Гайда на вулицю: у Києві з 15 березня дозволили літні майданчики біля кафе й ресторанів

Активісти району

Комісія з питань розміщення тимчасових споруд у столиці вже погодила розміщення меблів біля закладів, окремо підкресливши: ставити додаткові помости чи загороджувати тротуари заборонено

У Києві з 15 березня починається сезон літніх майданчиків біля кафе й ресторанів

У Києві з неділі, 15 березня, почнуть працювати літні майданчики в кав’ярнях і ресторанах. Комісія з питань розміщення тимчасових споруд у столиці вже погодила їх розміщення біля закладів. Окремо підкреслили: такі майданчики – це лише вуличні меблі, а додаткових конструкцій, помостів чи огорож, бути не повинно.

Про дозвіл на роботу літніх майданчиків повідомив Департамент територіального контролю столиці на офіційному порталі міської влади. Розміщення літніх майданчиків біля закладів харчування у форматі вуличних меблів можливе з 15 березня 2026 року. Рішення, кажуть, ухвалили на засіданні Комісії з питань розміщення тимчасових споруд у Києві у відповідь на звернення ГС “Українська ресторанна асоціація”.

“Формат вуличних меблів не передбачає встановлення додаткових конструкцій – помостів, огорож, навісів чи інших елементів, які змінюють простір навколо закладу чи створюють перешкоди для пішоходів. Йдеться про розміщення столів, стільців та інших елементів вуличних меблів, які дають змогу закладам громадського харчування обслуговувати відвідувачів надворі з дотриманням вимог міського благоустрою”, – підкреслили у департаменті.

Також посадовці зауважили, що правила використання публічного простору у столиці є досить чіткими. Ресторатори зобов’язані враховувати інтереси містян, вимоги безпеки і берегти впорядкованість міського середовища. Зокрема, меблі – столики, стільці тощо – не повинні перешкоджати руху пішоходів і обмежувати доступ до інженерних мереж.

“Порушення встановлених вимог, зокрема створення перешкод для проходу, є підставою для вжиття відповідних заходів реагування: видачі приписів про усунення порушень, а в разі їх невиконання – складання адміністративних матеріалів відповідно до статті 152 КУпАП та демонтажу розміщених елементів”, – нагадали у департаменті.

Трансформери, гібриди й вінтаж: на які тренди чекати у ресторанах в 2026 році

Нагадаємо, днями Інформатор написав про топ-10 трендів у столичних ресторанах в 2026 році. Бізнес продовжує адаптуватися до нових реалій: це копіювання вдалих концепцій, застосування форматів-“трансформерів”, повернення до минулого (квашення й готування у печі).

А ще, ми розповідали, що мережа ресторанів Mamamia не припиняє роботу, а чутки про масове закриття закладів, кажуть бізнесмени, – не відповідають дійсності. Кілька ресторанів довелося закрити чи перенести з технічних причин, зокрема, – умов власників ТРЦ щодо дотримання правил під час повітряних тривог. А ще, додаткових складнощів додали знеструмлення: кожен заклад витрачає на паливо для генераторів приблизно 100 тис грн на місяць.

Інформатор-Київ у Telegram

Швидко пояснимо, що відбувається у столиці ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Справу киянки, що тримала вовка й лисицю у квартирі на Оболоні, передали до суду

Оболонська прокуратура скерувала до суду справу 56-річної киянки, яка утримувала хижаків у помешканні: лисиця таки загинула від знущань Киянку притягнуть до відповідальності за утримання хижаків у помешканні: вовк жив у тісній клітці, а "хазяйка" ще й записувала з ним знущальницькі відео Вовк у тісній клітці, лисиця на балконі та кількох …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Транспортна комісія Київради вважає зростання тарифів недоцільним – але є альтернатива

Профільна комісія депутатів визнала підвищення вартості проїзду під час воєнного стану неприпустимим і рекомендувала залишити ціну у 8 гривень У транспортній комісії Київради вирішили, що в КМДА недостатньо аргументів для підвищення тарифу Постійна комісія Київради з питань транспорту рекомендувала не підвищувати вартість проїзду в столичному метро та наземному комунальному транспорті. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличко завернув першу з петицій проти підвищення тарифів у метро й наземному транспорті

Міський голова Києва відхилив петицію проти підвищення вартості проїзду – збитки комунальних перевізників сягають майже 8,6 млрд грн на рік Кличко відхилив петицію проти тарифів у транспорті Київський міський голова Віталій Кличко офіційно відхилив петицію з вимогою зупинити підвищення тарифів на проїзд у комунальному транспорті до завершення воєнного стану. Раніше …

Поділитися у соцмережах: