Елітні привілеї: стейкхаусу BEEF у Києві до лютого не вимикали світло, як критичній інфраструктурі

Активісти району

Про позбавлення статусу "критички" випадково обмовився співзасновник стейкхаусу Руслан Шибаєв: каже, що особливий статус дозволяв ресторану підтримувати рентабельність на рівні до 20% в 2025 році

Секрет ресторану "здав" його ж співзасновник Руслан Шибаєв: каже, до лютого світло для BEEF взагалі не вимикали. Фото: NV

Елітний київський ресторан, стейкхаус BEEF до лютого 2026 року належав до критичної інфраструктури. Це дозволяло йому працювати без відключень електроенергії й відчувати себе доволі непогано у той час, як інші заклади у Києві банкрутували й закривалися. Втім, щойно BEEF відключили від “критички”, в нього почалися проблеми – в лютому він не працював три дні через російські атаки на столицю, і через це втратив близько 1,5 млн грн виручки.

Про це заявив співзасновник стейкхаусу BEEF та ресторатор Руслан Шибаєв у ефірі в Instagram, що його провела експертка з гостинності з понад 25-річним досвідом у ресторанній індустрії, колишня партнерка LaFamiglia Restaurants, Світлана Міронова. Розмова рестораторів була досить вузькоспеціальною і стосувалася проблем у ресторанній сфері й економіки закладів, аж раптом Шибаєв розкрив декілька секретів виживання власного бізнесу. Зокрема, зауважив, що рентабельність закладу BEEF за 2025-й рік була на рівні 19,88%, нормальному, як для воєнного часу.

“Але – це був 2025-й рік, а 2026-й щойно почався. І почався, як кажуть, не дуж за тими ж тенденціями. Січень був кращим, ніж лютий… А в лютому мій ресторан відрубили від критичної інфраструктури. І він майже три дні не працював. Тобто я втратив близько 1,5 мільйона виручки”, – поскаржився Руслан Шибаєв на професійні негаразди.

Крім цього, ресторатор розповів, що отримав “просто космічні” рахунки за електроенергію за січень. За лютий, каже, чекає “планові цифри”, до яких ще додадуться розходи на підтримку роботи генераторів (що логічно, адже ресторан BEEF таки відімкнули від критичної інфраструктури, і в нього з’явилася потреба в “незламності”, якої не було до цього).

“Комунальні лише зростатимуть, і ціни, відповідно, також. Постійно постачальники надсилають “листи щастя”. Але ми намагаємося працювати і з цим”, — пояснив ресторатор про BEEF.

Зауважимо, що стейкхаус BEEF при цьому є саме елітним і надзвичайно недешевим закладом. Він розташований на вул. Шота Руставелі, 11, навпроти центральної київської синагоги ім. Бродського. Його меню починається зі сніданку на двох зі слабосолоною фореллю й червоною ікрою за 3900 грн. “Простенький” стейк рібай з української яловичини коштуватиме 1900 грн/400г, аргентинський шатобріан стане вже у 3500 грн/400г. А найдорожчим у закладі є стейк Тендерлойн Wagyu (з японської яловичини “Вагю”) – 100г продукту коштуватимуть 2950 грн.

Оаза світла для обраних: у КМДА промовчали, чи належать Fairmont Grand Hotel та Hilton до критичної інфраструктури

Нагадаємо, Інформатор вже не вперше піднімає питання додавання об’єктів готельного й ресторанного бізнесу до секретного переліку критичної інфраструктури у столиці. Так, у червні 2024-го ми питали про світло у низці київських п’ятизіркових готелів – в КМДА відмовились пояснити, чи Hyatt Regency, InterContinental, Fairmont Grand Hotel та Hilton належать до “критички”, пославшись на воєнний стан.

А ще, ми розповідали, що на Святошині у Києві до критичної інфраструктури занесли цілий квартал. Місцеві вмить прозвали його “оазою світла для обраних”, і звинувачення у привілеях.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві перебудують з нуля шляхопровід на Харківському шосе – є ідея його розширити

У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого над залізничними коліями на Харківському шосе в Дарницькому районі міста Шляхопроводу невдовзі виповниться 80 років, за київськими мірками, він є глибоким дідусем У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого на Харківському шосе в Дарницькому районі міста. Споруда розташована над …

Поділитися у соцмережах: