Громада домоглась створення скверу замість ТЦ. Але мешканці огородять його парканом

Активісти району

Компанія, яка раніше орендувала ділянку, планувала побудувати на Повітрофлотському проспекті, 11-13 торговий центр.

У Солом’янському районі Києва відкрився новий сквер на честь Героя України генерал-майора Максима Шаповала. Раніше там планували звести торговий центр. Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Сквер відкрили на Повітрофлотському проспекті, 11-13. У липні 2017 року було ініційовано надання ділянці статусу скверу. У 2019 році Київрада прийняла відповідне рішення.

Раніше це була зелена зона без відповідного офіційного статусу. Зараз у сквері посіяли газон, висадили кущі та клени. При цьому комунальники зрізали тут близько десятка дорослих дерев, ще частину пересадили в інші локації. На центральній алеї, яку виклали червоно-чорним орнаментом, скоро посадять сливу, магнолії та рододендрони. На ділянці облаштували доріжки з фему.

Проте активісти, які боролись за створення зеленої зони, тепер вимагають огородити територію скверу високим парканом. Так вони хочуть «зберегти зелену зону» від вандалізму.

Поки ділянці надавався статус скверу, забудовник намагався побудувати на його місці торговий центр. Фірма «Аргумент ВВ» орендувала ділянку з 2003 року для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельного комплексу. У 2008 компанія отримала дозвіл на виконання робіт. В 2011 році забудовник підігнав важку техніку та знищив рослини, що висадили мешканці. До 2017 року компанія не здійснювала будівельні роботи. Це було пов’язано з закінченням дозволу на будівництво та зміною законодавства в сфері містобудування.

У 2015 Київрала прийняла ДПТ Солом’янського району, в якому за адресою Повітрофлотський проспект, 11-13 значилось будівництво саме багатоповерхового житлового будинку.

Водночас з 2009 по 2018 роки мешканці району зверталися до забудовника з вимогами не проводити будівельні роботи. В 2018 році Київрада розірвала договір оренди. Тоді Північний апеляційний господарський суд визнав рішення КМР незаконним. Зокрема, рішення було прийняте з порушенням регламенту і визнано таким, що порушує права позивача як орендаря земельної ділянки, оскільки правових підстав для такого рішення немає.

У 2020 році Господарський суд став на бік громади, та не задовольнив позов компанії щодо будівництва. Забудовник не міг отримати містобудівну документацію та порушив умови договору оренди.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Прийомним батькам Києва та ВПО виплатять від 7000 до 23 000 гривень: хто і скільки отпримає

Прийомні батьки і батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу отримають матеріальну допомогу з нагоди Дня святого Миколая. Як повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда, про це йдеться в розпорядженні Київського міського голови № 785, передає Наша Столиця Розмір матеріальної допомоги становить від 7000 до 23 000 грн і залежить від кількості дітей, яких …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Київ закупив третину всіх генераторів у “Епіцентра” за підвищеними цінами

На загальнодержавному рівні в розпалі скандал з розкраданням бюджетних коштів на закупівлі генераторів. Тим часом в столиці, як з’ясувалося, такі закупівлі теж проводилися досить неоднозначно. Майже 80% закупівель на постачання генераторів під різними приводами вдалося провести без аукціонів: фактично замовники, виходячи з власних симпатій визначали, в кого закупити цей товар. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві будуть заробляти на обстеженні застарілого жилого фонду

У Києві набула чинності Програма комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого жилого фонду міста, на реалізацію якої столична влада запланувала виділити з міського бюджету 494,8 млн гривень. Ці кошти планується освоїти виключно на інвентаризації “хрущівок”, “сталінок” та інших старих житлових будинків. Керівництво Києва обіцяє, що відновлювати дані будівлі потім будуть інвестори. Втім, …

Поділитися у соцмережах: