Киянам-власникам пошкодженого обстрілами житла дадуть по 40 тисяч допомоги від міста

Активісти району

Домогосподарства можуть спрямувати кошти на проведення відновлювальних робіт у квартирі, усунення безпосередніх наслідків пошкодження, а також на придбання необхідних опалювальних приладів

Витратити кошти можна на відновлення квартири, усунення наслідків пошкодження чи придбати необхідні опалювальні прилади

Мешканці Києва, чиї квартири та інженерні мережі зазнали пошкоджень внаслідок ворожих атак після 1 січня 2026 року, мають право на одноразову матеріальну допомогу від міста. Виплата у розмірі 40 тисяч гривень передбачена для відновлення житла та придбання необхідного обладнання. Програма вже активно реалізується – місто витратило 8 млн грн. на неї у І кварталі 2026 року.

Про це повідомили в Департаменті соціальної та ветеранської політики КМДА. Фінансова підтримка надається у межах міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам». Матеріальна допомога призначена для власників або співвласників житлових приміщень, де було зафіксовано пошкодження інженерних мереж через обстріли.

Отримані 40 тисяч гривень кияни можуть спрямувати на проведення відновлювальних робіт у квартирі, усунення безпосередніх наслідків пошкодження, а також на придбання необхідних опалювальних приладів. За офіційними даними, програма вже активно реалізується: лише за перший квартал 2026 року таку допомогу отримали 200 мешканців міста. Загальна сума виплачених коштів наразі становить 8 мільйонів гривень.

Для того щоб скористатися правом на допомогу, необхідно подати відповідну заяву. До неї додається пакет документів, який включає:

  • документ, що посвідчує особу;
  • реєстраційний номер платника податків (за наявності);
  • довідку від організації з обслуговування житлового фонду, яка підтверджує факт пошкодження житла;
  • реквізити банківського рахунку для зарахування коштів.

Міська влада передбачила два способи подання документів — особистий та дистанційний. Мешканці можуть звернутися особисто за адресою: м. Київ, просп. Любомира Гузара, 7, кабінети 115 та 116. Також документи приймаються в електронному вигляді на пошту social@kyivcity.gov.ua.

Для отримання додаткових консультацій щодо виплат працюють гарячі лінії:

з питань оформлення: 044 366 59 76, 044 366 59 70;
телефон виплатного центру: 044 408 54 88.

Лікарі й персонал лікарень отримають від міста фіндопомогу від 3 до 50 тис грн.

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що київський міський голова підписав розпорядження про надання безповоротної фінансової допомоги медичним працівникам комунальних закладів охорони здоров’я столиці за березень 2026 року. Текст розпорядження опублікований на офіційному порталі КМДА. Суми виплат варіюються залежно від категорії персоналу та спеціалізації – від 3 000 до 50 000 гривень. Усі виплати мають бути здійснені до 10 квітня 2026 року.

А ще, ми розповідали, що Віталій Кличко видав розпорядження про ліквідацію робочої групи з питань створення промвузла “Київська бізнес-гавань” у Деснянському районі столиці. Цей проєкт Віталій Кличко отримав у спадок від свого попередника, Олександра Попова, і за часів Кличка він висів “мертвим вантажем” на КМДА – було видано лише три офіційних документи формального характеру. За умови реалізації, проєкт приніс би чималі бонуси як мешканцям Троєщини, так і Києву загалом.

Інформатор-Київ у Telegram

Швидко пояснимо, що відбувається у столиці ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Поліцейські провели рейд Троєщиною й покарали водіїв за стоянку на місцях для осіб з інвалідністю

У Деснянському районі столиці провели рейд спільно з ветеранами: на порушників склали адмінматеріали за ч. 6 ст. 122 КУпАП, грошове стягнення від 1020 до 1700 грн. У поліції нагадали: мета таких заходів – забезпечити реальну доступність спеціальних паркомісць для тих, хто їх потребує Столичні правоохоронці провели відпрацювання щодо дотримання водіями …

Поділитися у соцмережах: