Київрада планує залучити 68 млрд грн для будівництва метро на Троєщину

Активісти району

Рішення про початок великого інфраструктурного проєкту у столиці штовхає особисто міський голова: каже, зараз саме час якщо не починати грандіозне будівництво, то принаймні попросити про фінансування

Станом "на зараз" є лише застарілі проєкти станцій, що мають постати на Лівобережжі (на фото – ст.м. "Райдужна"), та поверх під тунелі на Подільському мосту

Київрада планує залучити близько 68 млрд грн (приблизно 1,5 млрд євро) від міжнародних фінансових організацій на будівництво Подільсько-Вигурівської лінії метро. За задумом, вона має з’єднати правий і лівий береги столиці та забезпечити довгоочікуване сполучення з Троєщиною. Відповідний проєкт рішення буде розглянутий на найближчій сесії Київради 25 вересня 2025 року.

Про це розповів мер Києва Віталій Кличко в ефірі КАШТАН news. Він зауважив, що перша черга лінії передбачає будівництво шести станцій від “Глибочицької” до “Райдужної” з відгалуженням у бік Вигурівщини-Троєщини. Лінія проходитиме через центр міста та забезпечуватиме пересадки на інші гілки метро.

Зауважимо, що на Подільському мосту-довгобуді, що будується у Києві вже впродовж двох десятиліть, дійсно передбачені колії для майбутнього метро. Також існує застарілий проєкт станцій – від “Глибочицької” до “Райдужної”. У міській адміністрації, додає Кличко, сподіваються, що переговори з міжнародними партнерами дозволять не лише отримати кредитування, а й забезпечать технічну допомогу та експертний супровід проєкту.

Це один із найбільших інфраструктурних кредитів в історії Києва: останній річний бюджет міста становить близько 80–85 млрд грн. Фінансування дасть змогу почати будівництво після завершення Подільського мосту. У перспективі лінію можуть продовжити до Братиславської вулиці з електродепо, а також у напрямку Троєщини та Солом’янської площі.

Додамо, втім, що, за оцінками експертів та журналістських розслідувань, реальні витрати на будівництво можуть перевищити початкові кошториси. Так сталося, зокрема, і з самим Подільським мостом – станом “на зараз” недобудова є одним з найдорожчих мостів у історії Європи й світу. Тим більше це стосується будівництва метро: у столиці країни, що воює, воно неминуче стикнеться з низкою технічних і фінансових викликів.

Київрада відкладає сумнівні питання “на потім”: так сталося з Житнім та земельними схемками

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Київрада скоротила перелік земельних питань для розгляду на сесії. Втім, навіть попри зменшення кількості проєктів, що виносяться на засідання 25 вересня, частина з них все ще викликає підозри щодо прозорості та доброчесності.

Те саме трапилося й напередодні попереднього засідання міськради столиці. Так, ми розповідали 9 вересня, що Київрада відклала рішення про продаж Житнього ринку – після хвилі обурень та протестів. Тим самим, громадськість Києва отримала невелику проміжну перемогу у протистоянні з міською владою за відродження Житнього ринку для людей.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: