Енергостійкість Києва коштуватиме, як три метро на Виноградар – цифри з кошторису

Активісти району

Енергетична стійкість Києва потребуватиме 67,5 млрд грн впродовж двох років, з них місту бракує 47,1 мільярдів, які воно воліло б залучити з державного бюджету

Місто запланувало ремонт великих ТЕЦ, зокрема, ТЕЦ-5 (зліва), а також встановлення когенераційних установок (справа)

Енергетична стійкість Києва потребуватиме 67,5 млрд грн впродовж двох років. З них місту не вистачає 47,1 мільярдів. Це випливає з цифр у плані стійкості, що його підготували у КМДА напередодні засідання РНБО, на якому Володимир Зеленський пошпетив Віталія Кличка за погану підготовку до зими й незахищені об’єкти критичної інфраструктури.

Відповідні цифри містяться у кошторисі, що є частиною плану стійкості, який оприлюднив напередодні профільний заступник міського голови Києва Петро Пантелеєв у Facebook. Загалом столиці необхідно 67,5 млрд грн впродовж двох років. З них 47,1 млрд столиця воліла б залучити з державного бюджету чи інших джерел.

На що витратять кошти:

  • 22 млрд 357 млн гривень — резервне живлення для теплозабезпечення (когенерація, акумулятори, генератори, мобільні котельні);
  • 17 млрд 949,1 млн грн — децентралізація опалення (ТЕЦ-4, 5, 6);
  • 9 млрд 965 млн грн — відновлення генерації (ТЕЦ-5 і 6);
  • 5 млрд 822 млн грн — фізичний захист генерації, підстанцій та водоканалу;
  • 5 млрд 166 млн грн — зміцнення захисту електромережі (ТЕЦ, розподільчі мережі ДТЕК);
  • 3 млрд 525 млн грн — енергостійкість киян (енергоефективність і генератори для ОСББ, капремонт ІТП, сонячні панелі);
  • 2 млрд 698 млн грн — забезпечення водопостачання (резервне живлення насосів, нові свердловини).

Зауважимо, що в документі, оприлюдненому Пантелеєвим, позначена пріоритетність дій, що їх має здійснити місто, аби підготувати енергетичну інфраструктуру до опалювального періоду 2026-2027 рр. Так, “найдорожчі” елементи – резервне живлення теплозабезпечення (22,3 млрд грн), і в тому числі когенерація на базі газопоршневих двигунів (15 млрд грн – ця сума входить у попередню), позначені, як “критична” пріоритетність.

У свою чергу, децентралізація опалення (17,9 млрд грн) має “важливий” рівень, а “енергостійкість киян” (ціною в 3,5 млрд грн) віднесена до середньострокового рівня. Серед заходів, що входять до останнього пункту, – й програма з відшкодування вартості генераторів для ОСББ, і програми з підтримки сонячної генерації.

Зауважимо, що загальна цифра кошторису на енергетичну стійкість, 67,5 млрд грн, еквівалентна приблизно трьом кошторисним вартостям будівництва метро на Виноградар. Станом на кінець 2025 року загальний кошторис побудови двох станцій підземки оцінювали у 23-24 млрд грн (і цифра ще може зрости).

Зеленський пошпетив Кличка за неготовність затвердити план стійкості

Нагадаємо, Інформатор писав, що у вівторок, 3 березня 2026 року, відбулось засідання РНБО, на якому Володимир Зеленський заявив, що Київ виявився неготовим до затвердження плану стійкості, як і до зими. Плани стійкості затвердили для всіх регіонів і обласних центрів, крім столиці. Києву надали додатковий час для підготовки відповідних документів, але мер Києва Віталій Кличко впевнено заявив, що всі необхідні папери були надані.

А ще, ми розповідали, що Київрада розгляне проєкт рішення про запровадження мораторію на нове капітальне будівництво та певні капітальні видатки з міського бюджету. Це зроблять, щоб спрямувати усі можливі кошти на підготовку Києва до опалювального сезону 2026-2027 років та захист критичної інфраструктури від російських атак. Втім, будівництво метро та деякі інші напрямки все ж збережуть.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві перебудують з нуля шляхопровід на Харківському шосе – є ідея його розширити

У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого над залізничними коліями на Харківському шосе в Дарницькому районі міста Шляхопроводу невдовзі виповниться 80 років, за київськими мірками, він є глибоким дідусем У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого на Харківському шосе в Дарницькому районі міста. Споруда розташована над …

Поділитися у соцмережах: