Копають під партійний офіс Юлії Тимошенко: на Подолі виявили сумнівне будівництво

Активісти району

На перетині вулиць Набережно-Лугової та Оболонської у Подільському районі розпочали роботи із можливого зведення житлової багатофункціональної багатоповерхівки: в забудовника, можливо, немає деяких важливих документів, зокрема, "містобудів", без яких не можна починати діяльність

Замість невеличкого скверу, закритого паркаром, що з роду-віку був на розі Набережно-Лугової й Оболонської, почали велике будівництво. Фото: Facebook Геннадій Кривошея

На київському Подолі виявили сумнівне будівництво, яке ведеться, ймовірно, з порушеннями. Роботи тривають на перетині вулиць Оболонської та Набережно-Лугової, просто поряд зі штабом партії “Батьківщина”. Щоправда, забудовник не має до політики й політиків жодного стосунку – а зводити намагаються “багатофункціональний будинок”.

Про ведення будівельних робіт на “фасадній” частині подільської вулиці Набережно-Лугової повідомив очільник Громадської ради при КМДА Геннадій Кривошея у Facebook. Роботи тривають на перетині Набережно-Лугової та Оболонської вулиць, буквально поряд із штабом партії “Батьківщина” (він розташований на вулиці Турівській, що йде паралельно Набережно-Луговій). Орендарем ділянки, згідно з реєстром, є ТОВ “Українсько-Андорське спільне підприємство АМП”.

“Декларація на реконструкцію майнового комплексу є реєстрі під багатофункціональний будинок. Однак у реєстрі нічого не сказано про наявність містобудів. А згідно фото, там явно не реконструкція, а повноцінна забудова”, – зауважив Кривошея у дописі.

На світлинах, що їх зробили з сусіднього будинку, видно, що забудовник не робитиме реконструкцію споруди: вона також розташована на ділянці, і це сучасний 5-поверховий офісний будинок (у ньому, зокрема, розташовується штаб-квартира відомої української IT-аутсорсингової компанії Developex). Будуватимуть нову споруду замість міні-скверу, що відділяв офіси від проїжджої частини.

Забудовник вже зрізав усі дерева на ділянці й підігнав на неї екскаватор. Фото: Facebook Геннадій Кривошея

Усі дерева на ділянці забудовник вже зрізав, і нині веде роботи вже на самому ґрунті – на світлинах видно будівельну техніку (екскаватор) та декілька біотуалетів, як ознака активного будівництва. Крім того, огорожа навколо будмайданчику встановлена з порушеннями: Геннадій Кривошея зауважив, що паркан перекриває тротуар, а Департамент територіального контролю КМДА не давав забудовнику дозволу на це. Є питання й до Департаменту охорони культурної спадщини, адже з ним забудовники мали узгодити проєкт у історичному ареалі столиці.

Цікаво, що напередодні допис про, нібито, належність ділянки до партійного офісу “Батьківщини” зробила Марія Барабаш, голова правління ГО “Спротив”. Вона вважає, що будівництво вестимуть “структури, наближені до Тимошенко” – втім, ця інформація не отримала свого підтвердження.

Дешевше точно не буде: наскільки зростуть в ціні новозбудовані “квадрати” у 2026 році

Нагадаємо, днями Інформатор писав із посиланням на топового забудовника столиці Ігоря Ніконова про те, що зростання цін на житло в Києві, яке нині випереджає споживчу інфляцію, неминуче продовжиться і в 2026 році. Девелопери констатують, що собівартість будівництва збільшується, нових проєктів запускається менше, і попереду навіть можливий дефіцит житлової нерухомості. А головне попередження забудовників – дешевше вже не буде.

А ще, ми розповідали, що забудовник ЖК “Софія Резиденс” власним коштом відновив житловий комплекс, що був розбитий ударом ворожого Шахеда. Будинок, що розташований у Софіївській Борщагівці, зазнав значних руйнувань 7 травня 2025 року: тоді суттєво постраждав фасад будівлі, сталося загоряння між другим та третім поверхами. Втім, за літо її було повністю відновлено – а вкластися довелося забудовнику, оскільки будинок ще не був введений у експлуатацію.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві перебудують з нуля шляхопровід на Харківському шосе – є ідея його розширити

У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого над залізничними коліями на Харківському шосе в Дарницькому районі міста Шляхопроводу невдовзі виповниться 80 років, за київськими мірками, він є глибоким дідусем У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого на Харківському шосе в Дарницькому районі міста. Споруда розташована над …

Поділитися у соцмережах: