Без світла до 13,5 годин: графіки відключень у Києві на 9 грудня

Активісти району

У столиці продовжують діяти жорсткі графіки відключень електроенергії, їх суттєво посилили через черговий російський масований ракетно-дроновий напад 6 грудня, й відмикатимуть одночасно від 2 до 4 черг

Найдовше без світла проведуть черги відключення 5.1 та 5.2 – до 13,5 годин знеструмлення

В Києві у вівторок, 9 грудня, продовжують діяти жорсткі графіки відключень електроенергії. Через черговий російський масований ракетно-дроновий теракт 6 грудня їх було значно посилено. А відмикатимуть одночасно від 2 до 4 черг, це означає, що знеструмлено буде більше помешкань киян, ніж буде зі світлом.

Справа в тому, що атомні електростанції вимушено знизили потужність генерації внаслідок нічної масованої атаки РФ на енергетичну інфраструктуру напередодні. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше заживити усіх знеструмлених абонентів та повернути в роботу пошкоджене ворогом устаткування. Втім, у НЕК “Укренерго” у понеділок, 8 грудня, повідомили про запровадження тотальних відключень у обсязі від 2 до 4 черг.

Ситуація з електроенергією, що склалася внаслідок російських ударів по інфраструктурі є безрадісною як у Києві, так і в Україні в цілому. У вівторок, 9 грудня, по країні продовжать діяти графіки відключень світла. При цьому в усіх груп відключення у столиці без світла пройде більша частина доби, про що свідчать графіки відключень, оприлюднені ДТЕК Київські електромережі.

Згідно з графіком, найменше не буде світла у черзі 1.2 — це 10 годин. А найбільше страждатимуть кияни, що належать до черг 5.1 та 5.2 — вони проведуть без світла відповідно по 13,5 годин.

Зима у Києві буде темною: за прогнозом, місто знеструмлюватимуть 8-16 годин на добу

Нагадаємо, напередодні Інформатор ділився прогнозом щодо постачання електрики у зимові місяці від експерта з енергетичних питань Володимира Омельченка. Він стверджує, що Київ та область відносяться до енергодефіцитних регіонів, а відтак, взимку 2025-2026 років вони будуть суттєво обмежуватись у постачанні. Знеструмлення тут сягатимуть 2-4 черг, тобто світла не буде від 8 до 16 годин на добу. А регіон в цілому може забезпечити себе за рахунок власної генерації лише на 20-25%.

А ще раніше, 29 листопада 2025 року ми розповідали, що у Києві після обстрілу без електроенергії залишилися 500 тисяч абонентів. Масована комбінована атака РФ, що тривала понад 10 годин, знову повернула темряву до столиці. Через неї світло зникло у частинах шести районів міста.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Справу киянки, що тримала вовка й лисицю у квартирі на Оболоні, передали до суду

Оболонська прокуратура скерувала до суду справу 56-річної киянки, яка утримувала хижаків у помешканні: лисиця таки загинула від знущань Киянку притягнуть до відповідальності за утримання хижаків у помешканні: вовк жив у тісній клітці, а "хазяйка" ще й записувала з ним знущальницькі відео Вовк у тісній клітці, лисиця на балконі та кількох …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Транспортна комісія Київради вважає зростання тарифів недоцільним – але є альтернатива

Профільна комісія депутатів визнала підвищення вартості проїзду під час воєнного стану неприпустимим і рекомендувала залишити ціну у 8 гривень У транспортній комісії Київради вирішили, що в КМДА недостатньо аргументів для підвищення тарифу Постійна комісія Київради з питань транспорту рекомендувала не підвищувати вартість проїзду в столичному метро та наземному комунальному транспорті. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличко завернув першу з петицій проти підвищення тарифів у метро й наземному транспорті

Міський голова Києва відхилив петицію проти підвищення вартості проїзду – збитки комунальних перевізників сягають майже 8,6 млрд грн на рік Кличко відхилив петицію проти тарифів у транспорті Київський міський голова Віталій Кличко офіційно відхилив петицію з вимогою зупинити підвищення тарифів на проїзд у комунальному транспорті до завершення воєнного стану. Раніше …

Поділитися у соцмережах: