Метро на Виноградар: будівельники вже звели понад кілометр дворівневого тунеля

Активісти району

Крім цього, заради метро компанія-підрядник прибере каналізаційний колектор та облаштує замість нього суперсучасну каналізацію

Темпи будівництва досить швидкі: дворівневий тунель між Мостицькою й Варшавською прокладають одразу на двох дільницях. Фото компанії-підрядника

На ділянці будівництва метро на Виноградарі між станціями “Мостицька” та “Варшавська” вже зведено понад 1000 м двоярусних монолітних тунелів, по 500 метрів кожного ярусу. Також у зоні будівництва почали переоблаштовувати каналізаційний колектор: замість великого старого прокладуть нову каналізацію з понад 200 труб. Їх укладатимуть методом “мікротунелювання”, без риття траншеї.

Про особливості будівельних робіт на Виноградарі розповіли у компанії-підряднику. Так, за словами метробудівців, між новими станціями “Мостицька” й “Варшавська” вже проклали понад кілометр двоярусних монолітних тунелів (тобто, по 500 м кожного ярусу). Оскільки роботи ведуть одразу на двох дільницях, – темпи будівництва є досить швидкими. А ще, будівельники вже завершили зводити монолітні конструкції на ділянці вилочного відгалуження в напрямку майбутньої станції “Виноградар”.

Самі будівельники кажуть: їм вдається витримувати непоганий темп. Фото компанії-підрядника

Крім цього, на ст.м. Мостицька вже звели збірну суцільно-секційну оправу тунелів довжиною близько 200 м. Далі монтуватимуть кабельні конструкції – перед тим, як прокладати інженрні мережі й системи електроживлення станції. На фінальному етапі й будівництво оборотних тупиків на станції “Варшавська”: там вже монтують щитовий гермозатвор — це, пояснюють будівельники, масивна сталева конструкція, призначена для ізоляції тунелів і станцій.

“Він забезпечує захист метрополітену від можливих надзвичайних ситуацій, зокрема ударної хвилі, підтоплення та небезпечних речовин, і є важливим елементом системи цивільного захисту, що дозволяє розділяти підземні споруди на герметичні відсіки”, – пояснили метробудівці.

Зрештою, перевлаштують каналізаційний колектор діаметром 1,2 м із зони будівництва. Замість нього прокладуть нову дощову каналізацію довжиною в 400 метрів, втім, вона буде незвичною: складатиметься із 200 труб, а виконуватимуть роботи за новітньою технологією “мікротунелювання”.

“Це сучасна високоточна безтраншейна технологія прокладання підземних комунікацій без розкриття поверхні. Вона дозволяє працювати в умовах щільної міської забудови без впливу на транспорт і навколишню інфраструктуру”, – пояснили будівельники.

У київському метро почала падати стеля: за тиждень постраждали дві станції

Нагадаємо, в лютому 2026-го Інформатор писав, що підрядник розпочав перенесення комунікацій на проспекті Європейського Союзу, щоб підготувати ділянку для станції “Варшавська”. Вже готова середня частина підземного переходу, а працівники продовжують бетонування службових інженерних споруд. Бурова установка “Casagrande” готова була почати роботи зі стіни в ґрунті, щойно надійдуть відповідні умови.

А ще, ми розповідали, що у Києві сталися два інциденти з обвалом стелі в метрополітені. На станції Теремки впав фрагмент підвісної стелі біля одного з виходів. На Чернігівській частина стелі обвалилася на платформі біля колії. І хоча у підземці стверджують, що уся інфраструктура ціла, постраждалих немає, а поїзди курсують у звичному режимі, – це піднімає питання про безпеку в метрополітені.

Інформатор-Київ у Telegram

Швидко пояснимо, що відбувається у столиці ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві перебудують з нуля шляхопровід на Харківському шосе – є ідея його розширити

У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого над залізничними коліями на Харківському шосе в Дарницькому районі міста Шляхопроводу невдовзі виповниться 80 років, за київськими мірками, він є глибоким дідусем У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого на Харківському шосе в Дарницькому районі міста. Споруда розташована над …

Поділитися у соцмережах: