Києву пропонують скоротити потяги в метро й запустити найнеобхідніші тролейбуси

Активісти району

У "профільній" громадській організації вважають, що збільшення інтервалів руху у підземці (читай – прибирання частини потягів) допоможе запустити рух трамваїв і тролейбусів найзатребуванішими маршрутами

У ГО "Пасажири Києва" вважають, що логічним кроком було б прибрати частину потягів у метро на користь наземного електротранспорту

Ситуація з громадським транспортом у Києві продовжує залишатися складною. Рішення припинити курсування трамваїв і тролейбусів через дефіцит електроенергії та складні погодні умови й замінити їх на автобуси спрацювало не на усіх маршрутах. Подекуди кияни стикаються із довжелезними чергами й набиваються у транспорт. Є, втім, і альтернативне рішення, проте воно не надто сподобається пасажирам київської підземки.

Автобуси не вивозять

Про транспортну кризу розповіла ГО “Пасажири Києва” у дописі на Facebook. За її даними, автобуси, які міська влада виділила для тимчасового обслуговування маршрутів електротранспорту, просто не здатні вивезти усіх пасажирів. А відтак, потрібні нові елегантні рішення.

“Минулий тиждень вдруге за 4 роки (вперше – у 2022 році) довів нежиттєстійкість заміни наземного електротранспорту автобусами. Наразі результат наступний: зменшення на майже 40% пасажиропотоку наземного транспорту і на 10% – метрополітену від минулого тижня. Загалом це -25% по всьому комунальному транспорту”, – констатували у ГО “Пасажири Києва”.

За даними громадської організації, у КП “Київпастранс”, аби врятувати ситуацію й не залишити місто без транспорту, пішли на додатковий випуск 40 автобусів (та плюс 130 змін водіїв). А сам Інформатор напередодні цитував Тимура Костенка, начальника Служби організації руху КП “Київпастранс”. Він повідомив, що по маршрутам тролейбусів організували 30 дублюючих автобусних маршрутів, по трамвайним – 10.

“Але навіть цей випуск не виконується. Хоча насправді повністю рух трамваїв і тролейбусів не припинився – електропідстанції, як і 2022 році, не знеструмлені, транспорт регулярно їздить в службовому режимі і чистить котактну мережу від обледеніння”, – додали “Пасажири Києва.

Несподіване рішення

У ГО “Пасажири Києва” пропонують запустити рух окремих, найбільш затвербуваних, маршрутів трамваїв і тролейбусів в обмеженому режимі. А додаткову електрику – перенаправити на електротранспорт за рахунок збільшення інтервалів руху метро, “особливо біля кінцевих станцій”.

“Попереду лютий – найменший за пасажиропотоком місяць, тому збільшення інтервалів в метро пасажири відчують мінімально. Метро не покриває багато великих районів, які обслуговувались здебільшого трамваями і тролейбусами і де кількість транспорту скоротилась найбільше – Троєщина, Воскресенка, Бощагівка, Відрадний, Солом’янка, Виноградар тощо. Також на підземних станціях метро набагато комфортніше очікувати метро, аніж автобус на вуличній зупинці в -15°С”, – додали у ГО.

У коментарях учасники спільноти поділилися калькуляцією: на 1 кілометр руху 5-вагонний поїзд метро споживає у районі 10 кВт·год, у той час, як трамвай – в районі 1-3 кВт·год, а тролейбус – 2-3 кВт·год. Відтак, один потяг метро еквівалентний трьом-чотирьом тролейбусам чи п’яти трамваям на маршруті.

10 січня киянам вистачило метро з інтервалом у 10 хвилин між потягами

Нагадаємо, що збільшені інтервали в русі метро для киян – не новина. На наступний день після обстрілу Києва 10 січня 2026 року у столиці тимчасово змінили режим роботи громадського транспорту. Зокрема, на всіх трьох лініях метро зросли інтервали руху поїздів. На червоній, синій та зеленій гілках метро поїзди курсували із проміжком у 10 хвилин.

Натомість, 13 січня стало відомо, що через знеструмлення Києва місто тимчасово відмовилося від руху трамваїв та тролейбусів. У цей день електротранспорт припинив курсувати й на правому березі міста. Причина – брак електроенергії, яка нині потрібна для підключення житлових будинків до опалення.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві перебудують з нуля шляхопровід на Харківському шосе – є ідея його розширити

У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого над залізничними коліями на Харківському шосе в Дарницькому районі міста Шляхопроводу невдовзі виповниться 80 років, за київськими мірками, він є глибоким дідусем У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого на Харківському шосе в Дарницькому районі міста. Споруда розташована над …

Поділитися у соцмережах: