До постраждалого будинку на Дарниці вже повернулися мешканці, а діти лізуть у підвал – ТКК Київради

Активісти району

Мешканці постраждалого будинку на вул. Братства Тарасівців біля ст.м. Харківська вже почали повертатися до своїх квартир, вважаючи, що їм дозволили там проживати, але інструментальне обстеження будівлі ще не проводилося

Депутатка Київради й очільниця ТКК з питань відновлення постраждалих будинків Алла Шлапак провела виїзне засідання за участі керівника району біля будинку на Дарниці

Мешканці постраждалого будинку на вул. Братства Тарасівців біля ст.м. Харківська вже почали повертатися до своїх квартир, вважаючи, що їм дозволили там проживати. У той-таки час, інструментальне обстеження будинку комісією ще не було проведено. Втім, є активна група мешканців, що усіляко пришвидшує бюрократичні процеси.

Про це розповіла депутатка Київради, голова тимчасової контрольної комісії з питань відновлення постраждалих будинків Алла Шлапак після проведення виїзного засідання ТКК біля зруйнованого під’їзду будинку на Дарниці. Вона пояснила, що подібне засідання вперше проходить одразу після “прильоту”. Зазвичай процеси тривають довше – комісія досліджує й вивчає документи та статистику.

“Але я зрозуміла, що є дуже багато питань в людей, які перебувають у відчаї, і відповідей на них в цих людей немає. Зокрема, це стосується сусідньої (з місцем “прильоту” – Ред.) секції, де люди вважають, що їм дозволили жити в своїх квартирах”, – розповіла Шлапак у відеокоментарі на Facebook.

На наступний день після “прильоту” Інформатор зняв, як фахівці з ДСНС та поліції Києва пустили мешканців забрати найнеобхідніше з їхніх квартир – схоже, хтось сприйняв це, як дозвіл залишитись вдома

Голова ТКК Київради зауважила: для того, щоб був дозвіл на повернення людей до своїх домівок, потрібно провести інструментальне обстеження будинку. На це йде час – зазвичай, його проводять впродовж двох тижнів. Зараз, каже Шлапак, домовилися з владою району цей процес максимально пришвидшити.

“Голова Дарницького району (Олександр Ковтунов – Ред.) пообіцяв, що для цих квартир вже сьогодні вони виділять необхідне фінансування в межах своїх повноважень. А Київрада має внести зміни до самого положення – не можна чекати Акт про придатність, створення якого займає два тижні: для цих людей кожен день – це безкінечність”, – зауважила депутатка.

У попередньому звіті ТКК буде ще один пункт – про необхідність інформування киян, мешканців постраждалих будинків, про статус робіт у їхньому житлі. За її словами, створити такий інструментарій цілком можливо у застосунку “Київ Цифровий”. Так, каже Шлапак, мешканці зможуть зрозуміти, коли їм буде безпечно повернутися додому – або, принаймні, що відбувається з їхньою домівкою.

“Не залишайтесь насамоті. Не чекайте, що хтось прийде й буде допомагати – прийде, якщо ви покличете! У цьому будинку створена ініціативна група, де люди дали свої контакти, виявили ініціативу. Ми вже маємо постійний контакт і будемо обмінюватись інформацією. Адже на п’ятий день не може бути відкритий доступ до підвальних приміщень – діти туди залазять!” – поділилася порадою Алла Шлапак.

Під’їзд будинку на Дарниці став братською могилою для 24 мешканців – з них троє були неповнолітніми 

Нагадаємо, у ніч на четвер, 14 травня 2026 року, Інформатор писав, що внаслідок комбінованої атаки на Київ у Дарницькому районі було знищено частину житлової дев’ятиповерхівки. Обвалення конструкцій будинку сталося або внаслідок прямого влучання в споруду, або через падіння уламків збитої ракети з детонацією. Трохи пізніше міський голова Києва повідомив, що у будинку був повністю зруйнований під’їзд на 18 квартир.

Вже на наступний день ми розповіли, що Росія вбила 24 мешканці Києва під час наймасованішого за всю війну удару по столиці, що стався 14 травня. Серед загиблих були дівчинка 12 років, а також дівчата 15 і 17 років. У столиці 15 травня був оголошений День жалоби за жертвами трагедії.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві перебудують з нуля шляхопровід на Харківському шосе – є ідея його розширити

У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого над залізничними коліями на Харківському шосе в Дарницькому районі міста Шляхопроводу невдовзі виповниться 80 років, за київськими мірками, він є глибоким дідусем У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого на Харківському шосе в Дарницькому районі міста. Споруда розташована над …

Поділитися у соцмережах: