Київ заганяють в кут: уряд відмовив у грошах на відновлення ТЕЦ-5 – Кличко

Активісти району

У Мінрозвитку громад і територій заявили, що пошук фінансування під це є справою виключно столичної влади, каже міський голова столиці

ТЕЦ-5 забезпечує теплом майже третину від усіх мешканців Києва, причому одразу на обох берегах Дніпра

Уряд відмовив Києву у виділенні коштів на відновлювальні роботи на ТЕЦ-5. У Мінрозвитку громад і територій, буцімто, заявили, що пошук фінансування під це – справа виключно столичної влади. На Хрещатику, 36 вже називають ситуацію загрозливою, і попереджають, що робитимуть все можливе – та все, що буде в силах міста, аби підготуватися до наступного опалювального сезону.

Із заявою про загрозливу ситуацію виступив Віталій Кличко у дописі на Facebook. Він зауважив, що Київ робить все, що від нього залежить, аби підготуватись до наступної зими. Втім, центральна влада, яка раніше обіцяла допомогти з відновленням ТЕЦ-5, що на Видубичах у столиці, вирішила не виділяти фінансування.

“Міністерство розвитку громад та територій пообіцяло державне фінансування та саме запропонувало підрядників для відновлювальних робіт на ТЕЦ-5. Тепер, коли минув час, держава, фактично, умиває руки. В міністерстві заявили, мовляв, це справа тільки Києва. Тобто знову політика. Київ намагаються загнати в кут”, – зауважив міський голова столиці у дописі.

За словами Віталія Кличка, ситуація вже є загрозливою. Адже йдеться про те, як переживе наступну зиму тримільйонне місто. Загалом на відновлення ТЕЦ-5 та створення резервної системи теплопостачання, каже він, потрібно близько 9 млрд грн. З них Києву бракує 3 млрд – тепер місто шукатиме, де їх можна позичити.

“Столиця продовжує реалізовувати проєкти і з відновлення пошкоджених ворогом обʼєктів, і з будівництва системи резервного теплопостачання. В межах тих, коштів, які є у міста, і за запозичені в партнерів кошти”, – додав міський голова у дописі.

Зауважимо, що ТЕЦ-5 забезпечує опаленням і гарячою водою понад 850 тисяч мешканців Києва. Їй 55 років (введена в експлуатацію у 1971 році), і споживає приблизно 800 тис кубометрів газу на добу. За час війни вона ставала мішенню вже декілька разів – у жовтні 2022-го, 9 березня 2023-го й у жовтні 2025-го. Також її атакували у січні поточного року.

ТЕЦ-4 ремонтуватимуть коштом власника, а дефіцитні водогрійні котли вже знайшли й доправили до Києва

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що на відновлення Дарницької ТЕЦ, або ТЕЦ-4 не будуть витрачатися кошти з бюджету столиці. Саме цю теплоелектроцентраль ворог суттєво пошкодив 3 лютого 2026 року, влаштувавши комбінований обстріл Києва й застосувавши балістичні ракети. У владі Києва обіцяють, що ремонтувати й заміняти обладнання ТЕЦ-4 будуть коштом ТОВ “Євро-Реконструкція”, що належить колишньому нардепу Анатолію Шкрібляку від НУ-НС, і контролює Дарницьку ТЕЦ.

А ще, ми розповідали, що для відновлення Дарницької ТЕЦ у Києві вже розшукали дефіцитне обладнання. Мова про водогрійні котли, що дозволить забезпечити теплом житло киян у Дарницькому й Дніпровському районах до початку наступної зими 2026-2027 років.

Інформатор-Київ у Telegram

Швидко пояснимо, що відбувається у столиці ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: