Безбар’єрність у дії: радником голови Київської ОВА став ветеран, що втратив руку й ногу

Активісти району

25-річний Андрій Сіромаха є одним з найактивніших представників ветеранської спільноти, відтак, тепер він опікуватиметься темою рівних можливостей для геть усіх мешканців регіону у складі обласної військової влади

Микола Калашник (зліва) призначив ветерана Андрія Сіромаху розвивати безбар'єрне середовище на Київщині. Фото: Facebook Микола Калашник

Голова Київської обласної військової адміністрації зробив своїм новим радником 25-річного ветерана ЗСУ Андрія Сіромаху. Це доброволець, який став до захисту країни ще на початку повномасштабного вторгнення. Ветеран є людиною з інвалідністю – на війні він втратив руку та ногу. Відтак, у області він відповідатиме за доступність та рівні можливості для усіх мешканців.

Про призначення повідомив очільник КОВА Микола Калашник у Facebook. Він зауважив, що одна з найактуальніших проблем для Київщини – рівні можливості для усіх мешканців, саме нею тепер опікуватиметься людина, яка має власний досвід у подоланні труднощів у середовищі, повному бар’єрів.

“Безбар’єрність — не про пандуси. Це про повагу, можливості й гідність для кожного. Про те, щоб кожна людина могла вільно пересуватися, працювати, навчатися і відчувати себе потрібною — незалежно від віку, стану здоров’я чи обставин. Мами з візочками, люди на кріслах колісних, люди старшого віку, ветерани з ампутаціями — всі мають право на рівні можливості”, – зауважив у дописі Микола Калашник.

Відтак, його помічником стане 25-річний ветеран Андрій Сіромаха. Калашник розповів, що той став на захист країни ще 24 лютого 2022 року. А під час виконання бойового завдання був поранений і втратив руку, ногу й можливість ходити. Попри це, не “зламався”: здобув дві магістерські спеціальності, продовжує допомагати іншим, каже очільник КОВА.

“Під час реабілітації продовжив громадську і благодійну діяльність: розповідав про Україну, її боротьбу та потребу в підтримці у Європі, проводив зустрічі, долучав партнерів до допомоги нашій державі. А також займається просвітницькою діяльністю з молоддю — у школах і університетах ділиться досвідом, говорить про силу, віру, незламність і людяність”, – додав Калашник про свого нового помічника.

Мрією Сіромахи, зауважив голова КОВА, є облаштування сучасного реабілітаційного центру у його рідній Білій Церкві. Саме йому тепер і належить визначити, де будуть такі центри, та й не лише вони – відтепер ветеран опікуватиметься усією темою безбар’єрності у регіоні.

На Київщині відкрили реабілітаційний центр з ергокухнею, а жінок вчать керувати екскаваторами

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що у Київській області відкрився новий мобільний реабілітаційний центр з ергокухнею, унікальний не лише для регіону, а й усієї України. Крім базових напрямків відновлення, тут працює простір, де пацієнти відновлюють базові навички, необхідні у повсякденному житті. Центр дозволяє щоденно надавати допомогу близько 250 особам.

А ще, ми розповідали, що на Київщині запровадили сміливий експеримент: тепер жінки тут опановують суто технічні спеціальності й успішно конкурують на ринку праці з чоловіками. Так, панянки з Київщини навчаються кермувати екскаваторами й працювати у котельнях – такою є експериментальна програма обласної служби зайнятості.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: