Мешканці Хрещатика повстали проти ТРЦ, який хоче збудувати Михайло Бродський

Активісти району

Жителі будинку, на території якого розташований павільйон "Чай-кава", вимагають у міської влади скасувати усі дозволи й забрати у власника, яким є відомий столичний підприємець, землю, яку Київрада продала йому ще 2012 року

Мешканці будинку №23 по вул. Хрещатик вимагають в міської влади забрати землю в забудовника. На фото – нинішній стан будівлі та проєкт, представлений командою Бродського

У Києві набрала необхідні голоси й перебуває на розгляді міської влади петиція про визнання незаконним будівництва ТРЦ просто навпроти будівлі КМДА на Хрещатику. Тут розташована занедбана будівля колишнього кафе “Київське” та павільйон “Чай-кава” (пізніше – ресторан “Гімалаї”), відомі з радянських часів. А у власність їх отримав відомий київський бізнесмен Михайло Бродський ще у 2012 році.

Відповідна петиція, подана головою ОСББ “Центр” Володимиром Апушкіним, набрала понад 10 тисяч підписів і нині перебуває на розгляді міської влади у столиці. Нерухомість розташована наверху над сходами під “будинком з зіркою” на головній вулиці країни, за адресою “вул. Хрещатик. 23Б” у Печерському районі Києва. Колись там діяло кафе (павільйон “Чай-кава”), а нині приміщення використовують безхатьки, або “люди низької соціальної орієнтації”, як каже про них автор відозви.

Будівля за Реєстром майнових прав належить ТОВ “Олімп-ЛТД”, якому ще 2012 року Київрада продала землю під спорудою на Хрещатику “для реконструкції, експлуатації та обслуговування закладу громадського харчування”. Її засновником є ТОВ “Денді-Плюс”, яке належить відомому українському бізнесмену, депутату Верховної Ради попередніх скликань Михайлові Бродському.

Автор петиції стверджує, що власник вже провів приватизацію землі у не дуже законний спосіб. Нібито, ще наприкінці 1990-х ТОВ “Олімп-ЛТД”, власник будівлі, самовільно реконструював “Чай-каву” у нежитловий будинок площею 166,5 “квадратів” (було й кримінальне провадження – за перевищення службових повноважень). У техпаспорті на будівлю за 2008 рік значиться, нібито, 206,2 кв.м, а фактична площа складає 166,5 кв.м.

“Різницю Михайло Бродський записав саме за рахунок приміщення кафе “Київське”, яке розташовувалось під сходами”, – додав очільник ОСББ “Центр”, на прибудинковій території якого й розташовані колишні заклади громадського харчування.

За даними Володимира Апушкіна, Бродський має наміри перетворити будівлю на Хрещатику, 23Б та частину прибудинкової території будинку №23 по Хрещатику на ТРЦ. І стверджує, що Мінкульт вже погодив проєктну документацію на цей об’єкт у 2017-му (як на “реконструкцію кафе з надбудовою”). ТРЦ матиме 4 поверхи, а його проєкт вже був представлений в лютому 2014-го на слуханнях у Київраді.

“А оскільки земельна ділянка за вказаною адресою, згідно з історико-містобудівним опорним планом Києва, входить до меж Центрального історичного ареалу, розташовується на території пам’ятки містобудування центрального значення “Вулиця Хрещатик”, то будівництво ТРЦ тут є незаконним”, – заключив голова ОСББ.

У відозві Апушкін просить зобов’язати КП “Київблагоустрій” перевірити будівлю по Хрещатику, 23Б та або знести її, або ж зобов’язати власника привести до належного стану. А також заборонити ТОВці, пов’язаній з Бродським, зводити там ТРЦ, скасувавши рішення про виділення землі “через виявлені суттєві порушення закону”.

Зауважимо, що ДІАМ зупинила будівництво торговельного центру на вулиці Хрещатик, 23Б ще у 2023 році. Тоді ж замовнику й генпідряднику винесли постанови про штраф на суму майже 5 млн грн. Насправді, казали посадовці, у власника був відсутній дозвіл на проведення будівельних робіт – а значить, початок будівництва на ділянці був незаконним.

Суд зобов’язав сильно хитрого власника знести торговельний Шанхай, а ресторан-нелегал готується до Нового року

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що у Києві Верховний суд визнав недійсним договір оренди комунальної земельної ділянки на Березняках у Дніпровському районі. Там приватний підприємець, що збудував невеличку ятку площею у 79 “квадратів”, розширив її площу мало не у 10 разів та зареєстрував на неї право власності, звівши справжній торговельний квартал. Тепер усі нежитлові споруди доведеться знести, а землю – повернути громаді Києва.

А ще, ми розповідали, що ресторан, який мав зникнути з території Голосіївського парку ще влітку, святково оновлює меню, рекламує новорічні вечори й розігрує подарункові сертифікати. У червні 2025 року Апеляційний суд підтримав рішення першої інстанції щодо знесення закладу, власником якого є колишній керівник Святошинського відділення міліції Києва Анатолій Миколаєць. Нині його родина намагається оскаржити це рішення, і поки справа “зависла “ в суді, незаконний бізнес працює, наче нічого й не сталося.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: