До мітингарів у Бучі вийшов мер Федорук, питання електрики для ЖК обіцяють вирішити покроково

Активісти району

Міська рада Бучі вирішила стати посередником між забудовником, що накопичив заборгованість, і компанією ДТЕК Київські регіональні електромережі: обіцяють, що ситуацію можна владнати й без знеструмлень

До мітингарів завітав міський голова Бучі Анатолій Федорук: у підсумку, йому вдалося заспокоїти мешканців, а міськрада включилася у перемовини. Фото: Бучанська міська рада

Місцева влада таки почула мешканців ЖК “Нова Буча”: до них вийшов мер містечка Анатолій Федорук, і вже є обіцянка врегулювати ситуацію між ОСББ, що обслуговує будівлі, забудовником та енергетиками з ДТЕК. Протестний мітинг з перекриттям Варшавської траси почався зранку у вівторок, 16 грудня: місцеві виступили проти відключення енергетиками підстанції їхнього забудовника, яка живить будинки за тимчасовою схемою. У міськраді кажуть, що питання можна вирішити мирно, провівши перемовини між забудовником і енергетиками.

Про ситуацію розповіли у Бучанській міськраді вдень у вівторок, 16 грудня 2025 року. Там зауважили, що станом на полудень мітинг вже завершений, а електропостачання житлових будинків так і не було припинено. І додали: хоч будинки і є приватною власністю, а їхнє живлення – предметом договорних правовідносин між ОСББ, забудовником і постачальником електроенергії, міськрада все ж виступить посередником між сторонами.

“Основним фактором ризику можливого обмеження або припинення електропостачання є наявна заборгованість Споживача перед ТОВ “ДТЕК Київські регіональні електромережі”, як оператором системи розподілу, що відповідно до чинного законодавства та умов укладених договорів надає постачальнику правові підстави для вжиття передбачених заходів”, – зауважили у міськраді Бучі.

Втім, під час введення будинків в експлуатацію, забудовник звів водночас і трансформаторну підстанцію. Будівлі він підключив, проклавши лінію електропостачання до мереж АТ “Укрзалізниця”, кажуть у міськраді. Відтак, є ще одна проблема: залізничники не узгодили підключення за постійною схемою, і ЖК заживлений “тимчасово”.

“Бучанська міськрада ініціювала проведення робочої наради за участю представників ОСББ, забудовника та компанії ДТЕК. Під час зустрічі буде напрацьовано покроковий план дій, спрямований на врегулювання фінансових зобов’язань, виконання технічних умов та завершення процедури погодження підключення електропостачання за постійною схемою”, – додали у міськраді Бучі.

Зауважимо також, що, судячи зі світлин, оприлюднених Бучанською міськрадою, до мешканців, що перекрили Варшавську трасу, вийшов міський голова Анатолій Федорук. Можна припустити, що саме він заспокоїв мешканців, запропонувавши їм покрокове вирішення проблемної ситуації.

Протести під Києвом почастішали: люди перекривають дороги через брак світла й тепла

Нагадаємо, Інформатор писав нещодавно, що на протест через відсутність тепла виходили мешканці села Крюківщина, що під Києвом. Люди вже третю зиму змушені жити, фактично, на будмайданчику, бо забудовник не здав будинки в експлуатацію та не передав право власності. Через це місцеві перекрили одну з центральних вулиць села.

А ще раніше ми розповідали про скандал через знеструмлення у ЖК комфорт-класу Парадайз Авеню біля Києва. Місцеві мешканці, обурені відсутністю світла, пішли на крайнощі – і перекрили дорогу біля помешкань. Електрики немає вже декілька днів поспіль, причому ситуація повторюється циклічно: проблема в недосконалому обладнанні та відмові забудовника провести його ремонт.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Дражливе питання – від Київради вимагають внести до нового Статуту столиці райради

У громадських радах міста стверджують: без цього елементу децентралізації, що мав би повернути владу в райони, сенсу в "Конституції для киян" не буде Київрада вже намагалася повернути райради – напередодні великого вторгнення, на початку лютого 2022-го: на фото – депутати зустрічають Миколу Тищенка (на трибуні), що опонував ідеї. Фото: Дінара …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах: