Будівельники вже почали роботи на найстарішій садибі-кафе Андріївського узвозу

Активісти району

Перехожі зафіксували на фото підозрілу вантажівку, що стояла біля 160-річного будинку: що саме робили будівельники всередині, невідомо, проте за проєктом вони мають знести усі стіни, включно з несучими/тримальними

Перехожі зафіксували на фото, як робітники підігнали до бічної стіни садиби вантажівку. Фото: Facebook Дмитро Перов

На Андріївському узвозі почалися роботи у найстарішій одноповерховій садибі. Про те, як будівлю передавали новому орендареві, і про можливу “схему” з нею ми вже розповідали у серпні 2025 року: в КМДА чомусь вирішили, що будівля є аварійною й потребує повної реставрації. Власне, початок цього процесу й зафіксували перехожі днями.

Про початок робіт на найстарішій одноповерховій садибі Андріївського узвозу (№13Б) повідомив у Facebook київський пам’яткоохоронець Дмитро Перов. Він зауважив, що світлини з підозрілою вантажівкою біля 160-річної (принаймні) садиби зробили перехожі – вони й надіслали йому фото.

“Більшість киян знають цей будиночок як кафе “Під липою”, що розташовувалось тут ще з радянських часів. Минулого року це кафе закрили, а орендарів вигнали. У КМДА тоді пояснили такий вчинок начебто “аварійністю будівлі”. Хоча, візуально будинок виглядає живіше за всіх живих на Узвозі, і жодних нарікань до його стану раніше не виникало”, – нагадав Перов у дописі.

Подробиці про проєкт реставрації з’явилися у жовтні 2025-го: тоді проєкт показали КМДА архітектори, винайняті орендарями: весь ремонт, за їхнім запевненням, коштує понад 10 млн грн. З найбільш масштабних робіт – знесення усіх стін, включно з несучими, зміна кольорової гами фасаду й покрівлі будинку. В теорії, це може дозволити орендарям у майбутньому претендувати на будинок – за схемою зі значним “поліпшенням стану”: чим більше вкладає орендар, тим більше шансів, що повертати будинок місту вже не доведеться.

Чи втратить місто найстарішу садибу Андріївського узвозу – деталі конкурсу

Нагадаємо, Інформатор писав, що одноповерхову садибу, найстарішу на Андріївському узвозі, передадуть у приватні руки. Нині вона є комунальною власністю міста, та обліковується на балансі установи, що дбає про пам’ятки історії та архітектури. Однак у Департаменті охорони культурної спадщини КМДА вирішили, що вона потребує повної реставрації, і вирішили передати садибу “інвестору”.

А у вересні на сайті Київради з’явилася петиція з вимогою скасувати результати конкурсу на передачу садиби “Світлиця” на Андріївському узвозі, 13б у приватні руки. Автори зауважили: рішення КМДА є незаконним і загрожує втратою історичної пам’ятки, яка невдовзі може опинитися в руках забудовника.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Поліцейські провели рейд Троєщиною й покарали водіїв за стоянку на місцях для осіб з інвалідністю

У Деснянському районі столиці провели рейд спільно з ветеранами: на порушників склали адмінматеріали за ч. 6 ст. 122 КУпАП, грошове стягнення від 1020 до 1700 грн. У поліції нагадали: мета таких заходів – забезпечити реальну доступність спеціальних паркомісць для тих, хто їх потребує Столичні правоохоронці провели відпрацювання щодо дотримання водіями …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Суд вигнав забудовника з землі Інституту НАН України на Святошині

Господарський суд Києва скасував угоду про будівництво багатофункціонального комплексу на 8,14 га державної ділянки Інституту Францевича без згоди КМДА Суд анулював угоду про комплекс на держділянці НАН Господарський суд Києва заблокував забудову понад восьми гектарів державної землі у Святошинському районі столиці – ділянки, що перебуває у користуванні наукової установи. Суд …

Поділитися у соцмережах: