Київрада дозволить платити з бюджету міста за модульні котельні біля багатоповерхівок

Активісти району

Йдеться про механізм співфінансування, за яким мешканці будинків вноситимуть 10% від потрібної суми, а всі інші кошти візьме на себе бюджет столиці

Проєкт рішення вже пройшов через профільну комісію з питань ЖКГ і ПЕК, і тепер чекає на винесення до сесійної зали

Постійна Комісія Київради з питань ЖКГ та ПЕК розглянула й прийняла проєкт рішення, згідно з яким багатоквартирні будинки можна буде устатковувати блочно-модульними котельнями. “Фішка” проєкту – схема співфінансування, згідно з якою мешканці багатоповерхівок братимуть на себе 10% від усіх витрат, а більшу частину суми сплатять з міського бюджету. Так, за задумкою, будинки можна буде обладнати модульними котельнями, надавши їм альтернативне джерело теплоенергії.

Про це повідомив очільник комісії з ЖКГ, депутат Київради Олександр Бродський у дописі на Facebook. Йдеться про проєкт рішення, який, власне, й розробили члени комісії – під ним є підписи самого Бродського, а також його колег Тараса Криворучка, Віталія Павлика, Юрія Тихоновича й Ігоря Шпака. У ньому вони вносять зміни до документу, прийнятого ще 2016 року, додаючи модульні котельні до інших позицій – наприклад, заміни дахів чи дверей/вікон у багатоквартирних будинках.

“Блочно-модульна котельня біля вашого будинку – це реальність, яку варто вже розпочинати реалізовувати! Підтримали відповідне рішення, що дозволяє на умовах співфінансування (10% співвласники, 90% бюджет міста) обладнати багатоквартирні будинки модульними котельнями”, – повідомив Олександр Бродський у дописі.

Разом із, власне, вартістю самих котелень місто допомагатиме їх встановлювати, а також проєктувати й виконувати усі пов’язані з ними мережі й обладнання – електро-, тепло-, газо-, водопостачання, плюс вузлів облаку тощо. У пояснювальній записці автори зазначили, що мета проєкту рішення – забезпечити багатоквартирні будинки автономним опаленням під час аварійного відключення центрального теплопостачання.

Також там зазначено, що реалізація проєкту не потребуватиме додаткового фінансування й здійснюватиметься в рамках Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку інфраструктури ЖКГ на 2026-2028 роки. Власне, тепер проєкт можна виносити вже на голосування самої Київради – а це може бути можливим вже 26 березня – саме на цю дату Віталій Кличко призначив нове засідання.

ЖК Комфорт Таун відмовляється від ТЕЦ-4, а на Рембазі просять відновити закинуту котельню

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що мешканці мікрорайону Рембаза у Дарницькому районі столиці звернулися до міської влади й Київради з проханням модернізувати закинуту котельню, що розташована на території колишнього Автобусного парку №7. Власне, самі котли не працюють, відколи саме підприємство закрилося у 2015 році – а могла б забезпечувати теплом близько 40 навколишніх будинків, два дитсадки, школу й поліклініку. Аналогічна котельня, розташована неподалік у мікрорайоні Шлакоблок, успішно опалює підключені до неї багатоповерхівки.

А ще, ми розповідали, що ЖК Комфорт Таун, розташований в зоні дії Дарницької ТЕЦ, вже визначив для себе джерело альтернативного теплопостачання, яким користуватиметься в наступні опалювальні періоди. Ним буде газова котельня, одна велика, або дві менші – більш детально Керуюча компанія, що обслуговує ЖК, визначиться вже днями. Коштуватиме це недешево, приблизно 150 млн грн, а кошти в ЖК сподіваються зібрати з мешканців, або ж знайти інвесторів у особі міської влади, в приватному секторі, або й долучитися до міжнародних енергетичних проєктів.

Інформатор-Київ у Telegram

Швидко пояснимо, що відбувається у столиці ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Поліцейські провели рейд Троєщиною й покарали водіїв за стоянку на місцях для осіб з інвалідністю

У Деснянському районі столиці провели рейд спільно з ветеранами: на порушників склали адмінматеріали за ч. 6 ст. 122 КУпАП, грошове стягнення від 1020 до 1700 грн. У поліції нагадали: мета таких заходів – забезпечити реальну доступність спеціальних паркомісць для тих, хто їх потребує Столичні правоохоронці провели відпрацювання щодо дотримання водіями …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Суд вигнав забудовника з землі Інституту НАН України на Святошині

Господарський суд Києва скасував угоду про будівництво багатофункціонального комплексу на 8,14 га державної ділянки Інституту Францевича без згоди КМДА Суд анулював угоду про комплекс на держділянці НАН Господарський суд Києва заблокував забудову понад восьми гектарів державної землі у Святошинському районі столиці – ділянки, що перебуває у користуванні наукової установи. Суд …

Поділитися у соцмережах: