Київрада презентує комунальному забудовнику дві ділянки під парковку у самому центрі столиці

Активісти району

Йдеться про безстрокову передачу КП "Житлоінвестбуд-УКБ" ділянок під його головним офісом по вул. Володимирській, 42 у Шевченківському районі

Більший та менший за площею паркінги, що їх передає Київрада "Житлоінвестбуду-УКБ". Фото: проєкт рішення Київради

Київрада планує надати забудовнику “Житлоінвестбуд-УКБ” дві ділянки по вул. Володимирській у самому середмісті Києва, на “червоній лінії”, під облаштування там паркінгу. Враховуючи, що нині вони й без того є парковкою, депутати просто передадуть її (та, відповідно, грошові потоки) в руки менеджменту забудовника, який є комунальною компанією й належить місту. Відповідь на питання про те, навіщо так перерозподіляти фінансові потоки, очевидна – за вказаною адресою розташований хед-офіс “Житлоінвестбуд-УКБ”.

Проєкт рішення передали до Київради ще 17 листопада 2025 року, і днями його оприлюднили на сайті міськради. Відповідно до нього, Київрада передає КП “Житлоінвестбуд-УКБ” дві земельні ділянки площею 0,0104 га та 0,0015 га у довічне користування. Обидві розташовані за адресою “вул. Володимирська, 42” у Шевченківському районі столиці, там, де й головний офіс комунального забудовника.

Нині обидві ділянки мають категорію “промисловість, транспорт, електронні комунікації, енергетика й оборона”, а у подальшому на них зроблять “будівлі та споруди автотранспорту та дорожнього господарства”. Втім, йдеться радше не про зведення там гаражів чи інших споруд, призначених для зберігання автівок, а про використання їх, як “лінійних об’єктів транспортної інфраструктури”.

Простіше кажучи, обидві ділянки, які нині є парковкою, просто збережуть своє функціональне призначення. І єдиними “лінійними об’єктами” на них будуть самі лінії розмітки парковки, які нанесуть комунальники. Надто вже малим є розміри ділянок (менша з них взагалі придатна для паркування лише однієї автівки).

Втім, прикметно, що обидві вони розташовані не просто у Центральному історичному ареалі столиці, а ще й у зоні регулювання забудови І категорії, і на території пам’ятки містобудування “Вул. Володимирська та вул. Терещенківська”. А відтак, навіть за бажання комунальники навряд чи змогли б щось збудувати на цих ділянках. Обидві передають КП “Житлоінвестбуд” безстроково, відтак, можна чекати, що невдовзі запаркуватись під будинком №42 по вул. Володимирівській буде проблематично: парковку можуть закрити в інтересах комунального забудовника.

Кияни самотужки ставлять обмежувачі-напівсфери у власних дворах: що думають про них водії

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що біля будівлі Національної філармонії України, що на Європейській площі у Києві, оновили парковку. Там зробили нову розмітку паркомісць, зокрема, і для водіїв з інвалідністю. А також облаштували новий пішохідний перехід та велодоріжку.

А ще, ми розповідали, що кияни почали самотужки ставити обмежувачі у дворах, щоб зупинити хаос із паркуванням. Мова про антипаркувальні напівсфери, що їх ставлять місцеві мешканці просто у власних дворах – і вони вже зіштовхнулися з критикою, звинуваченнями в самоуправстві та запеклими дискусіями.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: