Київрада додала кілька мільярдів гривень Київтеплоенерго, але є одне але

Активісти району

На рахунках підприємства станом на березень консолідовано вже 11 млрд грн., втім, в опозиційних фракціях все ж кажуть, що "тепловики" мали б перед голосуванням відзвітувати перед депутатським корпусом

Київрада "накинула" тепловикам ще 2,7 мільярди гривень до статутного капіталу підприємства

Під час пленарного засідання у четвер, 26 березня 2026 року депутати Київради проголосували за збільшення статутного капіталу КП “Київтеплоенерго” на 2,7 млрд грн. Таким чином, на рахунках підприємства станом на березень консолідовано вже 11 млрд грн. Втім, в опозиційних фракціях все ж кажуть, що “тепловики” мали б перед голосуванням надати звіт, але цього не сталося.

Про це повідомив депутат Київради від опозиційної “Слуги народу”, очільник Бюджетної комісії Андрій Вітренко у Facebook. За його словами, більшість у міськраді проголосувала “за” збільшення статутного капіталу КП “Київтеплоенерго” ще на 2,7 млрд грн. без жодних звітва, хоча тепловики й мали б розповісти про свої витрати.

“Бюджетна комісія доручила підприємству надати звіти за попередні два роки щодо використання вже виділеного статутного капіталу та інформацію про стан створення наглядової ради. На Погоджувальній раді ми домовилися: спочатку — звітність і конкретика, а потім голосування за нові мільярди. Але жодних звітів депутати так і не отримали”, – розповів Вітренко.

За словами депутата, на засіданні Київради навіть не було представників КП “Київтеплоенерго”, які пояснили б логіку витрат і відповіли на запитання депутатів і громади. Це, каже він, при тому, що на рахунках в тепловиків станом “на сьогодні” й без зусиль депутатів вже є 11 млрд грн.

“Окреме питання — когенерація, якою київська міська влада постійно хвалиться. На цей напрямок вже витратили 2 мільярди гривень. Минуло 2 роки з початку реалізації проєкту, хоча ще у червні 2024 року обіцяли завершити його за 1 рік. По факту із 7 установок повноцінно працює лише частина. Проєкт досі не завершено”, – додав очільник Бюджетної комісії.

Питання, каже він, зовсім не в тому, чи потрібна місту енергостійкість, а в тому, що Київрада витрачає гроші зовсім без контролю, графіків робіт і відповідальності за зірвані строки. Адже підприємство мало б надати публічну звітність, а ще, – вже давно затвердити собі наглядову раду, яка б контролювала рішення його керівництва. Таким чином, на думку Вітренка, громада “безконтрольно вливає” бюджетні мільярди в систему, яка роками не дає чітких відповідей.

У Київраді тепер прискіпливо стежитимуть за закупівлею квартир для дітей-сиріт та захисників

Нагадаємо, напередодні засідання 26 березня Інформатор писав, що Київрада планує декілька важливих акцій. Передовсім, будуть “політичні” звернення – депутати попросять президента й Верховну Раду “не псувати кров” підприємцям, а ще, – компенсувати понад 2 млрд грн. компанії “Київміськбуд”, що взяла в роботу об’єкти скандального “Укрбуду” Максима Микитася. А ще, депутати планують розглянути Статут, в якому прописані на диво широкі повноваження для новоствореного комунального підприємства із дивною назвою “Київ.Прозоро” – воно не має жодного стосунку до Prozorro, але зможе зносити МАФи й продавати, що йому заманеться.

А ще, ми розповідали, що у Київраді продовжують “копати” під Департамент будівництва і житлового забезпечення КМДА. Саме він, як встановили нещодавно депутати, закупив понад 1500 квартир, але фізично заселив у них менше, ніж 300 власників – а усе інше житло було придбано в будинках-недобудовах. Тепер депутати вже більш впевнено кажуть: рахунком міського бюджету, фактично, фінансували окремих забудовників, і йдеться про мільярди гривень.

Інформатор-Київ у Telegram

Швидко пояснимо, що відбувається у столиці ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Справу киянки, що тримала вовка й лисицю у квартирі на Оболоні, передали до суду

Оболонська прокуратура скерувала до суду справу 56-річної киянки, яка утримувала хижаків у помешканні: лисиця таки загинула від знущань Киянку притягнуть до відповідальності за утримання хижаків у помешканні: вовк жив у тісній клітці, а "хазяйка" ще й записувала з ним знущальницькі відео Вовк у тісній клітці, лисиця на балконі та кількох …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Транспортна комісія Київради вважає зростання тарифів недоцільним – але є альтернатива

Профільна комісія депутатів визнала підвищення вартості проїзду під час воєнного стану неприпустимим і рекомендувала залишити ціну у 8 гривень У транспортній комісії Київради вирішили, що в КМДА недостатньо аргументів для підвищення тарифу Постійна комісія Київради з питань транспорту рекомендувала не підвищувати вартість проїзду в столичному метро та наземному комунальному транспорті. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличко завернув першу з петицій проти підвищення тарифів у метро й наземному транспорті

Міський голова Києва відхилив петицію проти підвищення вартості проїзду – збитки комунальних перевізників сягають майже 8,6 млрд грн на рік Кличко відхилив петицію проти тарифів у транспорті Київський міський голова Віталій Кличко офіційно відхилив петицію з вимогою зупинити підвищення тарифів на проїзд у комунальному транспорті до завершення воєнного стану. Раніше …

Поділитися у соцмережах: