Кличку поставили черговий дедлайн на виконання Плану стійкості: це вже схоже на абсурд

Активісти району

КМДА має до 10 травня має надати уряду законтрактовані рішення з чіткими строками, графіком фінансування та відповідальними щодо реалізації комплексного плану енергостійкості

Олексій Кулеба виставив Кличкові дедлайн до 10 травня: той каже, що уряд обіцяв допомогти й "кинув" місто

У Києві розгортається чергова серія протистояння між центральною владою й міською адміністрацією. Після того, як мер столиці, Віталій Кличко, звинуватив уряд у небажанні допомогти столиці у підготовці до зими (зокрема, виділити кошти на ремонт ТЕЦ-5 на Видубичах), віцепрем’єр з відновлення Олексій Кулеба висунув йому нову вимогу. Тепер КМДА має до 10 травня має надати уряду законтрактовані рішення з чіткими строками, графіком фінансування та відповідальними щодо реалізації комплексного плану енергостійкості.

Про це віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба заявив за підсумками зустрічі з міським головою Віталієм Кличком. І одразу ж додав, що Київ вже зриває дедлайни, хоча й має більше коштів, ніж будь-яке з українських міст.

“Темпи Києва у підготовці до опалювального сезону не відповідають ані рівню загроз, ані обсягу державного фінансування”, — написав Кулеба у Telegram.

За словами віцепрем’єра, уряд уже спрямував 987 млн грн на першочергові заходи захисту енергооб’єктів столиці. І ще готує ще 967 млн грн – на авансування обладнання розподіленої теплової генерації. Окрім того, уряд окремо передбачає ще 2 млрд грн на захист критичних елементів та запуск додаткових теплових потужностей.

“Протягом квітня-травня загалом — майже 4 млрд грн державних коштів. Це ресурси платників податків і ресурс країни, яка воює. При тому, що в столиці — найбільший із бюджетів після державного”, — зазначив посадовець.

Крім цього, Олексій Кулеба додав, що під час зустрічі розглянули конкретні рішення для роботи системи у кризових сценаріях — у разі атак на окремі ТЕЦ. Йдеться про резервну генерацію, підключення до теплових, газових, електричних і водних мереж, а також інфраструктуру для швидкого запуску систем. Окрім того, визначили параметри резервної генерації, які дозволять утримувати мінімально необхідну температуру в будинках навіть за складних погодних умов.

“Окремо обговорили питання земельних ділянок, технічних умов та доступу до мереж. Без цього жодне рішення не буде реалізоване”, — пише Кулеба.

Посадовець чітко наголосив: столична влада має терміново перейти до укладення контрактів, визначення підрядників, підготовки майданчиків, підключення до мереж та запуску резервної генерації. Законтрактовані рішення з чіткими строками, графіком фінансування та персонально відповідальними Київ має подати до 10 травня.

“Після 10 травня — у разі невиконання поставлених задач – необхідно оцінити управлінські можливості керівництва столиці готуватись до викликів, маючи всі ресурси для цього”, — написав Кулеба у Telegram.

Києву не дадуть коштів на відновлення ТЕЦ-5: бракує 3 млрд грн – Кличко

Нагадаємо, напередодні Інформатор писав про заяву Кличка: уряд відмовив Києву у виділенні коштів на відновлювальні роботи на ТЕЦ-5. У Мінрозвитку громад і територій, буцімто, заявили, що пошук фінансування під це – справа виключно столичної влади. На Хрещатику, 36 вже називають ситуацію загрозливою, і попереджають, що робитимуть все можливе – та все, що буде в силах міста, аби підготуватися до наступного опалювального сезону.

А ще раніше ми розповідали, що на відновлення Дарницької ТЕЦ, або ТЕЦ-4 не будуть витрачатися кошти з бюджету столиці. Саме цю теплоелектроцентраль ворог суттєво пошкодив 3 лютого 2026 року, влаштувавши комбінований обстріл Києва й застосувавши балістичні ракети. У владі Києва обіцяють, що ремонтувати й заміняти обладнання ТЕЦ-4 будуть коштом ТОВ “Євро-Реконструкція”, що належить колишньому нардепу Анатолію Шкрібляку від НУ-НС, і контролює Дарницьку ТЕЦ.

Інформатор-Київ у Telegram

Швидко пояснимо, що відбувається у столиці ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: