Кличко в Брюселі вдягнув цивільний костюм і говорив про боротьбу – подробиці

Активісти району

Міський голова Києва перебуває у відрядженні: поїхав до Брюселя, де саме відбувається саміт Європейської народної партії з приводу 50-річчя організації

Кличко привітав європейських колег з 50-річчям, і зблизька поспостерігав за тим, як розрізають святковий торт

Міський голова Києва знову перебуває у відрядженні: поїхав до Брюселя, де саме відбувається саміт Європейської народної партії (ЄНП). Це ювілейний захід на 50-річчя партії, що додає заходу помпезності – і додаткових сенсів тим меседжам, що звучать з його трибуни. Віталій Кличко має повне право виступати перед політиками, що входять до ЄНП, оскільки його УДАР є асоційованим членом партії, а от ті посили, що їх сказав мер Києва, відрізняються від минулорічних.

Про участь у саміті ЄНП Віталій Кличко лаконічно розповів у дописі на Facebook. Він зауважив, що говорив з європейськими політиками про майбутнє Європи, його неможливість без вільної й демократичної України. А ще, – про необхідність подальшої підтримки української боротьби.

“Із європейськими політиками говорю про подальшу підтримку та посилення допомоги Україні. Сьогодні критичний момент. І, попри гостру ситуацію на Близькому Сході, європейці не повинні забувати, що доля безпеки Європи вирішується на фронтах війни в Україні”, – зауважив Кличко.

Міський голова аргументував, чому саме європейцям важливо не послаблювати санкції проти Росії. А також продовжити закупівлю зброї за рахунок європейського фінансування. І додав – на заході зібрався цвіт європейської політики: лідери європейських держав і урядів, представники інституцій ЄС та політики з різних країн (ЄНП — найбільша політична сила Європи, яка об’єднує більше 80 партій із понад 40 країн, додав мер Києва).

“Все – задля того, щоб Україна вистояла у виснажливій війні. І ми вдячні партнерам, які беруть активну участь у цьому процесі. І які готові бути рішучими в цей складний для європейської стабільності, єдності та економіки момент”, – додав Кличко у дописі.

Також повідомляється, що інтеграція України до демократичного простору була окремою темою на саміті. Європейські політики підкреслили, що стабільне майбутнє ЄС неможливе без вільної та незалежної України.

Минулого разу під час аналогічного саміту, зауважимо, фокус виступу Кличка був зовсім іншим. Тоді він приділив багато уваги тиску на місцеве самоврядування в Україні й “неприпустимість обмеження повноважень у демократичному суспільстві”. Причому обговорював це і з Манфредом Вебером, президентом ЄНП, і з президенткою групи ЄНП в Європейському комітеті регіонів Сарі Раутіо – тобто, тоді саме цей меседж був надзвичайно важливим для Кличка. Нині ж, як бачимо, міський голова приїхав до Брюселя з уже більш об’єднавчими посилами.

Кличко рухає кадри у Києві та, схоже, помирився з урядом – вже провів нараду щодо плану стійкості

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що Віталій Кличко підписав два розпорядження про тимчасове виконання обов’язків директорів комунальних підприємств. З 16 березня 2026 року обов’язки директора КП “Київський міський бізнес-центр” покладено на Станіслава Шапталу, а з 17 березня – обов’язки директора КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини” на Вячеслава Савицького.

А ще, ми розповідали, що Кабінет міністрів і КМДА провели нараду щодо Плану енергетичної стійкості, що його підписав і передав до уряду міський голова Києва після голосування у Київраді. Учасники описують оцінки адміністрації столиці, як “реалістичні”, щодо часу й необхідних ресурсів. У свою чергу, в урядовців також конструктивна позиція: немає ані політизації, ані протистояння.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Поліцейські провели рейд Троєщиною й покарали водіїв за стоянку на місцях для осіб з інвалідністю

У Деснянському районі столиці провели рейд спільно з ветеранами: на порушників склали адмінматеріали за ч. 6 ст. 122 КУпАП, грошове стягнення від 1020 до 1700 грн. У поліції нагадали: мета таких заходів – забезпечити реальну доступність спеціальних паркомісць для тих, хто їх потребує Столичні правоохоронці провели відпрацювання щодо дотримання водіями …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Суд вигнав забудовника з землі Інституту НАН України на Святошині

Господарський суд Києва скасував угоду про будівництво багатофункціонального комплексу на 8,14 га державної ділянки Інституту Францевича без згоди КМДА Суд анулював угоду про комплекс на держділянці НАН Господарський суд Києва заблокував забудову понад восьми гектарів державної землі у Святошинському районі столиці – ділянки, що перебуває у користуванні наукової установи. Суд …

Поділитися у соцмережах: