Кличко призначив головною медикинею Києва Тетяну Мостепан: керувала лікарнею й програла на виборах

Активісти району

Нова в.о. директора Департаменту охорони здоров'я столиці понад 10 років була головною лікаркою та очолювала КМКЛ №4 на Солом'янці, а у 2020 році невдало балотувалася від цього ж району до Київради по списку УДАРу

Сама Мостепан у дописі зауважила, що хоче бути корисною Києву і застосувати набутий на посаді досвід. Фото: Facebook Тетяна Мостепан, КМДА

У Києві готується нове призначення: міський Департамент охорони здоров’я очолить Тетяна Мостепан. Посада відкрилася нещодавно, після того, як багаторічна очільниця міськздорову Валентина Гінзбург пішла на пенсію – так, принаймні, оформили її звільнення. Нова керівниця нині працює головлікарем КМКЛ №4 на Солом’янці, та балотувалася до Київради від УДАРу в 2020-му.

“Хочу бути корисною Києву”

Про пропозицію очолити Департамент охорони здоров’я сама Тетяна Мостепан повідомила у Facebook. Каже, що до неї звернулися, як до керівниці багатопрофільної міської комунальної лікарні №4 (вул. Солом’янська, 17). І судячи з допису, вона вже пристала на цю ідею.

“Я розумію, що це — велика відповідальність і новий рівень викликів для мене. Але я щиро хочу бути корисною Києву: застосувати свій досвід, управлінські рішення та ті новації, які ми успішно впровадили у нашій клініці, — на благо розвитку столичної медицини та в інтересах киян”, – зауважила Мостепан у дописі.

Пані Тетяна пише, що професійне своє життя поєднала з лікарською справою не випадково – і добре знає управлінську вертикаль у міських комунальних закладах. Обіцяє, що рішення буде приймати “відкрито, професійно” і з повагою до усіх, хто “творить медицину столиці” й до пацієнтів.

“Я дуже добре знаю: за кожним управлінським рішенням стоїть конкретна людина — лікар, медсестра, пацієнт. І саме вони є головним сенсом усіх наших дій”, – додала Мостепан у дописі.

Нова очільниця міськздорову пише, що рішення про її призначення вже було ухвалене 15 жовтня 2025 року. Поки що вона керуватиме Департаментом зі статусом “в.о.” Цікаво, що Мостепан для міської влади у Києві – людина “своя”. Так, на місцевих виборах 2020 року вона балотувалася до Київради від УДАРу Віталія Кличка по округу №12 (Солом’янка), але депутаткою так і не стала. А вже у липні 2025-го до КМКЛ №4 завітав тоді щойно призначений очільник Солом’янської РДА Сергій Мовенко.

“Познайомився з керівницею закладу — Тетяною Мостепан. Її відданість справі, енергійність та прагнення зробити клініку ще кращою справді вражають. Я завжди кажу: буду підтримувати тих керівників, які справді горять своєю справою. Тетяна Мостепан — саме така. Прошу й київську владу звернути увагу на цю клініку та підтримати її в розвитку”, – пролив на очільницю лікарні “вербальний єлей” Мовенко, відомий жорсткою манерою спілкування, зокрема, з безхатьками.

Дві квартири й ненова AUDI

Судячи з декларації, Тетяна Мостепан мешкає у Софіївській Борщагівці біля столиці з чоловіком Олександром та сином Володимиром. Вона володіє двома квартирами, на 103,5 “квадратів” (з 2021 року) та на 83,5 кв.м (з 2015-го). Ще одним помешканням, квартирою на 69,9 кв.м. вона користується на правах спільної часткової власності (має 20%). Також з нерухомості в нової очільниці Департаменту – земельна ділянка площею 802 “квадрати”, щоправда, де саме – невідомо.

Чиновниця користується автівкою AUDI Q5 2015 року випуску, якою володіє її чоловік, Володимир Мостепан. За 2024 рік вона заробила у КМКЛ №4 338,6 тис грн., а її чоловік – 196,5 тис грн. у КМКЛ “Вишнівська міська лікарня”. Також родина отримала суму у трохи більше, ніж 20 тис грн. відшкодувань від профспілок та стоматології у Дніпровському районі (це гонорар чоловіка). Свої статки Мостепани тримають на рахунках кількох банків – на картках “монобанку”, у Приватбанку й ПУМБ.

Як звільнили Валентину Гінзбург, і на які проблеми у Києві вказують самі медики

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що міський голова Києва звільнив Валентину Гінзбург, багаторічну очільницю Департаменту охорони здоров’я столиці. Лікарі “на місцях” та небайдужі кияни, хто стикнувся з “реформою” лікарень у місті, вже давно домагалися цього рішення: складали петиції, і навіть виходили на мітинги. Втім, досі Віталій Кличко не підіймав руку на керівницю одного з найресурсніших напрямків у Києві – Гінзбург була людиною Миколи Поворозника, першого заступника мера столиці. Та зараз ситуація змінилася.

Про проблеми у міській галузі охорони здоров’я ми також писали неодноразово. Зокрема, у травні 2025-го, коли під головною медикинею столиці вчергове захиталося крісло – тоді Кличко дослухався до петиції про її звільнення, поданої самими медиками.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: