Фірма Суркісів хоче збудувати ЖК на стадіоні у Києві

Активісти району

В порядку денному найближчого засідання Київради – забудова стадіону «Металіст» на вул. Академіка Каблукова, 26 у Солом’янському районі Києва. Цей стадіон відомий як колишня навчально-тренувальна база футбольного клубу «Динамо». Для того, аби там збудувати новий ЖК хочуть змінити цільове призначення ділянки. Хоча раніше вона входила до програми розвитку зеленої зони Києва.

Депутати Київради у найближчий час можуть розглянути питання забудова стадіону «Металіст». Мова йде про проєкт рішення про оренду 3,4 га землі для будівництва багатоповерхівки з садочком та з об’єктами торгово-розважальної, ринкової інфраструктури. Про це у соцмережі повідомила депутатка Київради Ксенія Семенова.

«Отак під шумок війни. Це маркерне питання для депутатів нашого району і депутатів, які нібито вболівають за спорт. Торік було створено робочу групу. Власник мав узгодити свій проект з Департаментом спорту. Але далі просто забив і домовився зібрати голоси і без того», — повідомила Ксенія Семенова.

Згідно з інформацією столичної мерії, проєкт рішення щодо передачі в оренду землі був зареєстрований у квітні минулого року. Вже в травні комісія міської ради з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою відхилила цю пропозицію.

ЩО ПРОПОНУЮТЬ ЗРОБИТИ ДЕПУТАТАМ

Депутатам пропонують передати ділянку стадіону в 3,4408 га в оренду на п’ять років на вул. Академіка Каблукова, 26 для будівництва ЖК. Для того, щоб розпочати будівництво пропонують змінити цільове призначення землі: з будівництва об’єктів фізичної культури та спорту на будівництво і обслуговування багатоквартирного житлового будинку.

В документах до проєкту рішення йдеться про те, що в жовтні 2005 року ця земля була передана в оренду на 10 років «ФК «ДИНАМО «КИЇВ». Угоду підписали в листопаді 2006 року і наприкінці 2016 року термін договору сплив. Крім того, ця земля входила до «Програми розвитку зеленої зони Києва». Але 1 січня 2021 року термін програми закінчився.

Крім цього, в липні 2012 року футбольне поле з трибунами та іншими об’єктами за договором купівлі/продажу стали власністю  «КОМПАНІЇ З УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ «МТІР ЕССЕТ МЕНЕДЖМЕНТ». Відомості про це в реєстрі нерухомості з’явилися лише в лютому 2016 року. Саме ця фірма хоче отримати в оренду землю під стадіоном та збудувати там ЖК.

ЩО ВІДОМО ПРО ФІРМУ

За інформацією аналітичної платформи YouControl, «КОМПАНІЯ З УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ «МТІР ЕССЕТ МЕНЕДЖМЕНТ» була зареєстрована більше 17 років тому у Києві. Її директором є Володимир Ямнич, а засновниками – шість кіпрських офшорних компаній.

«Мтір ессет менеджмент» — це компанія з групи братів Суркісів. Вона вказана серед засновників іншої компанії Суркісів — «ФУТБОЛЬНОГО КЛУБУ «ДИНАМО» КИЇВ», стадіон якого було перепродано.

Як писав сайт «Слідство інфо», фірма «Мтір ессет менеджмент» надавала свою нерухомість під час передвиборчої кампанії партії «Слуга народу». Також, «Центр протидії корупції» писав, що одна з ділянок під «Межигір’ям» Медведчука належала фірмі Суркісів, яка хоче збудувати ЖК на стадіоні.

Інформатор Гроші писав, що в Києві на Оболоні планували збудувати стадіон за 36 мільйонів гривень.

Олена Скобцева

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Андрій Вітренко: райради потрібно відродити

Голова фракції «Слуги народу» в Київраді Андрій Вітренко у коментарі для видання «Київвлада» прояснив свою позицію щодо позову до Київради стосовно скасування так званих «рішень по райрадах». Вітренко підкреслив, що події початку лютого 2022 року засвідчили реальні пріоритети голови Києва та його оточення. Зараз, за його словами, навіть не йдеться …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Три внедорожники доставили для підрозділу ударних дронів

Ще три ластівки придбали та доставили для наших друзів з підрозділу ударних дронів, який мочить руssню на сході!Намагаємось швидко реагувати по запитах і я щиро вдячний за допомогу зарубіжним фондам та партнерам, зокрема:– фонду https://stopify.org.ua/ за активну участь та організацію процесу доставки авто з-закордону;– Латвійській громадській організації Pierigas Lauku Uznemeju biedriba за …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Прийомним батькам Києва та ВПО виплатять від 7000 до 23 000 гривень: хто і скільки отпримає

Прийомні батьки і батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу отримають матеріальну допомогу з нагоди Дня святого Миколая. Як повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда, про це йдеться в розпорядженні Київського міського голови № 785, передає Наша Столиця Розмір матеріальної допомоги становить від 7000 до 23 000 грн і залежить від кількості дітей, яких …

Поділитися у соцмережах: