Дарницькою ТЕЦ опікується Агентство з відновлення, дві інші – за владою Києва

Активісти району

Ремонтно-відновлювальні роботи на столичних ТЕЦ ведуться паралельно зі створенням схем резервного теплопостачання: цілі мікрорайони сподіваються "відрізати" від централей, аби убезпечити наступною зимою

Сергій Сухомлин, очільник Агентства з відновлення, пояснив, що саме його відомство відновлюватиме ТЕЦ-4 коштом держбюджету. Фото: Агентство, EPA/UPG

Ремонтно-відновлювальні роботи на ТЕЦ-4 (Дарницькій ТЕЦ) вестиме Агентство з питань відновлення коштами державного бюджету. Це, ймовірно, пов’язане з тим, що теплоелектроцентраль належить приватному власнику – ТОВ “Євро-Реконструкція”. Передовсім, йдеться про побудову резервної схеми теплозабезпечення у зоні роботи ТЕЦ. Місто Київ, своєю чергою, робитиме це для ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, розташованих, відповідно, на Видубичах і Троєщині.

Про це повідомляє видання LB.ua у статті “Пів року до зими: що робить влада, аби відновити теплопостачання Києва”. Один з найперших і найважливіших моментів, пише журналістка Леся Падалка, – це створення схеми резервного теплопостачання, тобто, відновлення незадіяних джерел опалення (старі котельні у промзонах) й створення нових (блочно-модульні котельні). Ще один – відновлення роботи ТЕЦ, їх у Києві, як відомо, три.

ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, що перебувають у комунальній власності КП “Київтеплоенерго”, Київ відновлюватиме власними силами

У коментарі виданню голова Агентства з відновлення, Сергій Сухомлин, розповів: Київ бере на себе побудову резервної схеми теплозабезпечення від ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, а Агентство — у зоні Дарницької. Ймовірно, це пов’язано з тим, що ТЕЦ-4 належить приватному власнику, ТОВ “Євро-Реконструкція”, і не є комунальним майном Київтеплоенерго.

“Щоб не відкривати всіх карт, розглянули абсолютно різні речі, у тому числі використання котелень, які були свого часу знищені чи демонтовані. І будівництво нових блочно-модульних котелень на мережах у захищеному від ударів варіанті”, – цитує видання Сухомлина.

Також із зони теплопостачання ТЕЦ-5 планують вивести частину Теремків у Голосіївському районі, це, цитує LB.ua профільного заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, – найвіддаленіший від централі масив, що завжди був “проблемним”. Для нього зараз відновлюють локальне джерело теплопостачання. А от найбільш вразливою через особливості тепломережі залишається Троєщина (зона ТЕЦ-6).

“Після критичного удару по шостій в січні, потім десь 20% потужностей відновили. Грубо кажучи, якісь полкотла працювало там. Але будь-який новий удар по ТЕЦ знову знищить це опалення”, – коментує питання очільник Деснянського району Максим Бахматов.

Частину району (Лісовий, Воскресенка, Биківня) вдалося перемкнути на інші джерела теплопостачання. Троєщина ж і досі лишається найбільш проблемним мікрорайоном розміром з місто Миколаїв.

Підготовка до зими провокує конфлікти: Кличко скаржиться на уряд, там – висувають йому вимоги

Нагадаємо, Інформатор писав, що у Києві розгортається чергова серія протистояння між центральною владою й міською адміністрацією. Віцепрем’єр з відновлення Олексій Кулеба висунув Віталію Кличку нову вимогу. КМДА має до 10 травня має надати уряду законтрактовані рішення з чіткими строками, графіком фінансування та відповідальними щодо реалізації комплексного плану енергостійкості.

А напередодні ми розповідали про заяву Кличка: уряд відмовив Києву у виділенні коштів на відновлювальні роботи на ТЕЦ-5. У Мінрозвитку громад і територій, буцімто, заявили, що пошук фінансування під це – справа виключно столичної влади. На Хрещатику, 36 вже називають ситуацію загрозливою, і попереджають, що робитимуть все можливе – та все, що буде в силах міста, аби підготуватися до наступного опалювального сезону.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Дражливе питання – від Київради вимагають внести до нового Статуту столиці райради

У громадських радах міста стверджують: без цього елементу децентралізації, що мав би повернути владу в райони, сенсу в "Конституції для киян" не буде Київрада вже намагалася повернути райради – напередодні великого вторгнення, на початку лютого 2022-го: на фото – депутати зустрічають Миколу Тищенка (на трибуні), що опонував ідеї. Фото: Дінара …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах: