До зими Київ має витратити ще мільярд на заміну щитових у будинках – депутат Київради

Активісти району

Київ потребує розширення заходів із забезпечення енергостійкості шляхом заміни усіх застарілих електрощитових, що є в будинках столиці: щойно збільшиться навантаження на мережу, вони знову почнуть горіти

Суму, необхідну місту для заміни усіх застарілих щитових, депутат оцінює у мільярд

Київ потребує розширення заходів із забезпечення енергостійкості шляхом заміни усіх застарілих електрощитових, що є в будинках столиці. Кошторис такої операції буде чималим – у Київраді його оцінюють у, щонайменше, 1 млрд грн. Передовсім заміни потребують ті щитові, що вже згоріли – в одному лише Дарницькому районі є 129 таких житлових будинків.

Про це заявив депутат Київради від “ВО “Батьківщина” Володимир Слончак у дописі на Facebook. Він пояснив: електрощитові є надважливим елементом енергостійкості столиці, а відтак, вони потребують якнайшвидшої заміни. Ще й назвав цінник: каже, на це потрібен щонайменше мільярд гривень.

“Цієї зими багато киян рятувались від холоду електричними обігрівачами. Навантаження на електромережі зросло критично. І багато електрощитових просто не витримали, кожного дня по всьому місту електрощитові горіли. І тепер потрібен понад мільярд гривень на їх заміну”, – зауважив депутат.

Взимку 2026 року палаючі електрощитові стали масовим явищем – через збільшення споживання електроенергії внаслідок відімкнення теплопостачання

За його словами, у зв’язку з такою потребою департаментам КМДА, та іншим розпорядникам бюджетних коштів, доведеться переглянути витрати. Пріоритетом, додав Слончак, має бути саме енергонезалежність киян вкупі з їхньою можливістю користуватись електроенергією в умовах зростання споживання.

“Районам вже доручили провести категорійність: визначити які об’єкти потребують заміни першочергово. Лише в Дарницькому районі 129 адрес, де ремонт фактично неможливий. Деякі елементи щитових вже не випускають, тож замінити їх частково не вийде, тільки повна заміна”, – зауважив він.

Нині Київрада вже працює над тим, щоб вишукати кошти в межах існуючого й наявного бюджету. Втім, допис він зробив, аби містяни зрозуміли реальний масштаб проблеми, з якою зітнулося місто. Слончак входить до “бюджетної” комісії, відтак, саме він відповідатиме за те, щоб вивільнити відповідні фонди в бюджеті Києва.

У Києві активно відновлюють ТЕЦ-4, щоправда, виробляти електрику вона буде ще нескоро

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що у ТОВ “Євро-Реконструкція”, компанії-операторі Дарницької ТЕЦ (або київської ТЕЦ-4) розповіли, що нині відбувається на цьому надважливому об’єкті критичної інфраструктури. Його, нагадаємо, знищили під час ракетно-дронової атаки на Київ 3 лютого 2026 року, через що понад 1100 будинків у столиці залишилися без опалення. Ремонтники вже завершили розбір завалів і проводять оцінку стану конструкцій.

А ще, ми писали, що існує декілька варіантів відновлення Дарницької ТЕЦ у Києві. Відбудову можна залишити її власнику, нардепу колишніх скликань Анатолію Шкрібляку. Фінансувати роботи можуть також рахунком державного й міського бюджетів, але “націоналізація” в будь-якому форматі неприйнятна, оскільки буде оскаржуватись власником у Лондонському суді. Зрештою, її можна й не відновлювати, тоді є одразу кілька варіантів.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: