Київрада візьме на баланс шість безкоштовних когенераційних установок від держави

Активісти району

Кабмін почав допомагати Києву з підготовкою до майбутнього опалювального сезону 2026-2027 року: загалом він передасть столиці 6 когенераційних установок на суму, еквівалентну понад третині мільярда гривень

RSE 2300 – чеські модульні електростанції, здатні водночас виробляти електрику й тепло з високим коефіцієнтом корисної дії

Кабмін почав допомагати Києву з підготовкою до майбутнього опалювального сезону 2026-2027 року. Так, до міськради вже внесли проєкт рішення про прийняття містом на баланс від держави шести когенераційних установок. Депутати узгодять створення спеціальної комісії, до якої увійдуть також представники Держагентства з відновлення та розвитку інфраструктури.

Про це йдеться у проєкті рішення, що був поданий до Київради ще 20 травня 2026 року. Його автором є Департамент комунальної власності Києва, відтак, можна припустити, що допомога держави Києву поступає в межах Плану стійкості, що його проголосували депутати Київради ще на початку весни. Проєкт ще має пройти дві комісії: з питань власності й регуляторної політики, а також з питань ЖКГ та ПЕК.

У тексті проєкту йдеться про те, що місто Київ має намір прийняти безоплатно із власності держави до комунальної модульні когенераційні установки. Їхня кількість – шість штук, особливість – наявність котла-утилізатора й допоміжного обладнання. Також міститься посилання на розпорядження Кабміну від 6 травня 2026-го про передачу когенерацйних установок RSE 2300 територіальним громадам Києва й Харкова.

У проєкті рішення також є перелік посадовців, що їх пропонують додати до комісії, яка прийматиме установки. Серед них – профільний заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, директори низки департаментів (комунальної власності, ЖКГ та ПЕК); а також заступник голови Держагентства відновлення й розвитку інфраструктури Юрій Сверба.

У документі містяться й дані про самі когенераційні установки. Це RSE 2300 – чеські модульні електростанції, здатні водночас виробляти електрику й тепло (гарячу воду/пару) з високим коефіцієнтом корисної дії. Вартість кожної, згідно із документом, становить 60,4 млн грн – загалом держава передасть Києву установки на 362,6 млн грн.

Головні технічні характеристики:

  • Електрична потужність: 2300 кВт (2,3 МВт);
  • Теплова потужність: бл. 2214 кВт;
  • Загальний ККД: до 90%;
  • Паливо: Природний газ;
  • Двигун: Газопоршневий MWM TCG 3020 V20 (Німеччина);
  • Виконання: Модульне (у спеціальному контейнері);
  • Напруга генератора: 10,5 кВ (10500 В).

Принцип роботи такої установки нескладний. Вона спалює природний газ у двигуні. Його оберти крутять генератор, виробляючи електроенергію для мережі. Додатково встановлений котел-утилізатор відбирає тепло з вихлопних газів і системи охолодження двигуна, перетворюючи його на гарячу воду або пару.

Київ не відмовиться від радянської системи опалення, втім, вже будує електрогенерацію

Нагадаємо, днями Інформатор писав з посиланням на міського голову, Віталія Кличка, про те, що столиця вже має конкретні результати у підготовці до наступного опалювального сезону. Так, у Києві вже, нібито, збудували нові об’єкти електрогенерації на понад 50 МВт.

Ще раніше Кличко казав, що Київ не зможе відмовитись повністю від радянської системи централізованого опалення. Втім, місто має потенціал для відновлення об’єктів критичної інфраструктури столиці, і можливість альтернативних опалювальних потужностей – у окремих районах.

Інформатор-Київ у Telegram

Швидко пояснимо, що відбувається у столиці ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Дражливе питання – від Київради вимагають внести до нового Статуту столиці райради

У громадських радах міста стверджують: без цього елементу децентралізації, що мав би повернути владу в райони, сенсу в "Конституції для киян" не буде Київрада вже намагалася повернути райради – напередодні великого вторгнення, на початку лютого 2022-го: на фото – депутати зустрічають Миколу Тищенка (на трибуні), що опонував ідеї. Фото: Дінара …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах: