Мережі рве під тиском: фахівець пояснив, чому теплопостачання у Києві відновлюють так довго

Активісти району

Ексміністр з питань ЖКГ стверджує: лише певна кількість будинків не має опалення через пошкодження ТЕЦ, інші стоять холодними з причини зношеності системи теплопостачання

Олексій Кучеренко пояснює: теплоносій складно подати до конкретних житлових будинків через масові пориви у мережі

Відновлювальні роботи на тепломережах у Києві після обстрілів тривають довше, ніж могли б, через відверто поганий стан теплових мереж. Теплоносій просто не можуть подати до житлових будинків, що розташовані у Печерському й Голосіївському районах, бо мережі не витримують тиску. Загалом рівень втрати тепла у мережах “Київтеплоенерго” становить 27%, що є рекордом для українських міст.

Про це повідомив чинний нардеп, ексміністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко у своєму Facebook. За його словами, лише певна кількість будинків у столиці не має опалення через пошкодження на ТЕЦ. До інших багатоповерхівок подати тепло неможливо, чи дуже складно, – через зношеність системи теплопостачання.

“Під тиском, який необхідний для продавлювання теплоносія, скажімо, в Печерський та Голосіївській район, мережі починає рвати, як ланцюгова реакція. Це підтвердили мені працівники ремонтних бригад з інших міст, які були відверто здивовані. “Кім би нас за такі мережі вбив”, – дослівно сказав бригадир з Миколаєва”, – розповів Кучеренко у дописі.

Колишній міністр нагадав, що вже багато років піднімає питання про 27% тепловтрати у мережах КП “Київтеплоенерго”. Цю цифру Кучеренко вважає рекордною, і стверджує, що причиною такої тепловтрати є жахливий стан теплових мереж.

“Такі втрати лягають на тариф та на бюджет, за що ми потім з вами платимо. Зрозуміло, що в таких умовах захищати центральне теплопостачання дуже важко. Це яскравий наслідок багаторічних хибних пріоритетів бюджетних витрат КМДА та Київради”, – резюмував ексміністр.

Ситуацію із теплопостачанням, каже він, відстежував на власному прикладі – із житловим будинком, у якому проживає на Печерську. Зробити це було нескладно – теплоносій рухався “тижнями до будинку від ТЕЦ-5 через десятки поривів”, – зауважив він.

Комунальники повертають тепло до будинків: за добу – у понад тисячу багатоповерхівок

Нагадаємо, Інформатор писав, що у Києві продовжуються інтенсивні відновлювальні роботи після масштабного удару по енергетичній інфраструктурі, що стався 12 лютого 2026 року. За суботу, 14 лютого, комунальним службам вдалося здійснити значний прорив у стабілізації ситуації. Теплоносій повернули до понад тисячі багатоповерхівок у різних районах міста.

Вдень 12 лютого міський голова Києва повідомив, що у столиці після комбінованої ракетно-дронової атаки зникло опалення ще у 2,6 тисячах будинків. Вони розташовані на обох берегах міста, одразу у чотирьох районах. Ще у 1100 багатоповерхівок подати теплоносій вже неможливо – через знищення Дарницької ТЕЦ.

Інформатор-Київ у Telegram

Швидко пояснимо, що відбувається у столиці ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві перебудують з нуля шляхопровід на Харківському шосе – є ідея його розширити

У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого над залізничними коліями на Харківському шосе в Дарницькому районі міста Шляхопроводу невдовзі виповниться 80 років, за київськими мірками, він є глибоким дідусем У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого на Харківському шосе в Дарницькому районі міста. Споруда розташована над …

Поділитися у соцмережах: