Безбар’єрний Київ: у планах 150 пандусів до під’їздів та інклюзивні підйомники в метро

Активісти району

Рада безбар'єрності затвердила план: підйомники на 14 станціях підземки, тактильна навігація, понижені бордюри на 300+ переходах

Столиця поступово стає інклюзивним містом – будуватиме ліфти на станціях підземки й пандуси до під'їздів житлових багатоповерхівок

Київ планує цього року зробити доступними вхідні групи більш ніж у 150 житлових будинках і облаштувати безбар’єрні підходи до понад 30 об’єктів – торговельних центрів, кінотеатрів і громадських просторів. Подібні кроки столиця вже робила раніше: у листопаді 2025 року у підземці розпочали встановлення тактильної навігації для пасажирів з вадами зору на семи станціях метро. Цього разу масштаб змін суттєво більший – він охоплює транспорт, підземку, парки та набережні. Все це – частина системної роботи зі створення у Києві середовища, зручного для кожного мешканця.

Відповідні плани обговорили напередодні Тижня безбар’єрності на засіданні Ради безбар’єрності, як повідомляє міський голова Києва Віталій Кличко. Цього року у столичному транспорті заплановано встановити системи зовнішнього звукового інформування на 205 автобусах і 23 трамваях. Крім того, на понад 300 пішохідних переходах з’являться понижений бордюр і тактильна навігація – це зробить рух вулицями зручнішим для людей із порушеннями зору та маломобільних громадян.

Щодо доступності метро: зараз підйомниками та ліфтами оснащені 14 станцій, а 12 із них повністю відповідають вимогам безбар’єрності. До кінця 2025 року на 17 станціях встановлять ширші двері, ще на 10 – тактильну навігацію. Окремо заплановано роботи у громадських просторах: цього року облаштують доступне середовище у парку на вулиці Прирічній на Оболоні та розпочнуть роботи на пляжі “Передмістна Слобідка” у Дніпровському районі.

Пріоритет для безбар’єрної столиці визначив міський голова

Мер Києва Віталій Кличко зазначив, що роботи в місті тривають і є системними. За його словами, доступність міста має стати стандартом для Києва, а не виключенням.

“Доступність міста – це системні зміни, які мають стати стандартом для Києва. І я вдячний усім, хто долучається до цих робіт”, – зауважив міський голова.

Тиждень безбар’єрності проводиться в Україні вперше на національному рівні – з 25 по 31 травня 2025 року. Його мета – підвищити обізнаність суспільства про інклюзію та рівний доступ до міської інфраструктури для всіх категорій громадян, зокрема людей з інвалідністю, ветеранів і маломобільних осіб.

Інклюзивна інфраструктура у столиці розширюється послідовно

Безбар’єрне середовище у Києві розвивають не лише в підземці. У листопаді 2025 року місто відкрило новий наземний перехід, яким зможуть користуватися люди з вадами зору від зупинки громадського транспорту “Вознесенський узвіз” до підприємства УТОС. Це один із прикладів системної роботи зі створення доступних маршрутів для маломобільних киян у різних частинах міста.

Роботи з облаштування підземки для маломобільних пасажирів ведуться поступово вже кілька років. У червні 2025 року на станції метро “Вокзальна” розпочали монтаж пандусів, про що повідомляв Інформатор з посиланням на підземку, – нова конструкція має відповідати всім нормам безбар’єрності. Першу із двох конструкцій змонтували вже в першу ніч після початку робіт.

Слідкуйте за нами у Telegram

Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна ПІДПИСАТИСЯ

Зараз читають на Інформаторі

Зараз читають на Інформаторі

23:06 вчора

Спокусниця Венера додасть шарму та яскравого настрою – гороскоп на сьогодні, 29 травня

22:31 вчора

Шойгу заявив, що удар по Києву може відбутися “в будь-який момент” – монітори назвали ймовірну дату

21:52 вчора

Українську балістику не хочуть не лише в Росії – Зеленський про конкуренцію

21:17 вчора

Рекордна спека охопить майже всю планету – в ООН спрогнозували, коли це станеться

18:23 вчора

Синоптики зазирнули подалі та побачили ознаки потепління – прогноз погоди на 29 травня

16:39 вчора

Імпортна молода картопля вдвічі дешевша за українську – огляд цін в супермаркетах

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: