Київрада спростить відзначення військових-оборонців, що у 2022-му ще не вдягли однострої

Активісти району

Депутати мають намір спростити нагородження почесним нагрудним знаком "За сприяння обороні Києва" громадян України та іноземців, що захищали столицю або були волонтерами навесні 2022-го, але ще не стали до лав ЗСУ

Так виглядає почесна відзнака від столичної громади – нагрудний знак "За сприяння обороні Києва". Фото: КМДА

Київрада спростить нагородження почесним нагрудним знаком “За сприяння обороні Києва” громадян України та іноземців, що захищали столицю або були волонтерами навесні 2022-го. Мова про тих із них, хто став військовослужбовцями вже пізніше, а відтак, нині не можуть отримати нагороду. Відтепер, аби їхні заслуги відзначила громада міста, потрібно, аби на ім’я міського голови зробила подання установа, підприємство, організація, благодійна чи громадська спілка, до якої причетний чи дотичний нагороджуваний військовий.

Відповідні зміни містяться у проєкті рішення, оприлюдненому Київрадою у понеділок, 24 листопада 2025 року. Його вніс міський голова, Віталій Кличко: до “базового” рішення міськради про заснування нагрудного знаку, прийнятого ще 2000 року, вноситься декілька змін. Усі вони покликані забезпечити визнання тим киянам, хто водночас сприяв обороні столиці навесні 2022-го, а нині є захисником (чи захисницею) на передовій протистояння російській агресії.

“Багато осіб, які брали участь із 24.02 до 01.04 2022 року в заходах і були залучені до виконання завдань, необхідних для забезпечення оборони столиці України під час збройної агресії РФ, і на той час були цивільними, наразі є військовослужбовцями. У зв’язку з цим виникла необхідність внесенні змін до Положення про нагородження”, – зауважив міський голова у обґрунтуванні проєкту рішення.

Власне, аби встановити справедливість, депутати мають внести декілька змін. По-перше, власне, зауважити, що дехто з захисників був навесні 2022-го саме “цивільними особами”. По-друге, відкорегувати саму процедуру подання їх на нагороду. Щойно Київрада підтримає цей проєкт, подавати їх зможуть ГО-шки, підприємства, установи, організації, благодійні об’єднання, творчі спілки та ДФТГ (добровільні формування територіальних громад).

“До подання додається характеристика особи із зазначенням конкретних особистих заслуг, періоду та місцевості, де здійснювалось сприяння обороні Києва. За достовірність цих даних відповідає суб’єкт подання”, – йдеться у пояснювальній записці до проєкту рішення.

Від Кличка вимагають виплатити грошову допомогу від КМДА геть усім мобілізованим

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що від міської влади Києва вимагають виплатити грошову допомогу від КМДА геть усім мобілізованим киянам з 2022 року, а не лише тим з них, хто пішов захищати країну з 1 грудня 2023-го. Відповідну петицію зареєстрували днями на сайті Київради, і її вже активно підписують кияни. Головним мотивом, який називає автор відозви, є відновлення соціальної справедливості для усіх захисників та захисниць.

Ще на початку грудня 2023 року Віталій Кличко пообіцяв киянам-захисникам, що вони отримуватимуть від міста одноразову матеріальну допомогу у розмірі 30 тис грн. Ці кошти мали брати з міської програми “Захисник Києва”. А вже 30 січня 2025-го обсяг цієї допомоги мобілізованим збільшили вже до 50 тис грн. 

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: