Кияни оцінюють свої райони. Дніпровський назвали улюбленим для життя в місті — опитування

Активісти району

Мешканці Києва назвали Дніпровський район найулюбленішим для життя в місті, а Печерський — найбезпечнішим. Про це йдеться в опитуванні OLX Нерухомість.

Команда OLX Нерухомість опитала вісім тисяч киян і попросила їх оцінити райони міста за критеріями безпеки, чистоти, інфраструктури, транспорту та якості життя.

Ось як кияни оцінили райони за п’ятибальною шкалою:

  • Дніпровський — 3,1;
  • Дарницький — 3,08;
  • Подільський — 3,07;
  • Голосіївський — 3,064;
  • Солом’янський — 3,061;
  • Оболонський — 3,061;
  • Печерський — 3,04;
  • Деснянський — 3,03;
  • Святошинський — 3,02;
  • Шевченківський — 3,01;

Опитування показало, що 61% мешканців столиці живуть у старих будинках (побудованих до 2011 року) — сталінках, хрущовках або чешках. Найчастіше мають власне житло або знімають квартири в Солом’янському (70%) і Дніпровському (67%) районах.

26% киян зазначили, що вибрали для проживання новобудови. Водночас найбільше мешканці столиці віддалу перевагу новобудовам у Голосіївському (35%) і Дарницькому (33%) районах. Решта 13% віддали перевагу приватному сектору, особливо в Святошинському та Голосіївському районах.

У будинках житлового фонду до 2011 року проживають 40% орендарів і 60% власників квартир. А ось в новобудовах розподіл перекошується у бік господарів житла — їх там 66%, а тих, хто знімає житло — 34%. До речі, Найчастіше орендують у Печерському районі, а мають свою квартиру — в Деснянському.

Інфографіка: Пресслужба OLX Нерухомість

Безпека

Найбезпечнішим районом міста назвали Печерський (3,05 балів з 5). Його мешканці задоволені тим, що за термінової необхідності відповідні служби (швидка допомога, поліція, служба надзвичайних ситуацій тощо) оперативно реагують і приїжджають на виклик. Подільский район з безпеки оцінили у 2,98 балу і відзначили, що тут не страшно ходити вночі. Найменш безпечними визнали Солом’янський (2,81 бала з 5) і Деснянський (2,76 бала з 5). Його мешканці найчастіше чули про злочинність або стикалися з нею.

Людям також запропонували дати оцінку тому, як дотримувалися карантинних вимог у їхній місцевості. Прикладом для інших назвали Дніпровський (3,33 бала) і Голосіївський (3,32 бала). Мешканці цих районів високо оцінили, що під час обмежень заклади працювали за рекомендованими графіками, а громадські місця забезпечували дотримання дистанції і надавали антисептики і маски. Деснянському та Оболонському поставили найнижчі бали — 3,13 і 3,11.

Чистота

Найчистішими киянам вважають Голосіївський і Дніпровський райони (2,95 і 2,9 бала). Мешканців цих місцевостей найьільше тішить чисте повітря і водойми. А ось Солом’янський і Шевченківський райони за чистотою оцінюють низько — їм дали по 2,7 бала. Мешканці найбільше не згодні з твердженням, що їхня місцевість чиста, а також розчаровані брудним повітрям і засміченими водоймами.

Інфраструктура

Сходити в магазин, у салон краси або зводити дитину на гурток? Найкращі умови для цього є у мешканців Солом’янки та Оболоні, їхню інфраструктуру оцінили найвище (3,59 і 3,55 бала). У першому районі дуже цінують наявність парків і зелених зон, а в другому — що у пішій доступності вдосталь продуктових і господарських магазинів, ринків і торговельних центрів. Мешканці Голосіївського району віддали йому передостанню позицію з інфраструктури (3,3 бала), і зазначають, що останнім часом найбільше їм бракує місць для культурного дозвілля (раніше на ВДНГ можна було відвідувати фестивалі та виставки). Печерськ оцінили низько (3,25 бала) і відзначили, що тут ніде займатися спортом.

Транспорт

Де можна легко дістатися додому в пізній час, а транспортних засобів вдосталь і вони зручні? Кияни стверджують, що перш за все у Дніпровському і Оболонському районах — їм дали 2,89 і 2,87 бала. А Печерськ і Поділ навпаки не дуже дружать з транспортом — мешканці оцінили їх у 2,73 і 2,69 бала. Городяни обох місцевостей часто потрапляють у затори, а на Печерську ще й відзначають проблеми з паркувальними місцями. До речі, останнім районом рекомендують пересуватися тільки громадським транспортом, якщо є така можливість. А Деснянський район назвали найкращим для автомобілістів і велосипедистів.

Якість життя

Результати опитування стверджують, що найкраща якість життя на Солом’янці (3,21 бала) і Дарниці (3,2 бала). Мешканці районів дуже задоволені своїми відносинами з сусідами. До речі, в Дарницькому районі ще й високо оцінюють наявність великого вибору житла під будь-які потреби, а в Солом’янському — оптимальне співвідношення ціна/якість на нього. Населення Голосіївського і Шевченківського поставило своїм районам оцінку 3,12 і 3,08 бала відповідно. В обох випадках кияни незадоволені цінами на оренду житла і його якістю.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві пройде фестиваль контркультурної музики «Конфіскат»

У Києві відбудеться фестиваль контркультурної музики «Конфіскат», де зіграють незалежні гурти та артисти, які за 2020-2021 роки випустили знакові для української сцени альбоми. Про це Укрінформу повідомили організатори фестивалю – культурна агенція Kontrabass promo, яка займається популяризацією сучасного незалежного музичного мистецтва в Україні. «Жоден фестиваль до КОНФІСКАТу не ризикував запрошувати лише незалежних …

Поділитися у соцмережах:
Анонси
У Києві затвердили історико-архітектурний опорний план

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко заявляє про затвердження історико-архітектурного опорного плану Києва. Як передає Укрінформ, про це він повідомив у Телеграмі. “Розгляд тривав чимало часу, були й дебати щодо окремих пропозицій. Саме тому проєкт доопрацьовувався кілька разів. Але тепер офіційно: процес нарешті завершено! З урахуванням зауважень експертів науково-методичної …

Поділитися у соцмережах:
Анонси
Июль в Киеве вошел в тройку самых жарких за 140 лет наблюдений, полмесяца было жарче +30

Июль 2021 года в Киеве вошел в тройку самых жарких месяцев за 140 лет наблюдений. Данные опубликованы Центральной геофизической обсерваторией имени Бориса Срезневского. По данным ученых, среднемесячная температура в июле составила +24,6 градуса, как и в 2010 году, это на 3,3 градуса выше климатической нормы. Жарче был только июль 1936 …

Поділитися у соцмережах: