Для Дарницької ТЕЦ вже знайшли водогрійні котли, ще й у кількох варіантах – ексміністр Кучеренко

Активісти району

Для відновлення Дарницької ТЕЦ у Києві вже розшукали дефіцитне обладнання, мова про водогрійні котли, що дозволить забезпечити теплом житло киян у Дарницькому й Дніпровському районах до початку наступної зими

Кучеренко каже, що нині головною проблемою є приватна власність на ТЕЦ-4: КМДА можуть звинуватити у нецільовому витрачанні коштів міста

Для відновлення Дарницької ТЕЦ у Києві вже розшукали дефіцитне обладнання. Мова про водогрійні котли, що дозволить забезпечити теплом житло киян у Дарницькому й Дніпровському районах до початку наступної зими 2026-2027 років. Втім, залишається ключове питання, власності на станцію: вона перебуває у приватній власності (компанія, що обслуговує ТЕЦ-4, належить нардепові попередніх скликань Анатолію Шкрібляку), і в київської влади нині просто немає юридичних підстав, щоб витрачати кошти на її відбудову.

Про це розповів чинний нардеп, ексміністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко в ефірі телеканалу “Апостроф”. Він повідомив, що з технічної точки зору ТЕЦ просто суттєво пошкоджена російськими ракетами, але не знищена. А для часткового відновлення її роботи перед наступним опалювальним сезоном потрібно, щонайменше, – відновити водогрійні котли.

“Технічно я практично переконаний, що це можна зробити до початку опалювального сезону, тобто відновити два водогрійних котли, які забезпечать тепло в цей район. Технологічно теж. Це обладнання є, і я знаю це точно, його знайшли вже в декількох варіантах”, – повідомив Кучеренко.

За його словами, Кабмін доручив столичній владі розробити план дій. Однак проблема полягає в тому, що станція перебуває у приватній власності. Через це київська міська влада не має прямих юридичних підстав витрачати бюджетні кошти на її відбудову, адже це може бути розцінено як нецільове використання коштів.

“Питання тільки за одним: треба прийняти дуже серйозне управлінське рішення, взяти на себе відповідальність. Крім голови КМДА Кличка та Київської міської ради, ніхто за них це рішення не прийме”, — підкреслив Кучеренко.

Фінансові ресурси, каже ексміністр, для відновлення ТЕЦ-4 потрібні дійсно чималі. Йдеться про орієнтовно кілька мільярдів гривень. При цьому “завдання-мінімум” для ремонтників – це відновити здатність Дарницької ТЕЦ забезпечувати район теплом, а бажано також виробляти електроенергію для власних потреб, щоб не створювати додаткового навантаження на енергосистему.

Цікаво також, що Кучеренко розкритикував ідеї експертів щодо заміни потужності ТЕЦ мобільними котельнями. За його розрахунками, для цього знадобиться близько 40 котелень потужністю по 20 мегават кожна, що вимагатиме повної перебудови газових, водних та електричних мереж району. Реалізувати це за лічені місяці неможливо.

“Це дуже серйозний інженерний об’єкт, який треба десь розташувати — 40 штук між будинками десь, ви ж розумієте. Десь треба знайти місце для цього.[…] Питання стоїть, як там вирішити проблему теплозабезпечення 1100 будинків протягом цих п’яти-шести місяців, які лишаються до опалювального сезону. Тому не треба слухати псевдоекспертів, вони на цьому зараз політичну хвилю розганяють”, – резюмував Олексій Кучеренко.

ТЕЦ-4 можна націоналізувати, але тоді Києву “прилетить” від лондонського суду – батл фахівців

Нагадаємо, днями Інформатор писав про один з варіантів відновлення Дарницької ТЕЦ-4. Експерт Сергій Макогон пропонує її націоналізацію. Водночас, ми й самі вже помітили цілу інформкампанію щодо ідеї відчудження суспільно важливого майна в його безпосереднього власника, Анатолія Шкрібляка.

Також ми посилалися на очільника Інституту міста Олександра Сергієнка у матеріалі про п’ять варіантів відновлення Дарницької ТЕЦ у Києві. Відбудову можна залишити її власнику. Фінансувати роботи можуть також рахунком державного й міського бюджетів, але “націоналізація” в будь-якому форматі неприйнятна, оскільки буде оскаржуватись власником у Лондонському суді. Зрештою, її можна й не відновлювати, тоді є одразу кілька варіантів.

Інформатор-Київ у Telegram

Швидко пояснимо, що відбувається у столиці ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Справу киянки, що тримала вовка й лисицю у квартирі на Оболоні, передали до суду

Оболонська прокуратура скерувала до суду справу 56-річної киянки, яка утримувала хижаків у помешканні: лисиця таки загинула від знущань Киянку притягнуть до відповідальності за утримання хижаків у помешканні: вовк жив у тісній клітці, а "хазяйка" ще й записувала з ним знущальницькі відео Вовк у тісній клітці, лисиця на балконі та кількох …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Транспортна комісія Київради вважає зростання тарифів недоцільним – але є альтернатива

Профільна комісія депутатів визнала підвищення вартості проїзду під час воєнного стану неприпустимим і рекомендувала залишити ціну у 8 гривень У транспортній комісії Київради вирішили, що в КМДА недостатньо аргументів для підвищення тарифу Постійна комісія Київради з питань транспорту рекомендувала не підвищувати вартість проїзду в столичному метро та наземному комунальному транспорті. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличко завернув першу з петицій проти підвищення тарифів у метро й наземному транспорті

Міський голова Києва відхилив петицію проти підвищення вартості проїзду – збитки комунальних перевізників сягають майже 8,6 млрд грн на рік Кличко відхилив петицію проти тарифів у транспорті Київський міський голова Віталій Кличко офіційно відхилив петицію з вимогою зупинити підвищення тарифів на проїзд у комунальному транспорті до завершення воєнного стану. Раніше …

Поділитися у соцмережах: