Мешканці Рембази у Києві просять Київраду відродити закинуту котельню в автопарку №7

Активісти району

Місцеві кажуть, що нині велика котельня стоїть без руху, хоча могла б забезпечувати теплом близько 40 навколишніх будинків, два дитсадки, школу й поліклініку

Трубу котельної видно на знімку зліва, вона розташована одразу за величезним шатром автопарку й забезпечувала тепло для установи та її адміністративного корпусу

Мешканці мікрорайону Рембаза у Дарницькому районі столиці звернулися до міської влади й Київради з проханням модернізувати закинуту котельню, що розташована на території колишнього Автобусного парку №7. Власне, самі котли не працюють, відколи саме підприємство закрилося у 2015 році – а могла б забезпечувати теплом близько 40 навколишніх будинків, два дитсадки, школу й поліклініку. Аналогічна котельня, розташована неподалік у мікрорайоні Шлакоблок, успішно опалює підключені до неї багатоповерхівки.

Про можливість запустити котельню, розташовану на території колишнього Автобусного парку №7 (по вул. Бориспільській, 15 у Дарницькому районі) пише у петиції, поданій на сайті Київради, киянин Павло Федоров. Він зауважує, що її запуск буде “найшвидшим, найдешевшим і найраціональнішим способом” забезпечення додаткових джерел теплової енергії у мікрорайоні Рембаза. І додає: йдеться про опалення одразу 40 житлових багатоквартирних будинків, двох дитсадків, школи й поліклініки.

“Після закриття автопарку у 2015 році двоповерховий корпус цієї котельні з капітальною цегляною трубою висотою біля 30 м і котельним обладнанням не використовується за призначенням. У той же час діюча котельня приблизно таких самих розмірів і потужності, розташована в сусідньому мікрорайоні Шлакоблок, успішно опалює підключені до неї багатоквартирні будинки в умовах цьогорічної зими”, – зауважив Федоров.

Киянин підкреслив: котельня розташована за 300 метрів від житлової забудови, а відтак, може працювати без проблем, оскільки не порушуватиме норми щодо шуму чи шкідливих викидів. Єдине, що потрібно зробити – це збудувати ділянку трубопроводу протяжністю 300 метрів і пункт, що стикуватиме його з уже існуючою мережею теплопостачання (для якої, пише Федоров, мікрорайон Рембаза є “тупиковим”).

Зауважимо, що петицію подали на сайт Київради у понеділок, 16 березня 2026 року. І вже за два дні вона набрала понад 1800 підписів – це свідчить про велику зацікавленість мешканців мікрорайону в диверсифікації теплопостачання.

ЖК Комфорт Таун вже визначив собі джерело теплопостачання: ставитиме власну котельню

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що ЖК Комфорт Таун, розташований в зоні дії Дарницької ТЕЦ, вже визначив для себе джерело альтернативного теплопостачання, яким користуватиметься в наступні опалювальні періоди. Ним буде газова котельня, одна велика, або дві менші – більш детально Керуюча компанія, що обслуговує ЖК, визначиться вже днями. Коштуватиме це недешево, приблизно 150 млн грн, а кошти в ЖК сподіваються зібрати з мешканців, або ж знайти інвесторів у особі міської влади, в приватному секторі, або й долучитися до міжнародних енергетичних проєктів.

А ще, ми розповідали із посиланням на Олега Попенка, очільника Спілки споживачів комунальних послуг, що встановлення невеликих та мобільних котелень у Києві, т.зв. “розподіленої генерації” тепла, буде неможливим, чи надскладним завданням. Причина – у наявності висотної забудови навіть у тих кварталах, де житло зводили 60-80 років тому, і воно має 5-9 поверхів. Справа в тому, що димові труби повинні бути вищими за усі навколишні будинки, інакше чадний газ просто труїтиме мешканців висотних багатоповерхівок.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: