Київраду просять про дозвіл знести котельню й овочесховище біля навчальних закладів

Активісти району

Місцева РДА подала депутатам проєкт рішення про ліквідацію двох нежитлових будівель біля закладів освіти: обидва є занедбаними, а котельня ще й постраждала від обстрілу з боку росіян у 2025 році

У спеціалізованій школі №28 поглиблено викладають англійську мову, а інтернат №23 є "Кадетським корпусом" ім. Володимира Великого

Очільник Шевченківської РДА Олександр Сазанович звернувся до Київради за дозволом знести у своєму районі кілька нежитлових занедбаних приміщень. Йдеться про стареньку 65-річну будівлю овочехранилища, розташованого у інтернаті №23 по вул. Салютній, а також про котелюню на території спецшколи №28 по вул. Братів Малакових. Остання була пошкоджена одним з ворожих обстрілів у 2025 році.

Відповідні проєкти рішення Київради були оприлюднені на сайті міської ради 17 листопада 2025 року. Обидва вніс Департамент комунальної власності КМДА та голова Шевченківської РДА Олександр Сазанович, і обидва передбачають дозвіл на знесення стареньких нежитлових будівель, занедбаних чи пошкоджених у ході бойових дій.

Згідно з першим проєктом, Шевченківська РДА просить міську раду про дозвіл знести овочехранилище 1960 року побудови, що нині перебуває на території інтернату №23 “Кадетський корпус” (вул. Салютна, 11А). Це занедбана будівля на 157,4 “квадрати”, і, судячи зі світлин у проєкті, вона явно давно не використовувалася за призначенням. У пояснювальній записці РДА обіцяє використовувати вивільнену земельну ділянку виключно у цілях освітнього процесу, і стверджує, що знести стареньку споруду необхідно, бо вона аварійна, і навіть існує небезпека обвалення окремих ділянок конструкції.

У другому проєкті рішення йдеться вже про котельню 1967 року побудови, що розташована на території спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №28 (по вул. Братів Малакових, 7Б). Це споруда площею у 98,7 кв.м, що, відповідно до пояснювальної записки, “постраждала внаслідок військових дій, перебуває у аварійному стані й непридатна для подальшої експлуатації”. Як і в першому випадку, землю обіцяють використовувати лише з освітньою метою, а списання вже погодили на рівні РДА.

Зауважимо, що у обох випадках проєкти підкріплені листами від Управління освіти РДА, а також відповідними актами про аварійність будівель та світлинами, з яких випливає, що використовувати будівлі за призначенням вже неможливо. Зазвичай Київрада голосує за такі питання без вагань, відтак, Шевченківська РДА майже напевно отримає позитивне й результативне вирішення свого питання від депутатів.

Київрада планує передати цінні ділянки землі у Голосіївському районі ексрегіоналу Омельяненку

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Київрада передає в оренду на 10 років ділянку землі у 0,78 га в Голосіївському районі. Особлива фішка цієї землі – у її розташуванні: просто поряд зі ст.м. “Деміївська”, неподалік від Центрального автовокзалу й навпроти концертного клубу Stereo Plaza через просп. Валерія Лобановського. Вишенька на торті: землю отримає фірма, підконтрольна Олексієві Омельяненку, колишньому очільнику фракції Партії регіонів у Київраді.

А ще, ми розповідали, що у Києві створюють комісію з питань розподілу публічних інвестицій. Вона хоч і буде тимчасовим дорадчим органом у КМДА, проте матиме важливі завдання – схвалюватиме, на які проєкти та скільки саме витрачати бюджетних коштів у рамках інвестпроєктів/програм. А керуватися має, виходячи з критеріїв пріоритетності, ступеня готовності та наявності джерел фінансування для таких проєктів.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Поліцейські провели рейд Троєщиною й покарали водіїв за стоянку на місцях для осіб з інвалідністю

У Деснянському районі столиці провели рейд спільно з ветеранами: на порушників склали адмінматеріали за ч. 6 ст. 122 КУпАП, грошове стягнення від 1020 до 1700 грн. У поліції нагадали: мета таких заходів – забезпечити реальну доступність спеціальних паркомісць для тих, хто їх потребує Столичні правоохоронці провели відпрацювання щодо дотримання водіями …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Суд вигнав забудовника з землі Інституту НАН України на Святошині

Господарський суд Києва скасував угоду про будівництво багатофункціонального комплексу на 8,14 га державної ділянки Інституту Францевича без згоди КМДА Суд анулював угоду про комплекс на держділянці НАН Господарський суд Києва заблокував забудову понад восьми гектарів державної землі у Святошинському районі столиці – ділянки, що перебуває у користуванні наукової установи. Суд …

Поділитися у соцмережах: