Будівлю ресторану Світлиця на Андріївському узвозі віддадуть у приватні руки

Активісти району

У КМДА зненацька вирішили, що найстаріша будівля є аварійною, і замість того, аби витратити на неї кошти міського бюджету, вирішили передати інвесторам для ремонту й подальшої експлуатації

Будівлю, у якій працювали заклади громадського харчування, звели у 1870-ті роки

Одноповерхову садибу, найстарішу на Андріївському узвозі, передадуть у приватні руки. Нині вона є комунальною власністю міста, та обліковується на балансі установи, що дбає про пам’ятки історії та архітектури. Однак у Департаменті охорони культурної спадщини КМДА вирішили, що вона потребує повної реставрації, і вирішили передати садибу “інвестору”.

Про це повідомляє у Facebook київський пам’яткоохоронець Дмитро Перов. За його словами, садиба 1870-х років, розташована на Андріївському узвозі, 13Б, може невдовзі опинитися в руках забудовника. Таким є рішення Департамента охорони культурної спадщини – його прийняли на засіданні відповідної комісії у КМДА 25 серпня 2025 року.

“Марина Соловйова (директорка Департаменту – Ред.) повідомила, що садиба є пам’яткою, але потребує повної реставрації”, – зауважив Перов у дописі.

Садиба, що перебуває на балансі Київського науково-методичного центру з охорони та реставрації пам’яток, є комунальною власністю. Ремонтували її відносно недавно, у 2018 році. Ба більше, до осені 2024 року у ній працював ресторан “Світлиця” (раніше – “Корчма”). Однак у міській владі вирішили, що одноповерхову будівлю конче потрібно терміново реставрувати.

“За словами працівниць закладу, в один день сюди прийшла комісія з КМДА і сказала, що будинок аварійний і їм потрібно виселятися”, – додав Перов.

Прикметно, що того ж-таки 2024 року Київрада затвердила міську цільову програму “Охорона та збереження культурної спадщини”. Вона передбачає, що на збереження пам’яток з бюджету столиці цьогоріч витрачатимуть 1,1 млрд грн. Втім, у Департаменті все одно чомусь вирішили віддати будівлю приватному інвестору – це виглядає, як мінімум, дивно, і цілком може бути корупційною оборудкою.

Який ресторан стане символом київського гедонізму, і що за заклад-нахаба мало не вкрав тротуар на Бесарабці

Нагадаємо, Інформатор писав, що ресторан ChaCha, який зайняв місце колишнього магазину “Рошен” на Хрещатику, намагався прибудувати літній майданчик до закладу з боку Бесарабського ринку. Нині тротуар поряд із закладом розібраний, а прохід по ньому – перекритий картатою будівельною стрічкою: це створює максимальну незручність для пішоходів, що намагаються оминути заклад у “час пік”.

Також ми розповідали, що на даху Першої Вежі преміального ЖК Taryan Towers готується до відкриття ресторан Nika, який обіцяє стати наймажорнішим у столиці. Панорамний краєвид на 360 градусів, дві тераси над містом і фантастичне оформлення – здається, все тут створене, аби стати новим символом київського гедонізму.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: