Хакнули судову систему: до Будинку-монстру на Подолі добудовують ще два поверхи

Активісти району

Інформатор помітив активність будівельників на верхівці скандальної багатоповерхівки, що розташована на розі Нижнього Валу й Костянтинівської: на даху з'явилася конструкція, що зовні схожа на два новенькі поверхи "пентхауса"

Два новенькі поверхи – це поки мішанина з металевої арматури й труб. Фото: Інформатор

До будинку-монстру на Подолі добудовують ще пару поверхів. Будівельну активність можна побачити з кількох локацій на навколишніх київських горах: роботи почали навесні 2025 року, оскільки на більш ранніх світлинах конструкцій нагорі не помітно. Ймовірно, так власники споруди хочуть обхитрити судову систему – у випадку, якщо їх таки остаточно змусять знести кілька горішніх поверхів на споруді, яких не було у проєкті, вони просто приберуть “нові” поверхи.

Нові незаконні поверхи над старими незаконними

До найпотворнішого новобуду Подолу, висотного ЖК “Поділ Престиж” по вул. Нижній Вал, 27-29, знаменитого завдяки “зайвим” поверхам, що їх звів забудовник, добудовують ще два поверхи. Активність будівельників помітили журналісти Інформатора влітку 2025 року. На знімках, зроблених днями зі Старокиївської гори, видно, що до будівлі зверху добудовують ще принаймні два нових поверхи – замість того, щоб знести декілька за рішенням суду.

Судячи з конструкції поверхів, добудовують пентхаус. Це двоповерхова споруда на даху будівлі, що вже була завершена, але так і не введена в експлуатацію через проблеми із поверховістю. Існує ймовірність, що ці нові “зайві” поверхи добудовують до старих “зайвих” поверхів, щоб ввести в оману громаду Києва й демонтувати не усі поверхи з тих, що заплановані на знесення судом.

Зауважимо, що станом на сьогодні справа про “Будинок-монстр” розглядається у Північному апеляційному госпсуді Києва. Йдеться про намір міської громади столиці демонтувати незаконно надбудовані поверхи на споруді – станом на початок судового розгляду у 2023 році їх було всього чотири.

Що не так з “Будинком-монстром”

Так, у липні 2005 року Київрада передала земельну ділянку на розі Нижнього Валу й Костянтинівської ТОВ “Пателі Лізинг” для зведення саме 8-поверхового житлово-офісного комплексу з підземним паркінгом. Втім, забудовнику виявилося недостатньо восьми поверхів, і він вирішив самостійно збільшити проєкт до 13-поверхової споруди. До 2014 року, коли будівництво було заморожено, встигли звести 12 поверхів.

При цьому забудовник порушив кілька норм: по-перше, у історичній частині Подолу заборонено зводити будівлі вище за 27 метрів, а висота ЖК “Поділ Престиж” складає аж 33,9 метрів. По-друге, порушені вимоги щодо обсягів будівництва, умови договору оренди ділянки, погодження проєктної документації тощо. Не кажучи про те, що просто під будинком проходить “синя” лінія метро неглибокого залягання.

Як тривали суди

Суди почалися з грудня 2014-го, коли Київська міськрада звернулася з позовом проти забудовника і вимогою знести незаконно надбудовані поверхи. Справу розглядали у Господарському суді столиці п’ять років, і в листопаді 2019-го судді постановили знести незаконну надбудову.

Паралельно Державна архітектурно-будівельна інспекція анулювала дозвіл на будівельні роботи. Рішення кілька разів оскаржувалося, у 2018-му Окружний адмінсуд Києва його скасував. Утім, в лютому Північний апеляційний госпсуд повністю переграв ситуацію, скасувавши усі рішення та заборони.

Міськрада Києва оскаржила постанову, звернувшись з касаційною скаргою до Верховного суду, і у червні 2020-го Касаційний господарський суд скасував рішення апеляційної інстанції, відновивши справу для продовження розгляду. Зрештою, у червні 2023-го Північний апеляційний госпсуд поновив розгляд справи.

У “Будинку-монстрі” масово продають квартири

Нагадаємо, ще у січні 2024 року Інформатор писав, що у Будинку-монстрі, який готують до демонтажу, почали розпродавати нерухомість. Власники квартир виставляли їх за ціною у 2-3 тисячі доларів за квадратний метр, що задорого навіть для історичної частини Подолу. А більшість ріелторських контор та агенцій з нерухомості титрували забудову, як “ризиковану інвестицію” та позначали, що продажі квартир у будівлі призупинено через не-введення її до експлуатації.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві перебудують з нуля шляхопровід на Харківському шосе – є ідея його розширити

У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого над залізничними коліями на Харківському шосе в Дарницькому районі міста Шляхопроводу невдовзі виповниться 80 років, за київськими мірками, він є глибоким дідусем У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого на Харківському шосе в Дарницькому районі міста. Споруда розташована над …

Поділитися у соцмережах: