У Києві не залишилося жодного робочого трамвая марки Електрон

Активісти району

Фахівці-транспортники у пабліках стверджують, що столиця посварилася з львівськими виробниками рухомого складу, через це й припинила закуповувати запчастини для сучасних низькопідлогових трамваїв

Львівські трамваї "Електрон" не надто прижились у Києві: вони часто ламалися й сходили з рейок. Фото: Alltransua.com

З маршрутів швидкісного трамвая на Борщагівці вже понад тиждень не курсує жоден з трамваїв марки “Електрон”. З дюжини одиниць рухомого складу, що приписані до київського трамвайного депо ім. Т. Шевченка (воно й обслуговує правобережну лінію швидкісного трамвая) нині не працює жоден. Неофіційно транспортники стверджують, що Київ розірвав стосунки з львівським виробником рейкового транспорту, СП “Електротранс”.

Про те, що на маршрутах Борщагівського швидкісного трамвая вже понад тиждень не видно жодного з трамваїв “Електрон” (модель “Електрон T5B64”), повідомляє київський транспортний паблік “Управа КПТ” у Facebook. Про причину кажуть лаконічно: рухомий склад не є надто надійним, і його складно підтримувати у робочому стані.

“Причина така ж, як і завжди. Ненадійність вагонів, які не можуть стабільно їздити без несправностей. Плани щодо підняття абсолютно всіх електронів не вийшло реалізувати”, – пишуть фахівці-транспортники у пабліку.

Зауважимо, що у трамвайному депо ім. Тараса Шевченка, що обслуговує маршрути №1, 2, 3 та 14 (курсують лінією швидкісного трамвая з Борщагівки до центру міста) на балансі перебуває 11 одиниць трамвая Електрон T5B64. За даними ресурсу Alltransua.com, вони постачалися Києву з 2015 року, останній став до роботи у 2021-му. З усіх одиниць мінімум три – у геть неробочому стані, інші – могли їздити лише “по великих святах” через брак запчастин.

“На Песи (рухомий склад польського виробництва Pesa – Ред.) Київ регулярно закуповує комплектуючі, а на Електрони – ні. Це чисто політика міста. Влада Києва посварилася з Електроном, саме тому купила Песу”, – зауважив один з дописувачів пабліку на ім’я Ігор.

Додамо, що трамвай Електрон T5B64 є єдиним у світі багатосекційним трамваєм з усіма неповоротними візками. Це п’ятисекційний низькопідлоговий транспорт, що виробляє спільне українсько-німецьке підприємство “Електротранс” у Львові. Кожен такий трамвай здатен перевозити максимум 287 пасажирів, усі – обладнані для використання людьми на колісних кріслах.

Київ замовив перші 7 одиниць у жовтні 2015 року. Відтоді місто дозамовляло трамваї аж до 2021 року, та, за даними Alltransua.com більшість з одиниць рухомого складу нині не функціонують. Причина – брак запчастин та часті сходження з рейок.

Як у Дарницькому депо відновлювали історичний синій трамвай з номером 1892

Нагадаємо, ще у березні 2025-го Інформатор писав, що на вулиці Києва може повернутися історичний ретро-трамвай – синій вагон з номером 1892 передали на відновлення до Дарницького депо. І є надія, що столиця нарешті не відставатиме від інших міст та отримає власний працюючий ретро-трамвай після більше ніж 10-річної перерви. Тоді у цехах Дарницького депо щойно почалася реконструкція ексклюзивного транспорту.

А вже у липні ми повідомляли, що до Подільського депо столиці після першого етапу реконструкції повернувся унікальний ретро-трамвай М2-М “1892”. Повну реставрацію вагона, з точним відтворенням його історичного вигляду 1892 року, планують зробити до весни 2026 року, а поки обіцяють літні екскурсії ретро-трамваєм на лівому березі столиці.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві перебудують з нуля шляхопровід на Харківському шосе – є ідея його розширити

У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого над залізничними коліями на Харківському шосе в Дарницькому районі міста Шляхопроводу невдовзі виповниться 80 років, за київськими мірками, він є глибоким дідусем У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого на Харківському шосе в Дарницькому районі міста. Споруда розташована над …

Поділитися у соцмережах: