Хотіли надурити Київраду будинками-привидами: у столиці мало не вкрали 5 га землі

Активісти району

У Києві прокуратура через суд не дозволила вивести з комунальної власності земельну ділянку за схемою про реєстрацію права власності на неіснуючі будинки: депутати мали б віддати землю ділкам у пріоритетному порядку

Прокуратура упередила виведення з комунальної власності за схемою понад 5 га землі. Фото: Київська міська прокуратура

У Дніпровському районі Києва прокуратура через суд не дозволила вивести з комунальної власності земельну ділянку чималої площі. Понад 5 га планували просто вкрасти в киян за давно відомою схемою – через реєстрацію права власності на неіснуючі будівлі. Нині на цій землі розташована парковка, а в подальшому її планували використати під забудову.

Про рішення суду на користь громади Києва повідомляє міська прокуратура. Фабула справи схожа на десятки інших: спочатку юрособа звернулася до приватного нотаріуса та без належних документів зареєструвала право власності на два будинки-“привиди” (насправді, вони не існували) площею у 45 “квадратів”. Вони, нібито, були розташовані на вул. Березняківській у Дніпровському районі столиці.

“Згодом, як власник нерухомості, підприємство зареєструвало земельну ділянку площею понад 5 га в Державному земельному кадастрі, намагаючись отримати її у позаконкурентний спосіб (без прийняття рішення Київрадою про її відведення) для подальшої забудови. Земельну ділянку використовували під парковку для автомобілів”, – додали у прокуратурі.

Зрештою, Київський апеляційний госпсуд залишив без змін рішення суду першої інстанції, яким реєстрація неіснуючих об’єктів нерухомості була скасована. А ще, скасував і реєстрацію ділянки землі, де ті, нібито, були розташовані. Тепер прокуратура ініціювала ще й камеральну перевірку нотаріуса, який реєстрував право власності на цю ділянку. Йому вже заблокували доступ до Держреєстру речових прав на нерухоме майно.

НАБУ і САП передали справу “Чисте місто” до суду на іменини головного підозрюваного

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що НАБУ і САП завершили слідство у справі “Чисте місто”, яка стала публічною майже рік тому. У ній викрили злочинну організацію, що контролювала земельні рішення столичної влади, аби заволодіти цінними ділянками під забудову. Серед підозрюваних – депутати Київради, у тому числі чинний керівник “земельної” комісії, колишні заступники Кличка, а спеціальна “зірка” – колишній “смотрящий” по Києву, компромісна фігура між “Хрещатиком, 36” і Банковою, Денис Комарницький.

Зауважимо, що обшуки у справі “Чисте місто” проходили понад рік тому, 6 лютого 2025-го, і у найпершому повідомленні були дані про саме таку схему з “будинками-привидами”. Пізніше стало відомо, що йдеться про значно більш масштабні зловживання і створення багатьох схем, за якими комунальні землі виводилися у приватну власність.

Інформатор-Київ у Telegram

Швидко пояснимо, що відбувається у столиці ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: