За два кроки від Офісу президента добудовують поверхи історичній садибі-пам’ятці

Активісти району

Садиба 1892-1893 років побудови є пам'яткою історії та архітектури, втім, попри це, її нинішні власники провели демонтаж конструкцій всередині, "врізали" шахту ліфта, а згідно з рендерами, доступними на деяких сайтах з нерухомості, планують збільшити поверховість будівлі

Споруда була зведена у неокласичному стилі у 1892-1893 роках і слугувала прибутковим будинком, втім, її планують надбудувати

У самому центрі Києва, на вул. Круглоуніверситетській у Печерському районі, продають двоповерхову садибу. У оголошенні рієлтори прямо вказують, що будівля призначена “під реконструкцію” – колись тут розташовувався Державний спеціальний проєктний інститут МВС України (“ДСПІ”), нині споруда вільна, і вже ремонтується. Але проводити тут будь-які роботи, окрім реставрації, заборонено: споруда у неокласичному стилі 1892 року побудови є пам’яткою архітектури й містобудування – втім, схоже, що нинішні власники вирішили “забути” про заборони.

Оголошення про продаж історичної садиби на Липках по вул. Круглоуніверситетській, 16/7 з’явилося на профільних ресурсах та в агенцій нерухомості. Зауважують, що площа будівлі складає 2,5 тис кв.м, ділянка землі під нею площею у 0,15 га перебуває у оренді за договором. А ще, радять звертати увагу на нерухомість тим, хто готовий вкладатися у реставрацію.

“Ця будівля призначена для реконструкції та пропонує великі інвестиційні можливості. Воно розташоване у прохідній та проїжджій зоні, з привабливим географічним розташуванням в історичній частині міста Києва. Також є відмінна транспортна доступність та зручні під’їзні шляхи”, – розхвалює об’єкт нерухомості столичне АН “Маяк”.

У АН зауважують, що з боку вул. Круглоуніверситетської споруда має два поверхи (плюс один мансардний – його добре видно на фото). Втім, водночас зауважують, що будівельники вже проводять “роботи зі збільшення площі будівлі” – тобто, ведуть роботи зі зміни об’ємів, після яких “загальна площа становитиме 3,5 тис кв.м”. Це є проблему, бо порушує закону – за даними сайтів про історичну спадщину і пам’ятки Києва, садиба, зведена у 1892-1893 роках, є пам’яткою архітектури й містобудування за наказом Мінкульту від 2007 року (охоронний номер 417-Кв).

Неокласична будівля зберегла більшу частину свого зовнішнього обрамлення, а донедавна була цілою навіть старенька радянська вивіска з назвою вулиці

Інформатор знайшов дані про те, що до середини “десятих” років у цій садибі розташовувався Державний спеціальний проєктний інститут МВС України (“ДСПІ”). Але приблизно з 2016-го вона вільна. У АН “Маяк” стверджують, що в будівлі вже зробили шахту ліфта й “провели частину демонтажних робіт”. Водночас, на інших сайтах з нерухомості можна знайти рендери та візуалізації проєкту реконструкції садиби. На них явно збільшується її об’єм, крім того, садибі добудовують як мінімум один поверх.

Нині садибу продають за 2,7 млн доларів. Рієлтори радять використовувати її, як “офіс, банк, готель, представництво або посольство” – локація дійсно чудова, бо за 200 метрів від неї розташовані урядові будівлі та Офіс президента України. Втім, рієлтори також не виключають “проведення реконструкції з метою будівництва житлового будинку із вбудованими приміщеннями та підземним паркінгом” – у київських реаліях це означатиме знищення садиби заради появи на її місці чергового елітного ЖК.

“У планах збільшити площу будівлі”, – кажуть рієлтори, і викладають відповідні рендери

Садибі Заневича, у якій працює Департамент терконтролю КМДА, пощастило з реставрацією 

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що у Києві “пішла на реставрацію” історична садиба Заневича. На її відновлення виділили 120 млн грн: будівля на вул. Богдана Хмельницького, де розташований Департамент територіального контролю КМДА, отримав шанс на відновлення.

А ще, ми розповідали, що у Голосіївському районі Києва в ніч на середу, 8 жовтня 2025 року згоріла історична будівля по вул. Гайдамацькій. Споруда кінця ХІХ століття спалахнула близько 03:00 – вона була відселена й стояла пусткою, і загорілася вся разом – горіли обидва поверхи й дах. Вогонь був досить потужним, гасили його понад годину.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: