Біля Центрального військового госпіталя заборонили паркуватися на тротуарах – виникла запекла дискусія

Активісти району

Громадські активісти, що обстоюють обмеження в'їзду приватного транспорту до центральної частини міста, вважають таке рішення правильним, а опонують їм власники автівок, та й самі військові, у тому числі поранені, для кого громадський транспорт є максимально незручною альтернативою

Вул. Новогоспітальна "до" та "після" встановлення стовпчиків. Фото: Facebook Богдан Гдаль

У Києві біля Центрального військового госпіталя нарешті впорядкували тротуари, прибравши з них запарковані автівки. На краєчку хідців комунальники встановили антипаркувальні стовпчики, а поцентру вул. Новогоспітальної – делінеатори, що впорядковують рух автівок і не дозволяють їхнім водіям паркуватися вздовж дороги. А у соцмережах вже вибухнула дискусія: до шпиталю приїздить багато військових (у тому числі, поранених), також поряд розташований морг. Гості міста просто не знатимуть, де їм паркуватися, а найближчі “легальні” майданчики розташовані досить далеко.

Про реновацію розповів київський дизайнер Богдан Гдаль, відомий, зокрема, створенням нових шрифтів для напису назв станцій метро “Площа Українських Героїв” та “Почайна”. У Facebook Гдаль написав, що на вул. Новогоспітальній у Печерському районі столиці, що проходить поряд з Національним військово-медичним клінічним центром “Головний військовий клінічний госпіталь”, встановили делінеатори, а на тротуарах – розмістили антипаркувальні стовпчики, що перешкоджають заїзду автівок на хідці.

“Чудово. Нарешті. Подяка всім причетним”, – зауважив у дописі Гдаль.

На світлинах видно, що автівки, які, дійсно, раніше паркувалися вздовж вулиці просто на тротуарі (а поряд ще й ресторан “Grill do Brasil”, тож місце популярне), тепер робити цього не зможуть. Хідці нарешті вільні від автівок, а поцентру дороги стоять делінеатори, що унеможливлює паркування вздовж проїжджої частини. У коментарях Гдаль дещо розвинув думку про паркувальні обмеження у столиці.

“Місто повинно обмежувати безконтрольне і безвідповідальне володіння автівкою. Приватний автомобіль ніколи не буде пріоритетом для міського планування. Бо саме приватні автівки створюють нерівні умови для містян”, – зауважив він.

Втім, є й інша думка: дехто з дописувачів порівняв позицію активістів, хто обстоює обмеження для водіїв, із комуністичними гаслами (мовляв, “влада робітників та колгоспників” також обмежувала цілі класи у правах). Вони зауважили: саме в районі пл. Лесі Українки та прилеглих до неї вуличок, однією з яких є Новогоспітальна, буквально немає платних (та й будь-яких) паркінгів, де можна залишити авто. Найближчою парковкою є, хіба, безкоштовна – за 400 метрів, біля Сільпо на вул. Євгена Коновальця (зазвичай, заповнена вщент).

“Я – військовослужбовець, зараз переміщуюсь за допомогою милиць. Час від часу змушений відвідувати госпіталь. Мені це робити на громадському транспорті, який не пристосований для таких, як я? – Зазначу, що машину на тротуарі залишаю лише за наявності паркувальної розмітки”, – написав коментар містянин Сергій Малий.

Зауважимо, що просто поряд розташована зупинка автобуса з однойменною назвою (“Військовий госпіталь”), а за 300 метрів від входу – вхід до метро (ст.м. “Печерська”). Відтак, міським транспортом до шпиталю дістатися можливо – хоча і не з таким комфортом, який дарує приватне авто.

Та є ще одна проблема. У госпіталі розташований один з міських моргів. Саме до нього прямують військові похоронні процесії – а на вузьких вуличках Печерська навряд чи стане місця, аби запаркувати мікроавтобуси та автівки з родичами й побратимами, які приїздять, аби віддати шану. Це – ще одна частина великої комплексної проблеми з паркувальним простором у Києві.

Як в оболонців поцупили гаражі, а киянам пропонують платити за паркування під будинками

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що на Оболоні кияни борються за свої гаражі – їх помилково записали як паркомісця. Два гаражні кооперативи якимось чином включили до списку майданчиків, закріплених за Київтранспарксервісом, і нині їхнім власникам доводиться відстоювати право на власну землю.

А ще, ми розповідали, що кияни збирають підписи за узаконення “проблемних” парковок біля житлових будинків. Пропонують такий механізм: місця для паркування транспортних засобів мають бути легалізовані, якщо три чверті мешканців не проти такої ініціативи. Ціну для власників пропонують встановити економічно обґрунтовану, у тому числі й на тривалі періоди (квартал), і обіцяють, що це приноситиме місту чималі прибутки.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Поліцейські провели рейд Троєщиною й покарали водіїв за стоянку на місцях для осіб з інвалідністю

У Деснянському районі столиці провели рейд спільно з ветеранами: на порушників склали адмінматеріали за ч. 6 ст. 122 КУпАП, грошове стягнення від 1020 до 1700 грн. У поліції нагадали: мета таких заходів – забезпечити реальну доступність спеціальних паркомісць для тих, хто їх потребує Столичні правоохоронці провели відпрацювання щодо дотримання водіями …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Суд вигнав забудовника з землі Інституту НАН України на Святошині

Господарський суд Києва скасував угоду про будівництво багатофункціонального комплексу на 8,14 га державної ділянки Інституту Францевича без згоди КМДА Суд анулював угоду про комплекс на держділянці НАН Господарський суд Києва заблокував забудову понад восьми гектарів державної землі у Святошинському районі столиці – ділянки, що перебуває у користуванні наукової установи. Суд …

Поділитися у соцмережах: