Існує вірогідність, що у Києві не підвищуватимуть транспортний тариф у 3,7 рази – джерело у КМДА

Активісти району

Співрозмовник Інформатора у міській адміністрації столиці не впевнений, що посадовці вже остаточно узгодили транспортні тарифи: каже, що дискусія про те, наскільки підвищувати ціну на проїзд, поки триває

Остаточне рішення про зростання тарифів до озвучених раніше обсягів ще не прийняте, кажуть Інформатору джерела

Дискусія про підвищення тарифів на проїзд у муніципальному транспорті Києва зайшла, буквально, в глухий кут. Ще у п’ятницю, 29 травня, у КМДА пройшов круглий стіл між представниками влади й громади з цього питання – у підсумку ГО та активний студент, що представляли киян, пішли ні з чим. Водночас, у владі також не говорять чітко, чи є тариф у 30 грн. за одну поїздку (і проїзний за майже 5 тис грн.) вирішеним питанням, себто, є сподівання, що загальний тариф може бути дещо меншим.

“Ще невідомо, як все буде” – джерело

Про підсумки дискусії у КМДА розповіли деякі з публічних осіб, хто був присутнім на круглому столі. Фахівчиня з інфраструктурних питань Анна Мінюкова у дописі на Facebook зауважила, що у Департаменті економіки вже підрахували – дотувати з бюджету міста можуть лише пільгові категорії. Не останню роль в цьому відіграла “бюджетна” комісія Київради, що забрала кошти з транспортної статті розходів на підготовку Києва до зими.

“Головне завдання сьогодні – знайти баланс між доступною вартістю проїзду для пасажирів, розвитком транспортної системи та фінансовою стійкістю міста в умовах війни”, – сформулювала Мінюкова лейтмотив засідання.

Засідання, на якому влада й громадськість представили власні аргументи, пройшло у п’ятницю, 29 травня

За даними Інформатора, втім, у КМДА не на 100% впевнені, чи підвищувати вартість проїзду до вказаного тарифу. Адже необхідність дотувати громадський транспорт це не прибере (Віталій Кличко сам називає собівартість перевезення одного пасажира метро на рівні 60 грн/поїздка). А от “карму” зіпсувати може – ще й напередодні виборів, на які Київ повинен піти, щойно проведення передвиборчої кампанії стане можливим.

“Вірогідність, що тариф зменшать, дійсно є. Але не факт – ще невідомо, як все буде. Але вже є, наприклад, проєкт рішення Київради щодо збільшення виплат з бюджету на покриття пільг для пенсіонерів та ветеранів, і там прописані конкретні суми (Інформатор писав про це днями) – але не виключено, що тариф ще можуть зменшити”, – сказало Інформатору джерело у КМДА.

Чіткості до питання не додав і сам Кличко. В інтерв’ю муніципальному телеканалу Київ 24 міський голова зауважив: у Києві проїзд в транспорті – найдешевший в цілій країні. У той же час, дотація щороку на транспорт складає 12 млрд грн., і місто задихається від таких транспортних витрат. Але прямо від тези про те, чи зростання до 30 грн. – питання вже вирішене, чи можливий “люфт”, міський голова ухилився.

“Нам потрібно ще утримувати в нормальному стані дороги, оновлювати транспорт, підвищувати зарплатню. І ми також враховуємо підвищення кошторису на паливо й електроенергію. Це вимушений крок, і ми дійсно повинні підвищити… Я дав завдання, й були зроблені відповідні прорахунки”, – підкреслює Кличко.

Київрада “провалила” мораторій

Напередодні, 28 травня, питання підняли й у Київраді. Там опозиційні фракції спробували “збити” підвищення тарифів спеціальним проєктом рішення. Втім, його не підтримали ані УДАР, ані “ЄС”, які де-факто формують “монобільшість”: як повідомив лідер опозиційної фракції “Слуга народу” у Київраді (очільник бюджетної комісії) Андрій Вітренко, в “ЄС” є й свій проєкт рішення про мораторій на зростання тарифів.

“Це політичне питання, вони не підтримали киян. Але 18 червня в нас буде ще одна спроба, ми готуватимемося до неї ретельніше й виноситимемо питання на голосування вже без обговорення”, – зауважив у коментарі телемарафону “Єдині новини” сам Вітренко.

Додамо також, що міській владі потрібно буде відреагувати ще на принаймні дві петиції, що пропонують застосувати мораторій на зростання тарифів, чи й лишити їх у нинішніх обсягах. А ще, до 1 червня включно офіційний портал Києва збирає пропозиції й відгуки від киян щодо зростання тарифів – відтак, їх теж потрібно буде опрацювати й надати ґрунтовну відповідь. Схоже, остаточно питання вирішуватиметься в другій половині червня.

Це буде шок: у КМДА показали нові тарифи на транспорт, вони “потягнуть” за собою ціни у магазинах, кафе й ресторанах

Нагадаємо, 18 травня Інформатор писав, що КМДА оприлюднила проект нових тарифів на проїзд у комунальному транспорті столиці. Раніше мер Віталій Кличко доручив профільним департаментам підготувати економічне обґрунтування для перегляду цін – і тепер цифри стали публічними. Разовий квиток подорожчає майже вчетверо – з 8 до 30 гривень. Нові тарифи планують запровадити вже з 15 липня 2026 року.

Пізніше ми пояснювали, що підвищення проїзду у Києві до 30 гривень з липня 2026 року не обмежиться ударом лише по гаманцях пасажирів – воно запустить ланцюгову реакцію здорожчання товарів і послуг по всьому місту. Зростання витрат на логістику й доставку товарів неминуче потягне за собою ріст цін у ресторанах, кафе, магазинах та сфері послуг – на 10-15%, застерігає відома ресторанна експертка.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Поліцейські провели рейд Троєщиною й покарали водіїв за стоянку на місцях для осіб з інвалідністю

У Деснянському районі столиці провели рейд спільно з ветеранами: на порушників склали адмінматеріали за ч. 6 ст. 122 КУпАП, грошове стягнення від 1020 до 1700 грн. У поліції нагадали: мета таких заходів – забезпечити реальну доступність спеціальних паркомісць для тих, хто їх потребує Столичні правоохоронці провели відпрацювання щодо дотримання водіями …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Суд вигнав забудовника з землі Інституту НАН України на Святошині

Господарський суд Києва скасував угоду про будівництво багатофункціонального комплексу на 8,14 га державної ділянки Інституту Францевича без згоди КМДА Суд анулював угоду про комплекс на держділянці НАН Господарський суд Києва заблокував забудову понад восьми гектарів державної землі у Святошинському районі столиці – ділянки, що перебуває у користуванні наукової установи. Суд …

Поділитися у соцмережах: