Київрада продовжить життя ринку Полісся на площі Шевченка, де хотіли звести мега-ЖК

Активісти району

Київрада збирається подовжити термін оренди землі для ТОВки, що вже впродовж понад півтора десятків років обслуговує тут ринок "Полісся": це не забудовник, а реальний бізнес, що забезпечує там торговельну діяльність

На ділянці, оренду якої планує продовжити Київрада, розташований ринок "Полісся", улюблений місцевими мешканцями. Фото: проєкт рішення на сайті Київради

Київрада збирається подовжити термін оренди землі для ТОВки, що вже впродовж понад півтора десятків років обслуговує ринок “Полісся” у Оболонському районі. Це досить прикметна новина через те, що 12 січня 2026 року на ринку враз спалахнули кіоски – вигоріло 150 “квадратів” ринку. Пожежа може бути не випадковою, адже до ділянки, про яку йде мова, прикута прискіплива увага забудовників: Строй Сіті Development з Харкова планує зводити тут грандіозний БФК Liner.

Про продовження терміну оренди землі на пл. Тараса Шевченка йдеться у проєкті рішення Київради, що був внесений “профільним” заступником голови КМДА Владиславом Андроновим 21 травня 2026 року. Землю, а точніше, 0,28 га за адресою просп. Литовський, а також на пл. Тараса Шевченка у колі кінцевої зупинки трамвайного маршруту №19 планують передати нинішньому користувачу, ТОВ “Полісся”, ще на 5 років. Договір з цією компанією був вперше укладений у червні 2009 року, і вже проходив продовження тричі – у 2011-му, 2015-му й 2021 роках, і термін його дії збіг у квітні 2026-го.

Цільовим призначенням землі є будівництво й обслуговування адмінбудинків чи офісів для бізнесу. В дужках розшифровується мета, з якою ТОВка бере землю в оренду – на ній хочуть влаштувати гостьову автостоянку. Втім, пустити під паркінг можна лише частину отриманої землі, на іншій функціонує ринок: у особливостях характеристики ділянки пояснюється, що на ній розташовані будівлі площею 155,8 та 205,9 кв.м – тобто, власне, сам ринок.

Сильна пожежа спалахнула на ринку на початку січня 2026 року. Справа – візуалізація з проєкту ЖК Liner

Згідно з проєктом, ТОВ “Полісся” платитиме за ділянку 965,1 тис грн на рік за оренду, а ще, має дотримуватись обмежень щодо цільового призначення землі. Втім, зауважимо, що саме існування ринку тут було під загрозою – ще кілька років тому вона зацікавила забудовників. Йдеться про девелопера з Харкова, який планував тут масштабний проєкт.

Так, ще у 2023-му стало відомо, що компанія Строй Сіті Development спроєктувала на місці ринку грандіозний багатофункціональний комплекс з назвою Liner. У ньому мало б бути 25 поверхів, а в житловій частині планували звести аж 626 квартир. Дозволу на саме будівництво станом на 2023-й в забудовника ще не було – та й сама земля під ринком має інакше цільове призначення. Подейкували навіть, що тоді до Київради вносили проєкт рішення про “вигнання” орендарів – ТОВ “Полісся” – під однойменну фірму.

Зауважимо, що договір на оренду цього разу продовжують “правильному” орендареві: згідно з даними YouControl, директоркою ТОВ “Полісся” є Надія Чорна. І саме вона ж фігурує у датабазі підприємств ринкової мережі Оболонського району на офіційному сайті РДА.

Втім, додамо також, що у січні 2026-го на ринку “Полісся” сталася дуже підозріла пожежа. Тоді загорівся один з металевих кіосків, розташованих в межах ринку, а полум’я розповсюдилося на сусідні локації – у підсумку рятувальники гасили вже чимале займання на площі у 150 “квадратів”. Раніше місцеві вже не раз фіксували спроби підпалу на ринку – ймовірно, аби “стимулювати” орендарів розірвати угоду.

Київрада питатиме в Кличка, чому він призначив такі великі тарифи на транспорт

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Кабмін почав допомагати Києву з підготовкою до майбутнього опалювального сезону 2026-2027 року. Так, до міськради вже внесли проєкт рішення про прийняття містом на баланс від держави шести когенераційних установок. Депутати узгодять створення спеціальної комісії, до якої увійдуть також представники Держагентства з відновлення та розвитку інфраструктури.

А ще, ми розповідали, що депутати Київради подали офіційний запит до мера Віталія Кличка з вимогою розкрити, як саме формуються нові тарифи на проїзд у столичному транспорті. Раніше стало відомо, що разовий квиток у Києві може зрости з 8 до 30 гривень вже з 15 липня, а ціна проїзного на місяць буде однією з найвищих у Європі – і складе майже 5 тис грн. Народні обранці переконані: спершу треба знати реальні цифри – і лише тоді ухвалювати рішення.

Інформатор-Київ у Telegram

Швидко пояснимо, що відбувається у столиці ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві перебудують з нуля шляхопровід на Харківському шосе – є ідея його розширити

У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого над залізничними коліями на Харківському шосе в Дарницькому районі міста Шляхопроводу невдовзі виповниться 80 років, за київськими мірками, він є глибоким дідусем У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого на Харківському шосе в Дарницькому районі міста. Споруда розташована над …

Поділитися у соцмережах: