Класична туалетна схема: на Дарниці хотіли вкрасти ділянку під хиткою халабудою

Активісти району

На вул. Архітектора Вербицького у Дарницькому районі приватні підприємці самочинно звели дерев'яний МАФ, а тоді – звернулися до Київради, аби узаконити будівлю й отримати під її експлуатацію чималу земельну ділянку

Цікаво, що депутати Київради без вагань підтримали виділення землі за "туалетною" схемою

У Києві виявили чергову “туалетну” схему з привласнення комунальної землі. На вул. Архітектора Вербицького у Дарницькому районі приватні підприємці самочинно звели дерев’яний МАФ, а тоді – звернулися до Київради, аби узаконити будівлю й отримати під її експлуатацію земельну ділянку. Щоправда, площа землі вдесятеро перевищувала площу самої будівлі.

Про зупинку класичної “туалетної” схеми розповіли у Київській міській прокуратурі. Правоохоронці звернулися до суду, аби визнати недійсним договір оренди ділянки землі вартістю понад 14 млн грн., вже виділеної Київрадою. Мова про нерухомість у Дарницькому районі, на вул. Архітектора Вербицького, де приватне підприємство незаконно зареєструвало за собою право власності на двоповерховий МАФ.

“Нежитлове приміщення є самочинним будівництвом, оскільки зведене за відсутності правовстановлюючих документів на землю, а також документів, що надають право на проведення будівельних робіт. Надалі власник нерухомості звернувся до Київської міської ради та у позаконкурентний спосіб, без проведення земельних торгів отримав в оренду земельну ділянку, на якій вона розташована”, – зауважили у прокуратурі.

Правоохоронці додають: площа земельної ділянки вдесятеро перевищує площу “халабуди”, під яку її виділили в оренду. А відтак, йдеться саме про “туалетну” схему: спочатку землю виділяють під будь-яку маленьку споруду, а потім її власник вирішує провести “реконструкцію” – й будує замість маленького МАФу повноцінний житловий будинок чи бізнес-центр.

Прокурори звернулися до столичного Госпсуду з позовом про визнання недійсним договору оренди. Ділянку планують повернути громаді міста, а незаконний МАФ, зведений на ній – знести, а одночасно ще й скасувати держреєстрацію права власності на об’єкт. Суд вже відкрив провадження за позовом прокуратури.

“Туалетні” схеми виявляють все частіше: Київ страждає від нахабних ділків

Нагадаємо, Інформатор писав, що у Солом’янському районі Києва ділки вкрали в міста земельну ділянку, на якій розташований старенький одноповерховий курінь. Цю комунальну нерухомість вже давно мали б знести, втім, хтось явно “притримував” її для власних потреб. Зрештою, ділки й прокрутили з нею схему: скористалися фіктивними документами та оформили споруду на себе, разом із землею.

А ще, ми розповідали, що у районі Академмістечка виявили два МАФи – мийку та шиномонтаж площею 155 і 94 кв. м, які зареєстрували як нерухомість у 2025 році без землі, містобудівних умов чи декларацій. Це продовження корупційних “туалетних схем” з виведенням землі з комунальної власності, як раніше фіксувалося в матеріалах про земельні афери біля метро. Нині територія біля них засмічена, а поряд ще й розташований біотуалет – ніби “на підтвердження” схеми.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: