Громада домоглась створення скверу замість ТЦ. Але мешканці огородять його парканом

Активісти району

Компанія, яка раніше орендувала ділянку, планувала побудувати на Повітрофлотському проспекті, 11-13 торговий центр.

У Солом’янському районі Києва відкрився новий сквер на честь Героя України генерал-майора Максима Шаповала. Раніше там планували звести торговий центр. Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Сквер відкрили на Повітрофлотському проспекті, 11-13. У липні 2017 року було ініційовано надання ділянці статусу скверу. У 2019 році Київрада прийняла відповідне рішення.

Раніше це була зелена зона без відповідного офіційного статусу. Зараз у сквері посіяли газон, висадили кущі та клени. При цьому комунальники зрізали тут близько десятка дорослих дерев, ще частину пересадили в інші локації. На центральній алеї, яку виклали червоно-чорним орнаментом, скоро посадять сливу, магнолії та рододендрони. На ділянці облаштували доріжки з фему.

Проте активісти, які боролись за створення зеленої зони, тепер вимагають огородити територію скверу високим парканом. Так вони хочуть «зберегти зелену зону» від вандалізму.

Поки ділянці надавався статус скверу, забудовник намагався побудувати на його місці торговий центр. Фірма «Аргумент ВВ» орендувала ділянку з 2003 року для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельного комплексу. У 2008 компанія отримала дозвіл на виконання робіт. В 2011 році забудовник підігнав важку техніку та знищив рослини, що висадили мешканці. До 2017 року компанія не здійснювала будівельні роботи. Це було пов’язано з закінченням дозволу на будівництво та зміною законодавства в сфері містобудування.

У 2015 Київрала прийняла ДПТ Солом’янського району, в якому за адресою Повітрофлотський проспект, 11-13 значилось будівництво саме багатоповерхового житлового будинку.

Водночас з 2009 по 2018 роки мешканці району зверталися до забудовника з вимогами не проводити будівельні роботи. В 2018 році Київрада розірвала договір оренди. Тоді Північний апеляційний господарський суд визнав рішення КМР незаконним. Зокрема, рішення було прийняте з порушенням регламенту і визнано таким, що порушує права позивача як орендаря земельної ділянки, оскільки правових підстав для такого рішення немає.

У 2020 році Господарський суд став на бік громади, та не задовольнив позов компанії щодо будівництва. Забудовник не міг отримати містобудівну документацію та порушив умови договору оренди.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
В Солом’янському районі буде новий мурал

Про це повідомив Андрій Андрєєв на своїй сторінці Маленький анонс: вул. Авіаконструктора Антонова, 13, вже скоро з’явиться ще один мурал. Незважаючи на війну, продовжуємо серію муралів на нашій вулиці. Тепер тема філософія – філософія війни. Дякую нашим друзям художникам за пропозицію саме зараз втілити такий проєкт в життя, а Ivan …

Поділитися у соцмережах:
Новини Києва
Держись, пес Патрон, идет подкрепление: пограничники показали собак-выпускников саперных курсов

О прославленном Патроне – талисмане черниговских пиротехников, который вместе с ними разминирует деоккупированные территории, знают все. Смелого служебного пса ждет подкрепление – Государственная пограничная служба Украины на своей странице в Facebook показала видео с собаками, которые вместе с кинологами прошли специальное обучение в Литве и теперь готовы помогать Патрону в …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Мешканці Київського зоопарку долучились до лікування дітей в Охматдиті (фото)

Лікарі столичного Охматдиту запросили тварин-асистентів Київського зоопарку відвідати лікарню. Мешканці гуртка юних натуралістів зоопарку із радістю відвідали хворих діточок і долучились до їх лікування. Про це стало відомо з повідомлення пресслужби Київського зоопарку. “У ці важкі часи головне підтримувати один одного. Тому ми з радістю прийняли запрошення приїхати до діток в  НДСЛ “Охматдит” …

Поділитися у соцмережах: