Кличко дав прочухана головам РДА за провал з укриттями

Активісти району

Попри мільярди з бюджету і щоденні загрози ворожих атак, райони столиці встигли освоїти лише п’яту частину коштів на укриття – нараду в Солом’янському міський голова провів у цвілому підвалі

Судячи з виразу обличчя міського голови, побачене йому не надто сподобалося

Необхідність розширення та нарощування фонду захисних споруд цивільного захисту населення у Києві поки існує в суто теоретичному вигляді. Тобто, вона є, і навіть колосальна, але це лише перелік потреб по районах на папері, а в реальності майже нічого не відбувається. Навіть ремонти існуючих сховищ мають равликову швидкість, не кажучи вже про будівництво нових об’єктів захисту.

Те, що проблема не тільки не вирішується, а й фактично ігнорується на місцях, 5 вересня несподівано виявив міський голова Києва. Він провів виїзну нараду з головами РДА – “екскурсії” до укриттів, які, м’яко кажучи, перебувають у неналежному стані, відбулись у Солом’янському районі. Судячи з фото, оприлюдених Кличком в його Telegram-каналі, поїздка нікому не сподобалася.

Показовою стала локація самої наради – учасники зібрались у підвалі з голими бетонними стінами, поодинокими саморобними лавками та графіті на стінах. Інше оглянуте укриття вразило облупленими стінами, відкритими трубами, цвіллю й залишками меблів у крихітних приміщеннях. А приводом для наради стали критично повільні темпи облаштування укриттів, незважаючи на виділене фінансування.

За словами Кличка, цього року Київ виділив понад 4 млрд грн на будівництво нових і капітальний ремонт існуючих найпростіших укриттів. Але за вісім місяців райони використали лише 819 млн грн, тобто, приблизно 20% від загальної суми. Кличко підкреслив, що саме районні держадміністрації відповідають за ці роботи, й зажадав від керівників РДА особистої відповідальності.

Окремо мер назвав три райони, де ситуація найгірша: Солом’янський, Деснянський і Голосіївський. Усі вони при цьому мають значну незакриту потребу в укриттях.  За офіційними даними, поданими до Київради, ситуація наступна:

У Солом’янському районі потрібно щонайменше 811 споруд цивільного захисту й подвійного призначення, 55 стаціонарних сховищ та 756 протирадіаційних укриттів – загалом для 258 тисяч мешканців. Також район запитав 51 мобільне укриття для встановлення на вулицях.

У Деснянському районі, що постійно страждає від прильотів через свою локацію, не вистачає 365 захисних споруд, 127 сховищ і 339 протирадіаційних укриттів. Для захисту пасажирів транспорту район запросив встановлення аж 127 мобільних укриттів – найбільше серед усіх районів столиці.

У Голосіївському районі потреба складає 741 захисну споруду, 41 сховище та 332 протирадіаційних укриття. Район також розраховує на встановлення 111 мобільних укриттів.

Водночас, згідно з офіційною статистикою, у столиці нараховується понад 4350 укриттів різного типу. З початку повномасштабного вторгнення місто відремонтувало близько 2,5 тисяч з них – на це пішло 3,4 млрд грн. Та нинішній обсяг запланованих робіт значно більший, а виконання критично відстає.

“Звернувся до голів районів відповідально поставитися до своїх обов’язків. Робитимемо такі перевірки і в інших районах”, – зазначив Кличко після наради. 

Як вирішуватимуть питання зі спорудами подвійного призначення й мобільними укриттями

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у Києві можуть з’явитися бетонні мобільні укриття на вулицях. Можливо, найвагомішим аргументом щодо цього стали частіші і сильніші, ніж раніше, російські обстріли. Підрахована і приблизна потреба у таких сховищах: Києву їх потрібно близько 430.

Також ми розповідали, що КМДА звернулася із закликом до власників паркінгів перетворити їх на укриття – це ті самі споруди “подвійного” призначення, запити на які робили РДА й департаменти КМДА у документі. Справа в тому, що кияни під час ворожих атак можуть скористатися підземними стоянками лише у випадку, коли вони належать до фонду захисних споруд – для цього власники паркінгів мають подати заявку.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Справу киянки, що тримала вовка й лисицю у квартирі на Оболоні, передали до суду

Оболонська прокуратура скерувала до суду справу 56-річної киянки, яка утримувала хижаків у помешканні: лисиця таки загинула від знущань Киянку притягнуть до відповідальності за утримання хижаків у помешканні: вовк жив у тісній клітці, а "хазяйка" ще й записувала з ним знущальницькі відео Вовк у тісній клітці, лисиця на балконі та кількох …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Транспортна комісія Київради вважає зростання тарифів недоцільним – але є альтернатива

Профільна комісія депутатів визнала підвищення вартості проїзду під час воєнного стану неприпустимим і рекомендувала залишити ціну у 8 гривень У транспортній комісії Київради вирішили, що в КМДА недостатньо аргументів для підвищення тарифу Постійна комісія Київради з питань транспорту рекомендувала не підвищувати вартість проїзду в столичному метро та наземному комунальному транспорті. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличко завернув першу з петицій проти підвищення тарифів у метро й наземному транспорті

Міський голова Києва відхилив петицію проти підвищення вартості проїзду – збитки комунальних перевізників сягають майже 8,6 млрд грн на рік Кличко відхилив петицію проти тарифів у транспорті Київський міський голова Віталій Кличко офіційно відхилив петицію з вимогою зупинити підвищення тарифів на проїзд у комунальному транспорті до завершення воєнного стану. Раніше …

Поділитися у соцмережах: