикою одну чи кілька квартир. Крім того, він радить взагалі виїхати з міста усім, хто може на це піти – у селі, в хаті з пічним опаленням, перебути складну зиму буде набагато краще, каже він.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Поліцейські провели рейд Троєщиною й покарали водіїв за стоянку на місцях для осіб з інвалідністю

У Деснянському районі столиці провели рейд спільно з ветеранами: на порушників склали адмінматеріали за ч. 6 ст. 122 КУпАП, грошове стягнення від 1020 до 1700 грн. У поліції нагадали: мета таких заходів – забезпечити реальну доступність спеціальних паркомісць для тих, хто їх потребує Столичні правоохоронці провели відпрацювання щодо дотримання водіями …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Суд вигнав забудовника з землі Інституту НАН України на Святошині

Господарський суд Києва скасував угоду про будівництво багатофункціонального комплексу на 8,14 га державної ділянки Інституту Францевича без згоди КМДА Суд анулював угоду про комплекс на держділянці НАН Господарський суд Києва заблокував забудову понад восьми гектарів державної землі у Святошинському районі столиці – ділянки, що перебуває у користуванні наукової установи. Суд …

Поділитися у соцмережах: