Головний санлікар Києва радить ставити все ж біотуалети, а не сільські клозети

Активісти району

У Київському міському центрі контролю та профілактики хвороб нарешті помітили аварійні ситуації на каналізаційних мережах у багатоквартирних будинках

Ситуація на Троєщині: на фото – ванна у одній з квартир, що наповнюється каналізаційними стоками, і оголошення, що забороняє мешканцям користуватися вбиральнями

У Київському міському центрі контролю та профілактики хвороб нарешті помітили аварійні ситуації на каналізаційних мережах у багатоквартирних будинках. Мова про проблему із замерзанням внутрішніх мереж, через що стоки замість потрапляння до каналізації виливаються просто у квартири на перших поверхах. Головний санлікар міста закликав комунальників вжити усіх необхідних заходів, аби не допустити забруднення житлових приміщень і запобігти поширенню інфекційних захворювань.

Проблему, з якою зітнулися, передовсім, мешканці замерзлої Троєщини, нарешті помітили і в Київському міському центрі контролю та профілактики хвороб. Йдеться про аварії на каналізаційних мережах у багатоповерхівках: внутрішньобудинкові мережі замерзають, через що забруднена вода не може потрапляти до міської системи, залишаючись в будинках. У місті є чимало адрес, за якими мешканці вже не користуються власними вбиральнями.

“Такі пошкодження призводять до порушення нормального функціонування систем водовідведення та створюють потенційну загрозу для санітарно-епідеміологічного благополуччя населення”, – зауважили у Центрі.

У зв’язку з цим головний державний санлікар м. Києва Сергій Чумак звернувся з офіційним листом до комунальників, надавши рекомендації щодо невідкладних заходів, які слід провести, аби не допустити біологічної небезпеки у місті. Також він закликав не допустити забруднення житлових приміщень, і запобігти поширенню інфекційних захворювань серед мешканців міста.

Що рекомендує санлікар:

  • Забезпечити оперативну ліквідацію аварій на каналізаційних мережах;
  • Забезпечити мешканців тимчасовими санітарно-технічними засобами, зокрема біотуалетами, на період проведення відновлювальних робіт;
  • Сприяти інформуванню населення про правила особистої гігієни та безпечної поведінки в умовах порушення роботи систем водовідведення.

Бахматов зібрався рити ями під “сільські туалети”, Київводоканал протестує проти грішної ідеї

Нагадаємо, напередодні Інформатор писав, що у Деснянському районі Києва знайшли вирішення для проблемної ситуації із замерзанням внутрішньобудинкових комунікацій, зокрема, водовідведення. Очільник РДА Максим Бахматов каже: район ритиме ями для облаштування найпростіших вбиралень a la “сільський туалет”.

Також ми повідомляли, що у КП Київводоканал спростували інформацію про замерзання міських каналізаційних мереж у Деснянському районі. В компанії назвали недоцільною ідею облаштування тимчасових вигрібних ям. Її раніше озвучив очільник Деснянської РДА Максим Бахматов.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Дражливе питання – від Київради вимагають внести до нового Статуту столиці райради

У громадських радах міста стверджують: без цього елементу децентралізації, що мав би повернути владу в райони, сенсу в "Конституції для киян" не буде Київрада вже намагалася повернути райради – напередодні великого вторгнення, на початку лютого 2022-го: на фото – депутати зустрічають Миколу Тищенка (на трибуні), що опонував ідеї. Фото: Дінара …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах: