Київавтодор вріже дуба: під час капремонту на Святошині хочуть зрубати цілу посадку дерев

Активісти району

Попередній проєкт капремонту вулиці Святошинської у однойменному районі Києва передбачає майже повну вирубку дерев, що ростуть вздовж проїжджої частини, громада виступає однозначно проти таких планів

"Було – стане": Київавтодор поділився планами про реконструкцію вул. Святошинської, яка передбачає вирізання дерев. Фото: Google Maps, Пасажири Києва

Попередній проєкт капремонту вулиці Святошинської у однойменному районі Києва передбачає майже повну вирубку дерев, що ростуть вздовж проїжджої частини. Водночас саме полотно дороги мають розширити до 4 смуг руху. Головний аргумент КК “Київавтодор” на користь знищення зеленої посадки вздовж траси – захист комунікацій, що проходять повз дорогу.

Про план з вирубки дерев під час капремонту повідомляє міський паблік “Пасажири Києва” у Facebook. Попередній проєкт капремонту вулиці Святошинської розглядали на робочій групі “Київська майстерня міста”: фахівці-транспортники розповіли, що про наміри вирубити дерева дізналися з попереднього проєкту, що його підготували й представили на суд громади посадовці КК “Київавтодор”.

“Затишна фактично 2-смугова вулиця з деревами в попередніх планах Київавтодору має перетворитись на 4 смугову дорогу майже без дерев. Аргументом для вирубки є захист комунікацій, над якими ростуть ці дерева, але нових ділянок під озеленення не з’являється. І не факт, що таку вирубку погодить “Київзеленбуд”, – зауважили у дописі фахівці “Пасажирів Києва”.

При цьому модератори пабліку іронізують з подібних намірів розширення проїжджої частини – мовляв, для сучасного міста філософія “додати ще одну смугу, аби прибрати затори” є згубною. Та й жодного транспортного обґрунтування такого рішення, кажуть, у “Київавтодорі” не надали: моделювання там не робили, аргументуючи це тим, що у цьому, нібито, “немає потреби”.

“Варто зазначити, що заїзд з Берестейського проспекту на Святошинську відбувається в 1 смугу, а ДБН не вимагає для магістральних вулиць районного значення розширення до 2 смуг в кожен бік”, – додали “Пасажири Києва”, зазначивши, що затори в бік Чорнобаївської площі утворюються через організацію руху вже на самій площі – відтак, збільшивши кількість смуг, планувальники лише посилять сам затор.

У ГО “Пасажири Києва”, натомість, пропонують зробити 3 смуги руху вулицею Святошинською: таким чином, у кожен бік рухатиметься одна смуга руху, і ще одна буде реверсною, або й виділеною – для проїзду громадського транспорту. Є і ще один варіант: залишити 2 смуги руху для автівок, а замість третьої зробити односторонні велосмуги.

“Головне – дерева на вулиці мають залишитись, а велосипедна інфраструктура має бути неперервною від початку вулиці і до її кінця”, – резюмували “Пасажири Києва”.

На Святошині оплакують загибель вікового дуба, а на Подолі хтось зрізав гігантську шовковицю

Нагадаємо, того ж дня, 16 вересня, стало відомо про обурення мешканців Святошинського району Києва діями КП “Київзеленбуд” через зрізання величенького дуба. Вікове дерево стояло у сквері між спеціалізованою школою №96 та будівлею Європейського університету по вул. Тернопільській у Авіамістечку. Мешканці навколишніх будинків, що захищали дерево, стверджують: дуб був живісіньким, а дії комунальників заслуговують на перевірку контролюючих органів.

А ще у березні 2025-го ми розповідали, що у Подільському районі Києва спиляли 72-річну шовковицю, яка стояла біля Межигірського ліцею №19. Місцеві мешканці оголосили за деревом жалобу: старі розлогі дерева у Києві вже перетворюються на рідкість, і загибель кожного з них – трагедія для місцевої громади. Ми ж вирішили з’ясувати, хто ж несе відповідальність за “смерть” давньої шовковиці, і наше міні-розслідування дало незвичний результат.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: