Громада домоглась створення скверу замість ТЦ. Але мешканці огородять його парканом

Активісти району

Компанія, яка раніше орендувала ділянку, планувала побудувати на Повітрофлотському проспекті, 11-13 торговий центр.

У Солом’янському районі Києва відкрився новий сквер на честь Героя України генерал-майора Максима Шаповала. Раніше там планували звести торговий центр. Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Сквер відкрили на Повітрофлотському проспекті, 11-13. У липні 2017 року було ініційовано надання ділянці статусу скверу. У 2019 році Київрада прийняла відповідне рішення.

Раніше це була зелена зона без відповідного офіційного статусу. Зараз у сквері посіяли газон, висадили кущі та клени. При цьому комунальники зрізали тут близько десятка дорослих дерев, ще частину пересадили в інші локації. На центральній алеї, яку виклали червоно-чорним орнаментом, скоро посадять сливу, магнолії та рододендрони. На ділянці облаштували доріжки з фему.

Проте активісти, які боролись за створення зеленої зони, тепер вимагають огородити територію скверу високим парканом. Так вони хочуть «зберегти зелену зону» від вандалізму.

Поки ділянці надавався статус скверу, забудовник намагався побудувати на його місці торговий центр. Фірма «Аргумент ВВ» орендувала ділянку з 2003 року для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельного комплексу. У 2008 компанія отримала дозвіл на виконання робіт. В 2011 році забудовник підігнав важку техніку та знищив рослини, що висадили мешканці. До 2017 року компанія не здійснювала будівельні роботи. Це було пов’язано з закінченням дозволу на будівництво та зміною законодавства в сфері містобудування.

У 2015 Київрала прийняла ДПТ Солом’янського району, в якому за адресою Повітрофлотський проспект, 11-13 значилось будівництво саме багатоповерхового житлового будинку.

Водночас з 2009 по 2018 роки мешканці району зверталися до забудовника з вимогами не проводити будівельні роботи. В 2018 році Київрада розірвала договір оренди. Тоді Північний апеляційний господарський суд визнав рішення КМР незаконним. Зокрема, рішення було прийняте з порушенням регламенту і визнано таким, що порушує права позивача як орендаря земельної ділянки, оскільки правових підстав для такого рішення немає.

У 2020 році Господарський суд став на бік громади, та не задовольнив позов компанії щодо будівництва. Забудовник не міг отримати містобудівну документацію та порушив умови договору оренди.

Поділитися у соцмережах:
Новини Києва
Чому Україна гальмує з санкціями проти росіян і що буде з «Альфа-Банком»

Україна вимагає від країн заходу карати росіян санкціями за війну в Україні, хоча сама не поспішає накладати обмеження на політичних союзників Путіна. Яскравий приклад – «Альфа груп». Її представники — Михайло Фрідман та Петро Авен стали мішенню ЄС та Великої Британії. Проте в Україні їх банк працює під час війни …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Київрада розгляне важливий проєкт рішення на підтримку малого бізнесу

Проєкт рішення вже включили до порядку денного на наступне пленарне засідання. У складних умовах воєнного стану дуже важливо, щоб економіка працювала, тому місто підтримує столичний бізнес з перших днів війни. ВАЖЛИВІ РІШЕННЯ Так, вже в березні на одній з перших сесій, яка відбулася під час війни, міські депутати встановили чимало пільг для підприємців. Відтак вони повністю звільнили або зменшили розмір орендної …

Поділитися у соцмережах:
Новини Києва
Букмекери високо оцінили ймовірність перемоги Ломаченка в наступному поєдинку

Майбутнім суперником українського боксера стане американський легковаговик Джемейн Ортіс. Поєдинок між боксерами в легкій ваговій категорії відбудеться 29-го жовтня в Нью-Йорку на «Медісон-сквер-гарден».  В лінії букмекерів на перемогу українця встановлений коефіцієнт 1.03. Ймовірність такого результату оцінена у 90%. На тріумф Отіса можна поставити на 13.0. Вірогідність перемоги американця у бою …

Поділитися у соцмережах: