Кличко не відпускав депутатів Київради з засідання на обід – ті демонстративно поласували знаменитим смаколиком

Активісти району

Депутати Київради 23 квітня харчувалися перепічкою під стінами ради – Кличко не давав обідньої перерви через страх утратити кворум.

Кличко тримав кворум – депутати їли перепічку

На засіданні Київради 23 квітня 2026 року депутати не мали змоги вийти на обід – мер міста Віталій Кличко боявся розпаду кворуму. Нардепи знайшли вихід: проблема збереження кворуму у Київраді перетворилася на гастрономічну пригоду з культовим київським стритфудом. Про курйоз у Facebook написав депутат Київради Володимир Андрусишин.

Депутат Київської міської ради Володимир Андрусишин, представник фракції “Батьківщина”, опублікував дотепний допис у своєму Facebook-акаунті просто з сесійної зали 23 квітня. Мета допису – іронічна: автор висміяв ситуацію, коли мер так пильно стежив за присутністю депутатів, що не дав їм навіть звичайної обідньої перерви.

“Сьогодні мер так хвилювався, щоб не розбігся кворум, що навіть на обід не відпускав. Слава Богу, що у киян є ПЕРЕПІЧКА!!!!!”

Андрусишин позначив у дописі колегу Ольгу Чайку та вказав місце – Київська міська рада. Це означає: депутати перекусили перепічкою безпосередньо поруч із будівлею ради, не полишаючи робочої зони. Допис без зайвої серйозності, але з очевидним підтекстом: утримувати кворум стало для Кличка питанням особистого контролю.

Що розглянула Київрада 23 квітня

Засідання 23 квітня було продовженням V сесії Київської міської ради IX скликання. На порядку денному стояли важливі питання – фінансування захисників України, виплати родинам загиблих бійців, збільшення муніципальних надбавок молодшому медперсоналу з 2 до 3 тисяч гривень. Депутати також мали проголосувати за додаткові виплати лікарям-протезистам та їхнім асистентам.

Засідання розпочалося з хвилини мовчання на честь жертв теракту в Голосіївському районі від 18 квітня. Тоді озброєний чоловік відкрив вогонь по перехожих – загинули семеро людей. Кличко повідомив депутатам, що на наступне засідання – 14 травня – запросять керівників столичної поліції, щоб ті відзвітували про хід розслідування трагедії.

Проблема кворуму загострилася ще навесні

Питання кворуму у Київраді гостро постало ще у березні 2026 року. Тоді, 9 березня, зрив засідання Київради через кворум зупинив ухвалення плану енергостійкості столиці на наступний опалювальний сезон. До мінімального порогу у 61 голос не вистачило кількох депутатів – сигнальне голосування зафіксувало лише 58 присутніх. Кличко тоді прямо назвав поведінку опозиційних фракцій “прогнозованою” і пов’язав її з “політичною складовою”.

Після перенесення на 10 березня план стійкості Києва все ж ухвалили – 92 голосами. Ситуація з квітневим засіданням показала, що мер зробив висновки з березневого провалу і взяв контроль за присутністю депутатів у свої руки – навіть ціною відмови від обіду. Культова перепічка на засіданні Київради стала несподіваним символом нового підходу до збереження кворуму.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві перебудують з нуля шляхопровід на Харківському шосе – є ідея його розширити

У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого над залізничними коліями на Харківському шосе в Дарницькому районі міста Шляхопроводу невдовзі виповниться 80 років, за київськими мірками, він є глибоким дідусем У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого на Харківському шосе в Дарницькому районі міста. Споруда розташована над …

Поділитися у соцмережах: