Куди там пхати одоробло: на Солом’янці замість дитячого садочка зведуть 25-поверхівку

Активісти району

Місцеві мешканці досить негативно відгукуються про будівництво, й зауважують, що споруда постане замість дитсадка, що стоїть нині у тихому мікрорайоні

Замість акуратного дитсадочка нині чиїсь офіси, втім, двоповерхівку невдовзі знесуть, аби звести замість неї величенький ЖК. Фото: Google Maps, Лариса Крушиніна

У Києві неподалік від ТРЦ “Космополіт” у Західному провулку зведуть 25-поверховий ЖК. Місцеві мешканці досить негативно відгукуються про будівництво, й зауважують, що споруда постане замість дитсадка, що стоїть нині у тихому мікрорайоні. Забудовник вже встановив інформаційний щит на місці майбутнього будівництва.

Про наміри звести 25-поверхівку у тихому мікрорайоні поряд з вул. Гарматною написала киянка Лариса Крушиніна в пабліку Солом’янського району на Facebook. Зауважила: будувати будуть на місці будівлі колишнього дитячого садочка, який кільканадцять років тому “прибрала до рук” одна з комерційних структур. І оприлюднила інформаційний щит, що його встановив забудовник на місці майбутнього будівництва.

Інформаційний щит, встановлений забудовником на місці майбутнього будівництва. Фото: Лариса Крушиніна Facebook

Дійсно, згідно з планами, у пров. Західному, 4Б будуть зводити 25-поверхову будівлю на 280 кварир. Замовником є ТОВ “Спорт Інвест Сістем”, а генпідрядником – Моноліт Будсервіс, компанія, яку заснував нинішній очільник ХК “Київміськбуд” Василь Олійник. Згідно з планами, житловий будинок матиме площу у 27,1 тис кв.м, ще й чималий підземний паркінг на 183 машиномісця (4155 кв.м).

Будувати мали почати ще у третьому кварталі 2025-го, а завершити за два роки, у 2027-му – тепер, ймовірно, кінцеву дату здачі споруди дещо посунуть. Цікаво, що в документах будівництво 25-поверхівки на Солом’янці значиться, як “реконструкція будівлі комерційного центру під житловий багатоповерховий будинок”. Місцевим мешканцям, втім, така трансформація не надто подобається – аж надто тому, що ЖК зводитимуть замість дитсадка.

“Там вже неподалік стоїть така сама бандура, не введена в експлуатацію, бо немає підключення до комунікацій. З цією буде схожа ситуація”, – зауважує Ірина Соболєва у коментарі до допису. – “Куди там пхати таке одоробло?!” – додає Олена Шелудченко. – “Багато дітей поїхало, народжуваність зменшується з року в рік. І потрібна логістика таких закладів”, – резюмує зрештою киянка Світлана Єніна.

Зауважимо, що у Києві наявний дефіцит місць у тих дитсадках, що їм дозволено працювати. Причина банальна – нестача укриттів: деякі заклади самотужки будують собі сховки для найменших киян, інші – просто закрилися на час війни. Інформатор навіть публікував лайфхак для батьків, які шукають місця для малечі у дитсадочках біля дому, куди “не можна”, але “дуже хочеться”.

На Хрещатику розморозять скандальне будівництво: його вестиме вже не Ніконов, а Максим Кріппа

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що у Києві невдовзі можуть розморозити скандальне будівництво. Йдеться про забудову майданчика просто на Хрещатику, за готелем “Дніпро”, де розташована історична садиба інженера Бонадурера. Попередній забудовник, Ігор Ніконов (KAN Development) втомився “воювати” зі столичною громадськістю та передав контроль над ТОВ “Грааль”, що має дозволи й містобуди на будівництво, іншому бізнесмену – Максиму Кріппі.

А ще, ми розповідали, що у Миронівській громаді на Київщині будуватимуть експериментальне житло для внутрішньо переміщених осіб. Пілотний проєкт передбачає зведення до 200 модульних будинків з усією необхідною інженерною й соціальною інфраструктурою. Створять навіть робочі місця для майбутніх мешканців.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві перебудують з нуля шляхопровід на Харківському шосе – є ідея його розширити

У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого над залізничними коліями на Харківському шосе в Дарницькому районі міста Шляхопроводу невдовзі виповниться 80 років, за київськими мірками, він є глибоким дідусем У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого на Харківському шосе в Дарницькому районі міста. Споруда розташована над …

Поділитися у соцмережах: