Київ закупив третину всіх генераторів у “Епіцентра” за підвищеними цінами

Активісти району

На загальнодержавному рівні в розпалі скандал з розкраданням бюджетних коштів на закупівлі генераторів. Тим часом в столиці, як з’ясувалося, такі закупівлі теж проводилися досить неоднозначно. Майже 80% закупівель на постачання генераторів під різними приводами вдалося провести без аукціонів: фактично замовники, виходячи з власних симпатій визначали, в кого закупити цей товар. Як результат, третину всіх витрачених протягом минулого року грошей з бюджету столиці на генератори пішли на рахунки однієї фірми – ТОВ “Епіцентр К”, що належить депутату Верховної Ради Олександру Герезі та екссекретарю Київради Галині Герезі

Як стало відомо з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, протягом 2022 року департаменти та управління Київської міськдержадміністрації (КМДА), РДА, а також столичні комунальні підприємства уклали за результатами публічних закупівель 123 договори на закупку генераторів. Загальна ціна договорів склала 85,48 млн гривень.

Хто закуповує генератори для столиці

Протягом минулого року в столиці закупівлі генераторів проводили сотня замовників. На найбільшу суму – 43,52 млн гривень або 51% від загальної суми – таких пристроїв закупив Департамент муніципальної безпеки КМДА. Згідно з договорами, за ці кошти до кінця минулого року за адресою реєстрації цього департаменту (вул. Вишгородська, 21) повинні були поставити 544 генератори.

Наступним по активності в 2022 році замовником генераторів в Києві стало Управління освіти Дніпровської райдержадміністрації (РДА). За рік воно закупило 155 генераторів на 10,35 млн гривень (12% від суми річних закупівель генераторів). Всі вони призначені для укриттів навчальних закладів району.

Майже на однакові суми по одному генератору для своїх потреб замовили два медзаклади – КНП “Київський міський центр нефрології та діалізу” (за 5,84 млн гривень) і КНП “Київська міська клінічна лікарня №3” (за 5,6 млн гривень). Ще чотири генератори на 3,35 млн гривень закупило КНП “Клінічна лікарня “Психіатрія”.

Решта 95 замовників за рік закупили генераторів на суму близько 17 млн гривень (20% від загальної ціни всіх договорів). Ціна договорів кожного з цих замовників не перевищила 1 мільйон гривень.

У кого купували

Протягом 2022 року генератори для столиці замовляли у 67 постачальників. Майже половина всіх освоєних на генераторах за рік коштів дісталася двом підрядникам, при чому один з них отримав підрядів з величезним відривом від інших компаній. Так, при загальній ціні всі “генераторних” договорів року в 85,48 млн гривень – 8 договорів майже на 29 млн гривень підписали з ТОВ “Епіцентр К” (*). За ці кошти фірма повинна поставити для міста 408 генераторів, з яких чотири сотні за 28,63 млн гривень у неї замовив Департамент муніципальної безпеки КМДА.

Левова частка – 96 з 123 – закупівель на постачання генераторів для Києва в 2022 році провели без аукціонів. Частина з них була проведена як допорогові, решта – на основі постанови Кабміну від 12 жовтня 2022 року № 1178 про проведення публічних закупівель в умовах воєнного стану.

Серед замовників лідером по витраті бюджетних коштів на генератори без аукціонів став Департамент муніципальної безпеки КМДА, який абсолютно всі свої закупівлі провів без конкуренції, обравши підрядників на свій власний розсуд. Серед підрядників лідер по отриманню договорів без конкурсів – ТОВ “Епіцентр К”, якому всі підряди дісталися без аукціонів.

Минулорічні щедрі закупівлі генераторів є далеко не єдиною ознакою поблажливого ставлення столичної влади до бізнесу сім’ї Герег. ТОВ “Епіцентр К” систематично видаються від КМДА дозволи на проектування будівництва нових магазинів фактично “заднім числом”. Так, в жовтні 2021 році компанії затвердили містобудівні умови та обмеження (МУО) для проектування будівництва торговельного комплексу на перехресті вул. Березняківській та Дніпровській набережній у Дніпровському районі Києва. На той час на земельній ділянці вже активно почалися підготовчі роботи до будівництва. У грудні 2018 року в КМДА погодили проектування будівництва гіпермаркету “Епіцентр” на проспекті Степана Бандери, 13-А, тоді як за цією адресою гіпермаркет було відкрито ще у березні 2018 року.

У грудні 2019 року столична влада дозволила цій компанії реконструкцію з об’єднанням двох торгових центрів по вул. Полярна, 20-Д, а будівельний гіпермаркет за вказаною адресою було реконструйовано та відкрито ще у 2014 році. У лютому 2020 року КМДА дозволила ТОВ “Епіцентр Н” проектувати реконструкцію нежитлових будівель на вул. Віскозний, 4 під центр видачі онлайн замовлень, коли пункт видачі замовлень вже успішно працював.

Також “Епіцентр” був на слуху під час карантину. Так, під час загального локдауну мережа цих гіпермаркетів продовжувала працювати, що обурювало громадськість. У травні 2020 року Київське обласне територіальне відділення АМКУ зайнялося вивченням фактів порушення магазинами “Епіцентр” та “Нова лінія” конкурентного законодавства під час дії карантинних обмежень. Втім, жоден із 26 протоколів, складених на магазини “Епіцентр”, до суду не дійшли.

Нагадаємо, 22 січня 2023 року стало відомо про викриття схеми розкрадання коштів на закупівлях генераторів з державного бюджету. Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) повідомляли, що влітку 2022 року Кабмін виділив 1,68 млрд гривень, зокрема й для закупівлі обладнання і техніки, щоб забезпечити населення альтернативними джерелами світла, тепла і водопостачання у зимовий період. Однак низка посадових осіб центральних та регіональних органів виконавчої влади вирішили частину державних коштів привласнити.

До складу даного організованого злочинного формування, за даними слідчих, входив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василь Лозинський, якого затримали під час отримання 400 тис. доларів хабара за сприяння укладанню договорів на закупівлю генераторів за завищеними цінами. 24 січня був взятий під варту і чоловік, якого Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) підозрюють в організації надання хабара Василю Лозинському.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У допомоги є і’мя – БФ “Вогонь запеклих не пече”

Близько 2 тонн гуманітарної допомоги днями отримали мешканці Миколаївської міської об’єднаної територіальної громади (МОТГ) Краматорського району Донецької області, що проживають у прифронтовій зоні. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям Благодійного фонду “Вогонь запеклих не пече” (БФ “ВЗНП”) і його надійних партнерів. Логістику і безпекові заходи вже традиційно забезпечили представники ГУР …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Генерал-майор Ігор Плахута: “Завжди був і залишаюся вірним Українському народові”

Генерал-майор Ігор Плахута: «Завжди був і залишаюся вірним Українському народові, і для мене найвище завдання – захищати нашу державу і незалежність України у Великій Війні. Впевнений, зможемо досягти Українських цілей – всі разом!» З честю прийняв наказ очолити Сили Територіальної оборони Збройних Сил України. З перших днів повномасштабної війни знаходився …

Поділитися у соцмережах: